Wersja PDF

Masz problem ze zrozumieniem
Starego Testamentu?

Wydaje Ci się nudny
i niezrozumiały?
Kliknij poniżej.

Sklep Online


NAJNOWSZE ARTYKUŁY


HISTORIA PRZEDPOTOPOWEJ LUDZKOŚCI W WIELKIM SKRÓCIE

Chronologia biblijna wskazuje, iż od czasu stworzenia Adama do nastania potopu upłynęło 1656 lat. Jak długi to okres, wystarczy uzmysłowić sobie przykładając tę miarę czasu do naszych dziejów. Wiemy, jak wielki postęp nauki i techniki dokonał się w naszej cywilizacji na przestrzeni tylu lat oraz jak wiele ważnych wydarzeń miało miejsce w przedziale 17 wieków. Trudno byłoby więc sądzić, iż świat przedpotopowy w przeciągu owego czasu stał w miejscu, tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę dodatkowe czynniki ułatwiające taki rozwój. Ludzie byli długowieczni (Rodz. 5:1-32), co ułatwiało zdobywanie i gromadzenie doświadczenia, a ich umysły bliższe doskonałości. Jednak ową cywilizację, która istniała niemal 2 tysiące lat, pochłonęła całkowicie woda grzebiąc w swoim żywiole dorobek ówczesnej kultury, nauki i pamięć po wielkich umysłach tamtego świata. Pozostały jedynie strzępy informacji o tych zamierzchłych czasach, zamknięte w zaledwie 6 rozdziałach pierwszej księgi biblijnej. 

Jedynymi ocalałymi ludźmi, którzy przeżyli ten straszliwy kataklizm, był Noe i jego rodzina (Rodz. 7:11-14). Na podstawie ich relacji wiemy, iż wody potopu spadały na Ziemię przez czterdzieści dni i nocy tak, iż zakryły całkowicie najwyższe wierzchołki planety (Rodz. 7:17-24). 

Przytoczę tu fragment ciekawego opracowania na ten temat, które pozwala zdać sobie sprawę z potęgi tego kataklizmu:

Live broadcasting from the KOTEL

"Ty powstaniesz, zmiłujesz się nad Syjonem, bo czas zlitować się nad nim, gdyż nadeszła właściwa pora. Słudzy Twoi bowiem kochają jego kamienie i żalą się nad jego ruiną. Narody bać się będą imienia Pana, a królowie ziemscy chwały Twojej. Gdy Pan odbuduje Syjon, ukaże się w chwale swojej, przychyli się do modlitwy opuszczonych i nie pogardzi ich prośbą. Niech to zapiszą dla pokolenia przyszłego i niech chwali Pana lud, który będzie stworzony..." (Ps. 102:14-19, BW).

Kamery on-line:

https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/israel/jerusalem-district/jerusalem/western-wall.html

Klipy


Izrael - Naród wybrany

Czy Bóg odrzucił swój lud wybrany? Czy to mozliwe, ze Bóg wycofal sie z oobietnic zlozonych pod przysiega Abrahamowi, a nastepnie Dawidowi? Czy fenomen powstania i istnienia dzisiejszego Izraela to spelniajace sie na naszych oczach proroctwa biblijne?
Tłem do filmu jest utwór pt. "Izrael", z albumu New Project grupy 'Pomoc Duchowa' (http://www.pomoc.kdm.pl)
From:
Aviyah2008
Views:
46420

121
ratings
Time:
05:23
More in
Music


Nowe Jeruzalem

Song: Hagada - Esa Enaj, Psalm 121
From:
Aviyah2008
Views:
40627

59
ratings
Time:
04:29
More in
Nonprofits & Activism


Jesus (Yeshua) and His Second Coming

The Messiah's True Name.
Are you ready for His coming?
From:
Aviyah2008
Views:
31301

127
ratings
Time:
06:13
More in
Music


Hanukah at The Western Wall

Hanukkah 2008 at The Western Wall
From:
Aviyah2008
Views:
556

4
ratings
Time:
00:35
More in
People & Blogs


Jom Kippur - Dzień Pojednania z Bogiem

Jom Kippur (Yom Kippur) - Dzień Pojednania z Bogiem.
Czy dotyczy również ciebie?
Czy biblijne święta aktualne?
From:
Aviyah2008
Views:
4926

25
ratings
Time:
02:58
More in
Music


Pustynia Judzka zakwita - Blooming Judean Desert

Opis: Fascynująca podróż przez pustynię Judzką, poprzez palmowe plantacje oraz ogród Ein Gedi. Na naszych oczach wypełniają się proroctwa Izajasza, przez którego Bóg powiedział: "Niech się rozweseli pustynia i spieczona ziemia; niech się rozraduje i zakwitnie step!" (Izaj. 35:1)
From:
Aviyah2008
Views:
5241

16
ratings
Time:
02:26
More in
People & Blogs


Jerusalem - For Zions sake I will not keep silent

Title of song: Lemaan (Hagada group - www.hagada.pl)
- based on Isaiah 62:1
"For Zions sake I will not keep silent, and for Jerusalems sake I will not rest, until her vindication shines out like the dawn, and her salvation like a burning torch."

Tytuł piosenki: Lemaan (Zespół Hagada - www.hagada.pl)
- opartej na Izajasza 62:1
"Ze względu na Syjon nie będę milczał i ze względu na Jeruzalem nie spocznę, dopóki nie wzejdzie jak jasność jego sprawiedliwość i nie zapłonie jego zbawienie jak pochodnia." (Izaj. 62:1)

Tłem filmu są zdjęcia z Jeruzalem
From:
Aviyah2008
Views:
8114

34
ratings
Time:
02:57
More in
People & Blogs


Mini Israel - Part 1

Mini Izrael - część 1
Zobacz, jak piekny jest Izrael. Ponad 350 modeli, dokładnie imitujących oryginalne, najbardziej znane w Izraelu miejsca: nowoczesne, historyczne, religijne oraz archeologiczne.

Tłem muzycznym jest piosenka:
'Shomer Yisrael'
Wykonanie: Nechama Carlebach
(album: Journey)

Mini Israel - part 1
See how beautiful is Israel in Miniature Park.
From:
Aviyah2008
Views:
2335

3
ratings
Time:
03:25
More in
Travel & Events


Mini Israel 2

Zobacz, jak piękny jest Izrael. Piekna prezentacja Izraela w miniaturze wykonana z ponad 350 modeli,dokladnie imitujacych oryginalne, najbardziej znane w Izraelu miejsca: nowoczesne, historyczne, religijne oraz archeologiczne. Kazdy turysta odwiedzajacy Izrael - musi to zobaczyc.

See how beautiful is Israel in Miniature Park. A must for every visitor to Israel. Mini Israel miniature city is Israel's newest and most exciting tourist attraction. Over 350 beautifully crafted exact-replica models,
of historical,religious,archeological and modern sites.
From:
Aviyah2008
Views:
2449

7
ratings
Time:
04:29
More in
Travel & Events


Ein Gedi - Botanical Garden (Israel)

Ogród Botaniczny - Ein Gedi (Izrael). Kibutz Ein Gedi: Przepiękne unikatowe miejsce na skraju pustyni Judzkiej. Ponad 900 gatunków roślin z całego świata.

Botanical Garden - Ein Gedi (Israel). Kibbutz Ein Gedi: Amazing unique place on the edge of the Judean Desert. Over 900 plant species from around the world.
From:
Aviyah2008
Views:
11071

15
ratings
Time:
01:34
More in
Travel & Events