Reply to comment

Bog odbiera i przywraca

Bog odbiera i przywraca zycie. 

Bog jest Tym, ktory odbiera zycie, ale nie zapominajmy, ze tylko On potrafi przywrocic zycie kazdemu komu zechce:

"Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać" (5 Mojż. 32:39). 

Z Pisma Swietego wynika, iż każdy czlowiek bedzie rozliczony przed Bogiem ze swoich uczynkow, nawet Ci, ktorzy zgineli wskutek tzw. zbiorowej odpowiedzialnosci. Swiatlo na te kwestie rzuca ponizszy werset: 

"Ale powiadam wam: Lżej będzie ziemi sodomskiej w dniu sądu aniżeli tobie" (Mat. 11:24).

Jak ziemi sodomskiej ma byc 'lzej', skoro juz wowczas zostal nad nia wykonany wyrok? Chyba, ze da im sie szanse podczas Dnia Sadu. Wiedzac, za co zostali potepieni, beda mieli mozliwosc zalowac swoich wystepkow. Gorzej z tymi, ktorzy nie beda zdawac sobie sprawy z podlosci swoich uczynkow, o czym wspominal Jeszua:

"Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla Niniwczyków, tak będzie i Syn Człowieczy dla tego pokolenia. Królowa z południa stanie na sądzie wraz z tym pokoleniem i spowoduje ich potępienie, gdyż przybyła z krańców ziemi, aby słuchać mądrości Salomona, a oto tutaj więcej niż Salomon" (Łuk. 11:30-31, BW). 

Wydarzenia, w ktorych Bog dokonywal sadow nad ludzmi, czy tez calymi ich pokoleniami, maja nauczyc nas wspolczesnych wyciagac wlaściwe wnioski.

Czlowiek lub naród (rownież Izrael), ilekroc by sie potknął, a potem ilekroć by tego szczerze żałował, zawsze może liczyć na miłosierdzie Boże. Niestety Boskie milosierdzie nie dotyczy ludzi, ktorzy takiej skruchy nie okazuja, w wrecz przeciwnie wykazuja sie butą i arogancja w stosunku do Boga. 

Tak jak wlasnie w przytoczonym powyzej przykladzie tych rozszarpanych przez niedzwiedzie dzieci. Dlaczego zostaly rozszarpane? Lzyly i nasmiewaly sie z proroka Elizeusza, dobrze wiedzac kim on jest. Byl on bowiem znanym w calym Izraelu Bozym prorokiem, uczniem jednego z najwiekszych prorokow jakim byl Eliasz. Nasmiewanie sie z niego, to bylo rowne z bluznieniem samemu Bogu. A jezeli ktos, nawet jezeli jest to dziecko, nie ma szacunku do Wladcy calego Uniwersum - dawcy zycia....  to sam prosi sie o smierć. 

W dzisiejszych czasach takze zbieramy owoce, 'sentymentu i wspolczucia' dla wyzutych z podstawowych zasad dzieci, ktore staja sie mordercami zanim stana sie pelnoletnie. Wlasnie w powodu braku karnosci. 

Mysle, ze po takim 'incydencie' nikt juz nie odwazyl sie lzyc owego proroka, nawet dzieci. 

Reply

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.