Aktualności

Printer-friendly version

AKTUALNOSCI Z JERUZALEMU

Piątek, 24 kwietnia 2015

„Będę ci błogosławił obficie i rozmnożę tak licznie potomstwo twoje jak gwiazdy na niebie i jak piasek na brzegu morza, a potomkowie twoi zdobędą grody nieprzyjaciół swoich. -  1. Mose 22,17

SYRENY W DNIU PAMIĘCI – 21 kwietnia Izrael przypomniał o 23.320 żołnierzach i cywilach, ofiarach wojen i ataków terrorystycznych.  Wszystkie auta przystanęły i ludzie w całym kraju o godz. 20 przystanęli na jedną minutę. Po syrenie zapalona została pochodnia na Ścianie Płaczu. Obecni byli prezydent Rivlin i głównodowodzący izraelskich sił obrony (IDF) generał Gadi Eisenkot. Chwilę przedtem minister obrony Moshe Jaalon stwierdził: „W izraelskim dniu żałoby naród jak jedna rodzina razem pochyla głowy przed ofiarami wojen. Jest to naszym moralnym obowiązkiem wobec tych, którzy przez swoją ofiarę pomogli nam żyć, byśmy okazali się godni ich ofiary.” Izrael uczcił też 116 żołnierzy, którzy stracili życie w ostatnim roku.(Jerusalem Post)

DLACZEGO KOCHAM IZRAEL – Z okazji 67 rocznicy powstania współczesnego państwa Izrael izraelska dziennikarka Barbara Sofer sporządziła listę powodów, dla których kocha ten kraj. My z Wizji dla Izraela myślimy, że wam jest to całkiem jasne.

* A kiedy ktoś mówi, że nie poważamy tradycji to niech zwróci uwagę na to, że na Rosh HaShana konsumujmy 1.600 ton miodu i 15.000 ton jabłek.

* W czasie Jom Kippur 73% z nas pości.

* Mój sklep wie, że w czasie Święta Namiotów dzieci powieszą swoje ozdoby w ich wnętrzu i jeszcze przed świętem przy wejściu czekają gotowe pineski i taśma klejąca.  W poniedziałkowy wieczór miejsca w kabinach przebierania się na basenie gotowe są „hidżaby” i „sheitels” – nakrycia głowy dla muzułmanek i peruki dla kobiet - ortodoksyjnych Żydówek.

* Każdy w kraju wie jaki rodzaj lodów lubi nasz premier.

* Ponad 90% całej wody uzdatniamy ponownie do użycia, więcej niż jakikolwiek inny kraj.

* Nasza największa hałda odpadów została przekształcona w piękny park.

* To co my uważamy za „przeciętną” opiekę zdrowia jest lepsze niż to co jest w Stanach Zjednoczonych i każdy jest ubezpieczony od choroby, niezależnie czy pracuje, czy nie.

* W ulubionych kawiarniach czy kinach specjalne oferty dla seniorów mają swoje nazwy, np. „Wtorek dla noszących spodnie”.

* Przyjmujemy dezerterów z ISIS czy Al-Kaidy i zaopatrujemy ich medycznie.

* Na nowym znaczku pocztowym jest oświadczenie króla Cyrusa z roku 538 przed Chrystusem, w którym ten perski władca pozwala wrócić ludowi Izraela, jak możemy to przeczytać w księdze Ezdrasza. Klej na znaczku  jest koszerny.

* Kolejny wynalazek izraelski: wózek supermarketu z gniazdem ładowania telefonu.

* W reklamie nawołującej do udziału w wyborach: „Pozbywasz się prawa narzekania jeśli ni głosujesz”. Ponad 72% bierze jednak udział w wyborach, Żydzi i Arabowie.

* Załoga samolotów El-Al przebiera sią w czasie Purim.

* Nasze narodowe jedzenie śmieciowe o nazwie „Bamba” może pomóc uniknąć alergii dziecięcej na orzeszki ziemne.

* Burmistrz Jerozolimy powalił terrorystę i ochronił miasto w ten praktyczny sposób.

* Nagłówki gazet izraelskich: „Ofiara, która przeżyła Holokaust wita setnego prawnuczka” i „Dzieci, które uratowały się w zmachu terrorystycznym na kawiarnię służą obecnie w IDF”.

* Chociaż tak wiele osób skarży się na drożynę i wysokie koszty utrzymania nasze kobiety rodzą prawie dwa razy więcej dzieci (trzy na kobietę) niż w innych przemysłowych krajach świata.

* Izraelscy naukowcy wynaleźli jak uprawiać winnicę zimą, a na dodatek owoce są bez pestek.

* Izraelscy naukowcy dowiedli, że owoce granatu są dobre na wysokie ciśnienie, choroby serca i osłabienie funkcji mózgu.

* Mamy całe stado gazeli w parku w centrum Jerozolimy.

* Jeszcze jeden wynalazek: Robot, który zbiera arbuzy. Niektórzy nie chcieli o tym słyszeć, ale rolnicy w Gazie uczą się na seminarium w Północnym Izraelu i zbierają dwa razy więcej melonów jak przedtem.

* W amerykańskim piśmie National Geographic Tel Aviv wybrany został jednym z dziesięciu najpiękniejszych miast położonych na wybrzeżu.

* IDF ostrzega cywili w przypadku wojny telefonicznie i „stukaniem w dach” (ślepa amunicja wrzucana jest na dachy). W ten sposób osiedla te są ostrzegane przed nalotem i ludzie mogą się skryć w schronach.

* Kneset ma większą baterię słoneczną niż jakikolwiek inny parlament na świecie.

* W ankietach o powodzenie i szczęście wypadamy w światowych porównaniach bardzo dobrze.

* Turystom oferujemy trasy związane ze sportem, winem i czekoladą,  a teraz jeszcze „trasa zdrowej sałaty”. * Izraelski urząd imigracyjny zanotował rekord: w 2014 roku przybyło ok. 26.500 nowych przybyszy – najwięcej od 10 lat; największe grupy przybyły z Francji i Ukrainy. My mówimy: Serdecznie witamy naszych kochanych braci i siostry! (Arutz 7  „Bo Pan upodobał sobie lud swój” - Psalm 149,4

8,3 MILIONA MIESZKAŃCÓW – Krótko przed 67 dniem ogłoszenia niepodległości ilość ludności według urzędu statystycznego wyniosła 83 mln. Kiedy zakładane było państwo było to 806.000 mieszkańców. Ludność żydowska wyniosła 6,25 mln. czyli 74,9%. Do tego dochodzi 1,73 mln Arabów (co odpowiada 20,7%) i 364.000 nie arabskich chrześcijan, osób bez przynależności religijnej lub niereligijnych. (Arutz 7)

27.933 NOWYCH PRZYSZÓW OBCHODZIŁO SWÓJ PIERWSZY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI - Dzień niepodległości, jak wszystkie święta w Izraelu, rozpoczął się w piątek wieczorem w przeddzień i tym razem świętowało go 27.933 nowych imigrantów. Krajem, z którego w ostatnich 12 miesiącach przybyło do swojej historycznej ojczyzny najwięcej Żydów była Ukraina z 6.996 osobami, następnie Francja z 6.337 osobami, Rosja z 5.040 przybyszami i USA z 3.208 osobami. Nowi imigranci są młodzi, często nastolatki. Podobnie jak starsi nowi imigranci świętowali dzień niepodległości w miejskich parkach, gdzie jak w poprzednich latach wiele osób grillowało lub słuchało odbywających się koncertów. Największą część 3.275 osób przyjął Tel Aviv, Netanja natomiast 3.012 osób, a Jerozolima 2.822 osób. (Israel National News)  „Pozwoliłeś ludziom tratować po głowach naszych, Szliśmy przez ogień i wodę, Lecz wyprowadziłeś nas na wolność.“ - Psalm 66,12

1,5 MILIONA ODWIEDZIŁO CMENTARZ ŻOŁNIERZY W IZRAELSKI DZIEŃ ŻAŁOBY – Według ministerstwa obrony w środę 22 kwietnia, w dzień żałoby w przeddzień 67 rocznicy  niepodległości cmentarz wojskowy odwiedziło ok. 1,5 mln ludzi. Dodatkowo ponad 300.000 osób zapaliło w Internecie wirtualną świeczkę za wszystkich poległych żołnierzy. (INN)

DODATKOWE DWA TYGODNIE NA UTWORZENIE RZĄDU – Izraelski prezydent Rivlin zgodził się na prośbę premiera Netanjahu i dodał jeszcze dwa tygodnie do utworzenia rządu. Netanjahu poprosił go o to na spotkaniu w poniedziałek 20 kwietnia. Premier, którego partia Likud zdobyła w wyborach poprzedniego miesiąca największą liczbę głosów, ma prawo do dodatkowego czasu, jak podało biuro prezydenta. W ostatnich 28 dniach Netanjahu próbował utworzyć koalicję rządową, ale dotąd mu się to nie udało. Rivlin powiedział do Netanjahu: „Cały naród Izraela ma nadzieję że dojdzie do utworzenia rządu. Ja mam nadzieję, że uda się panu zbudować w najbliższych dniach stabilną koalicję rządu państwa Izrael”.(JTA)  Proszę módlcie się dalej za utworzenie prawego i stabilnego rządu. Módlcie się o czołowych polityków, by w kwestii atomowego zagrożenia ze strony Iranu podjęli mądre decyzje i by myśleli też o biednych w kraju.

PENTAGON OBSERWUJE IRAŃSKI KONWÓJ PRZED GRANICĄ JEMENU – 21 kwietnia armia USA obserwowała irański frachtowiec przy zatoce wstrząsanego wojną Jemenu. Największym problemem jest to, że statkiem transportowana jest broń dla popieranych przez Iran rebeliantów Huthi, co jest pogwałceniem rezolucji ONZ. Według rzecznika Pentagonu irańskie jednostki pozostają na wodach terytorialnych Jemenu. Lotniskowiec Roosevelt  z 5.000 żołnierzami i 60 samolotami na pokładzie nadal obserwuje ruch na wodzie. Marynarka Stanów  wysłała do Zatoki kolejne okręty w tym krążownik USS Normandy. „Obserujemy irański konwój uważnie” – jak poinformowała marynarka USA. (USA Today)

SĄD SKAZAŁ MURSIEGO – Egipski sąd skazał strąconego byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego na 20 lat więzienia, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Zarzut: zabicie demonstrantów w grudniu 2013 roku po potężnych protestach ulicznych. Był to pierwszy wyrok dla przywódcy Bractwa Muzułmańskiego, zanim w 2013 roku po dużych rozruchach przeciw niemu został strącony przez Armiję.  (Jerusalem Post)

ŻOŁNIERZE –DZIECI HAMASU – Wiek nie gra roli. To jednoznaczna deklaracja Hamasu. Zdeklarowanym celem jego „świętej wojny” pozostaje zlikwidowanie żydowskiego narodu, wszytko jedno jak. Pranie mózgów odbywa się najlepiej u małych dzieci. Ministerstwo spraw wewnętrznych Hamasu, które uważane jest za jego „oficjalny urząd” (któremu społeczność międzynarodowa chętnie chciałaby udzielić legitymizacji), opublikował na początku kwietnia na jego Facebooku zdjęcia dzieci-żołnierzy jego oddziałów terrorystycznych. Chłopcy nie byli starsi niż 5 lat i nosili pełny uniform żołnierza i prawdziwy karabin maszynowy. W tekście obok zdjęcia: „To są nasze młode lwy. Wychowujemy je do miłości dla Dżihadu i dla Szahady (śmierci martrologicznej)”.(Israel National News) Tylko wylanie Ducha Świętego może zmyć tę nienawiść społeczeństwa przesiąkniętego terroryzmem. Proszę módlcie się, żeby stało się to wszędzie tam, gdzie islamiści kontrolują arabskie społeczeństwa. Módlcie się o ratunek dla tych dzieci z tych pułapek przemocy.  

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 

Piątek, 6 marca 2015

„Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich.“ -
Efezjan 6,12

PURIM 2015 – Serdeczne pozdrowienia na Święto Purim ślemy Wam - przyjaciołom Wizji dla Izraela i Składu Józefa. W tym toku Purim świętowano 5 marca; rozpoczęło się jednak, jak zawsze żydowskie święta, w wieczór w przeddzień o zachodzie słońca. Jest to święto tryumfu, a przypomina o tym jak Lud Boży został uratowany od zagłady kiedy to piękna żydowska sierota Estera w 5 stuleciu przed Chrystusem przez perskiego króla Ahaswerusa została wybrana na królową. Wtedy żyło jeszcze sporo Żydów pod panowaniem Persów, a drugi człowiek w królestwie Haman zamierzał ich wszystkich zabić. Przekonał króla by ich wszystkich zniszczyć. Ale ten plan i odwaga żydowskiej królowej i jej wujka Mordechaja udaremnił jego realizację. Obydwaj są przykładem pracy zespołowej i niezrównanej solidarności wśród Żydów, która wielokrotnie ratowała ich społeczności, a do upadku doprowadzała tych, którzy ich nienawidzili. Na końcu zły Haman został powieszony, a Mordechaj, czołowy Żyd w Persji został premierem. * Obecnie cały Zachód stoi przed umożliwieniem Iranowi (wcześniej Persja) budowy broni jądrowej. Ale ten islamistyczny kraj nienawidzi malutkiego narodu Izraela i nienawidzi go stanowiąc dla jego istnienia największe zagrożenie. Izraelski premier Benjamin Netanjahu jest dla Izraela Mordechajem współczesnych czasów i dzień przed świętem Purim i miał przemówienie swojego życia by wypowiedzieć się przeciwko złemu porozumieniu w sprawie broni atomowej Republiki Islamskiej. Oby w zniszczeniu planu Hamana był tak samo skuteczny jak Mordechaj i Estera. „Bo jeśli ty w takim czasie będziesz milczeć, ratunek i ocalenie dla Żydów przyjdą skądinąd, lecz ty i dom twego ojca zginiecie. Kto zaś wie, czy godności królewskiej nie osiągnęłaś właśnie na taki czas, jak obecny?“ - Estery 4,14

NETANJAHU PRZYPOMINA W PRZEMÓWIENIU DO KONGRESU O PURIM – Podczas swojego przemówienia w amerykańskim kongresie 3 marca izraelski premier Benjamin Netanjahu przypomniał o historii Purim, kiedy to Persowie (dzisiaj Iran) zamierzali wybić wszystkich Żydów. Dzsiaj próbuje najwyższy przywódca Iranu Ajatollach Ali Chamenei wybić wszystkich Żydów, stwierdził Netanjahu. „Rozsiewa on najgorszą antysemicką nienawiść jaką tylko można sobie wyobrazić” – powiedział premier i odrzucił uwagi Teheranu, że nie jest w ogóle przeciw Żydom, tylko przeciw Izraelowi i cytował sprzymierzeńców Iranu, mianowicie przewódców Hisb-Allahu Hassana Nasrallacha: „Kiedy wszyscy Żydzi zbiorą się w Izraelu zaoszczędzimy sobie wysiłku polowania na nich na całym świecie”. Netanjahu nie zgodził się z uwagami jakoby obecny prezydent Hassan Rohani był wyjątkowo umiarkowany, ale stwierdził że obecny reżym jest jak zawsze ekstremistyczny. „Musimy wszyscy współdziałać razem by zatrzymać dalszy postęp terroru” – powiedział izraelski premier i otrzymał za to aplauz. * W tym tygodniu na całym świecie Żydzi świętowali święto zwycięstwa Purim. (Jerusalem Post) „Wysławiajcie Pana, albowiem jest dobry, Albowiem na wieki trwa jego łaska! ... W poniżeniu naszym pamiętał o nas, Albowiem na wieki trwa łaska jego! Wybawił nas od nieprzyjaciół naszych, Albowiem na wieki trwa łaska jego!“ - Psalm 136,1, 23-24

NIEBEZPIECZEŃSTWO DLA OBAMY – Netanjahu musiał postawić dosyć wiarygodną tezę. Każde porozumienie, które nadal pozwala Iranowi na wzbogacanie uranu jest wątpliwym porozumieniem; w ogóle jakiekolwiek porozumienie z Iranem, który chce odbudować imperium, finansuje Assada, zdobył Jemen, Izrael nienawidzi i jest teokratycznym reżymem, a ci którzy wierzą w rozwiązania dyplomatyczne stąpają po grząskim gruncie. Uzgodnienia przy których teraz się majstruje tylko u tych mogą wywołać zadowolenie. Jeśli Obama pomoże Iranowi przekroczyć granice do świata atomowego zostanie już na zawsze zapamiętany jako prezydent, który rozpętał atomowy wyścig zbrojeń w tak niestabilnym regionie i który złamie wieloletnie obietnice dla Izraela – mianowicie takie, że USA będzie brnić jego prawa do istnienia. (Atlantic)

SUNICCY ARABOWIE POPIERAJĄ PRZEMÓWIENIE NETANJAHU– Popierana przez Arabię Saudyjską agencja prasowa Al-Arabija wydała 3 marca bardzo pro-izraelski artykuł napisany przez Faisala Abbasa, redaktora naczelnego, na swojej angielskiej stronie. Napisał on: „Bibi [Banjamin Netanjahu] ma rację, jeśli chodzi o obchodzenie się z Iranem. Absurdem jest fakt, że – mimo że to może być jedyną sprawą, w której zgodni są Arabowie i Izraelczycy (bo są tak samo zagrożeni) – Obama jest jedyną osobą, która wydaje się nie pojmować jak niebezpieczna jest sytuacja; znany jest zresztą z tego, że stał się listownie przyjacielem Ajatollacha Ali Khamenei, najwyższego przywódcy największego reżymu terrorystycznego na świecie (chociaż ten oficjalnie nigdy na listy nie odpisywał). * W innym artykule kolumnista dr Ahmad Al-Faraj saudyjskiego dziennika Al-Jazirah opisuje i pochwala wystąpienie Netanjahu przed kongresem USA. Faraj napisał; „Na koniec chciałbym powiedzieć, że Obama jest praprzyczyną wszystkich sprowokowanych rewolucji w świecie arabskim. Obama jest także politycznym sojusznikiem islamu, który jest troskliwym ojcem wszystkich terrorystów i współpracuje nad porozumieniem, które będzie podpisane na koszt wszystkich starych sojuszników w Zatoce. Jestem bardzo zadowolony ze zdecydowanego przekonania Netanjahu i jego postanowienia, by wobec Kongresu wypowiedzieć się przeciw porozumienie w sprawie atomu – mimo złości ze strony administracji Obamy.” (Jerusalem Post)

„ALTERNATYWA TEGO ZŁEGO POROZUMIENIA Z IRANEM JEST DUŻO LEPSZA!“ –“Irański reżym jest problemem nie tylko dla Żydów, tak samo jak reżym nazistowski był nie tylko problemem Żydów. Sześć milionów Żydów wymordowanych przez nazistów był tylko ułamkiem 60 milionów zamordowanych w drugiej Wojnie Światowej. Dokładnie tak samo irański reżym nie jest tylko śmiertelnym zagrożeniem dla Izraela, ale także dla pokoju na całym świecie” – stwierdził Benjamin Netanjahu we wtorek w amerykańskim kongresie. „Pan obnażył swoje święte ramię na oczach wszystkich narodów i oglądają wszystkie krańce ziemi zbawienie naszego Boga.“ – Izajasz 52,10

NETANJAHU REAGUJE NA WYPOWIEDŹ OBAMY: „ZAPREZENTOWALIŚMY PRAKTYCZNĄ ALTERNATYWĘ DLA UMOWY Z IRANEM.“ – Premie Netanjahu 4 marca wylądował po dwudniowej wizycie w Waszyngtonie znów w Izraelu. Powiedział on: „Wielu ludzi na całym świecie słyszało, dlaczego Izrael umowę z Iranem uważa za złą”. Widocznie chciał odeprzeć uwagi, że nie przedstawił on żadnej praktycznej alternatywy w swoim przemówieniu, kiedy powiedział, że uważa za potrzebne dalsze przedłużenie pertraktacji i wzmożenie sankcji. Dodał jeszcze, że w swoim wystąpieniu wyjaśnił, że sankcje nie mogą być poluźnione tak długo jak Iran nadal będzie wrogo nastawiony do swoich sąsiadów i nie przestanie grozić Izraelowi zniszczeniem. Dodał jeszcze, że reakcje republikanów i demokratów były bardzo zachęcające, miał wrażenie, że obie partie zrozumiały jak zła jest ta umowy. (Jerusalem Post, Wall St. Journal) Proszę módlcie się o premiera Netanjahu, który niesie duży ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo Izraela. Taki ciężar to także ataki ze strony złych sił demonicznych w świecie niewidzialnym.

IRAN ODPALA NOWE STRATEGICZNE RAKIETY – Iran testował „nowe strategiczne bronie”, które według ich własnej opinii w przyszłości odegrają dużą rolę w walce przeciw USA. Test został przeprowadzony w strategicznie ważnej cieśninie Hormus, przez którą przepływa jedna piąta całej światowej produkcji ropy naftowej. „Nowa broń odegra decydującą rolę w naszej marynarce, zwłaszcza przy zagrożeniu ze strony „Wielkiego Szatana” [USA], powiedział admirał Ali Fadavi, głównodowodzący irańskiej marynarki wojennej państwowej irańskiej telewizji. Państwowa TV wyemitowała film z tą rakietą, która wystrzeliła spod wody w powietrze. (INN)

IRAŃSKA OPOZYCJA NA WYGNANIU – „Iran pracuje w tajnych instalacjach wzbogacających uran“. Tak poinformowała 25 lutego grupa uchodźców. Alireza Jafarzadeh, zastępca dyrektora Oporu Narodowego (NCRI) wyjaśnił, że na północnym wschodzie od Teheranu istnieje tajny ośrodek. „Chociaż reżym irański utrzymuje, że ujawnił swoje instalacje wzbogające, nadal trwają prace badawcze i rozwój najnowszych wirówek i to w tajnym ośrodku o nazwie Lavizan-3”, powiedział Jafarzadeh. Pokazał on dziennikarzom zdjęcia satelitarne, które potwierdzają jego uwagi. „Od roku 2008 pracuje reżym irański tajnie w tym miejscu z najnowszymi wirówkami wzbogacającymi uran”. (Jerusalem Post)

PASCHA – Już możecie się zgłaszać! Podczas Paschy świętujemy wyprowadzenie Bożego Ludu z Egiptu. Wyjście to świętujemy uroczystą kolacją (seder), wypowiadamy specjalne modlitwy, razem jemy i mamy społeczność by uczcić Boga za to że nas zbawił, poprzez wyjście z Egiptu i teraz jeszcze na wieki. Jesteśmy w tym roku 28 marca 2015 w Londynie w Centrum Emmanuel. Gospodarzami w Westminster są Barry i Batya Segal. Do zaproszonych mówcą należą Andrew White i Alistair Scott. Uwielbienie prowadzi Moriah Band. To będzie radosne święto, kiedy też będziemy wspominać historię i dziękować Bogu za nasz ratunek. Telefoniczne zgłaszanie w Anglii: 0044-1793-862121.

TERMINY – Od 22 do 30 kwietnia mamy naszą Roots & Reflections-Tour z tematem „Czas nauki i czas modlitwy”. Szczegóły podadzą Wam Polly Zabachari, Arch Tours w Anglii pod nr tel. +44-(0)7971-169639. (http://visionforisrael.com/node/178)

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI

 

 

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Piątek, 28 grudnia 2012
Od Pana pochodzi zbawienie. Błogosławieństwo Twoje nad narodem Twoim.  – Psalm 3,9
HISB-ALLAH WALCZY W SYRII DLA ASSADA – Jak podali obrońcy praw człowieka z ONZ libańska grupa terrorystyczna Hisb-Allah i jej oddziały w Syrii walczą po stronie rządowej. Potwierdzenie udziału Hisb-Allahu w wojnie domowej zwiększa obawy że reżym może przekazać im broń chemiczną. Na początku grudnia izraelski ambasador w Waszyngtonie Michael Oren ostrzegł, że Izrael może wkroczyć, gdyby Syria pozwoliła by broń chemiczna wpadła w ręce Hisb-Allahu. (Jerusalem Post)
IZRAEL WZYWA ONZ DO POTĘPIENIA ZBROJENIA HISB-ALLAHU – Izraelski wysłannik ONZ Ron Prosor, wezwał pilnie Radę Bezpieczeństwa w ostatni czwartek do potępienia zbrojenie się Hisb-Allahu. Ta libańska grupa terrorystyczna ma w arsenale dziesiątki tysięcy rakiet, które sięgnąć mogą Izraela. Prosor powiedział, że te zbrojenia „są jawnym pogwałceniem embarga ONZ na broń. Te zbrojenia to bezczelne złamanie rezolucji nr 1701, a Hisb-Allah powiększył swój arsenał, jak nigdy przedtem. W Libanie na składach posiada 50.000 śmiercionośnych pocisków. Tej broni jest więcej nawet niż posiada jej niejeden kraj NATO” – dodał Prosor. „Rakiety te mogą dosięgnąć każdego miejsca w Izraelu, a nawet jeszcze dalej. „Już od dawna Izrael skarży się, że embargo na broń nie zostało zrealizowane. Wzywam Radę Bezpieczeństwa i wszystkich odpowiedzialnych członków społeczności  międzynarodowej by dali jasny sygnał, że nie będą tolerować tego nagłego dozbrajania się. Podjęte muszą być konkretne kroki natychmiast. Pierwszym logicznym krokiem byłoby wciągnięcie Hisb-Allahu wszędzie na świecie na ważne listy grup terrorystycznych, także na terenie UE” – stwierdził Prosor. Hisb-Allah powiększa zwłaszcza bronie rakietowe bo potrzebowałby je w przypadku kolejnej wojny z Izraelem. (Reuters)
ABBAS PROSI ONZ O PIERWSZY KROK BY ZALAĆ IZRAELA ZAGRANICZNYMI ARABAMI – Przewodniczący Autonomii tzw. Palestyńskiej (PA) Mahmud Abbas prosił ONZ by podjął pierwsze kroki w celu zalania Izraela zagranicznymi Arabami. Proponuje teraz ONZ-owi przesiedlenie syryjskich „uchodźców” na tereny PA. Tym najnowszym dyplomatycznym trikiem mógłby Izrael być przedstawiany jako ten zły. Abbas prosił sekretarza generalnego Ban Ki-moona by pomógł arabskim uchodźcom z Syrii, którzy cierpią w tym krwawym konflikcie, żeby wrócili na byłe tereny Arabskie. Na stronie internetowej WAFA należącej do PA można przeczytać, że w 10 syryjskich wioskach żyje 450.000 „syryjskich uchodźców”. Największą wioską jest Yarmouk, która w poprzednim tygodniu zaatakowała oddziały syryjskiego prezydenta Bashara Assada. Najprawdopodobniej Abbas chce posłużyć się syryjsko-arabskimi uciekinierami by wrócić do starych żądań powrotu 5 milionów zagranicznych Arabów do Izraela i nie tylko do Gazy, Samarii i Judei. Arabowie, którzy wchodzą w rachubę to potomkowie około 750.000, którzy w czasie wojen opuścili teren Izraela. Wtedy Jordania i inne bliskowschodnie kraje obiecały, że szybko będą mogli wrócić do Izraela. Wychłodziły z założenia, że państwo żydowskie szybko zostanie zniszczone. Poza tym ONZ potomków tych Arabów nigdy nie oceniało jako „uciekinierów”. We wszystkich innych sytuacjach za uchodźców uważa się tylko tych, którzy opuścili miejsce swojego zamieszkania; ich dzieci i wnuki są obywatelami państwa, w którym żyją. (Arutz 7)  Proszę módlcie się, by ta podstępna taktyka przewodniczącego PA Abbasa została pokrzyżowana ze wszystkich stron. Nie chce on żadnych sensownych rokowań z żydowskim państwem, a raczej coś wręcz przeciwnego.
ARABOWIE TZW. PALESTYŃSCY PLANUJĄ IZOLACJĘ IZRAELA – PA chce wprowadzić wielotorową strategię zmierzającą do izolacji Izraela. Należy do tego również zwracanie się do sądów międzynarodowych i unikanie dyskusji w kwestiach bezpieczeństwa. Przedstawiciel Arabów powiedział w jednym z wywiadów, że chce nalegać na nowe rozmowy – i to po wyborach w Izraelu 22 stycznia. Jednak jako warunek wstępny stawia kwestię zamrożenia osadnictwa. Izraelski premier Netanjahu, który pozostanie na stanowisku po wyborach odrzuca wstrzymanie budownictwa, ponieważ Arabowie w 2010 pomimo wstrzymania budów przez 9 miesięcy nie chcieli rozmawiać o pokoju i pożegnali się, ponieważ premier nie chciał przedłużyć tego moratorium na kolejne 10 miesięcy. Jeżeli Izrael nie ugnie się pod tymi warunkami PA chce oskarżyć Izrael przed zagranicznymi sądami o przestępstwa wojenne, żądać sankcji przeciw Izraelowi, zorganizować masowe demonstracje i wypowiedzieć współpracę w sprawach bezpieczeństwa na zachodnim brzegu Jordanu.  (AP, JTA)  „Kładę się, zasypiam i znowu się budzę, bo Pan mnie podtrzymuje. Wcale się nie lękam tysięcy ludu, choć przeciw mnie dokoła się ustawiają.“ - Psalm 3,6-7
SZEF ONZ OSTRZEGA IZRAEL: PLANY BUDOWLANE TO NIEBEZPIECZNA DROGA – 19 grudnia ONZ wezwał Izrael do porzucenia planów budowy tysięcy mieszkań na terenie Judei, Samarii i Wschodniej Jerozolimy. Ostrzegł, że plany te mogłyby pogrzebać wszelkie nadzieje na pokój. „Jestem głęboko zaniepokojony rosnącą aktywnością budowlaną i osadnictwem w zachodnim brzegu Jordanu, a zwłaszcza wokół Jerozolimy. Plany te zagrażają staraniom powstania prawdziwego arabskiego państwa” – skarżył się Ban Ki-moon. „Wzywam Izrael by odstąpił od tej groźnej drogi, która minimalizuje szanse na wznowienie dialogu i pokojową przyszłość zarówno Arabów jak i Izraela”. Mimo wzrastającej międzynarodowej krytyki zatwierdzenia planu budowlanego w Samarii i Judei premier Netanjahu powiedział w wywiadzie w TV 21 grudnia , że nie jest zainteresowany tym co ONZ ma w tej sprawie do powiedzenia. „Żyjemy w żydowskim państwie, a Jerozolima jest stolicą Izraela. „Ściana płaczu” nie jest terenem okupowanym. Będziemy budować w Jerozolimie bo mamy do tego prawo. Nie interesuje mnie co ONZ ma w tej sprawie do powiedzenia”. (Arutz 7)  Proszę módlcie się, o to by Izrael był zdecydowany budować te pilnie potrzebne mieszkania dla swoich mieszkańców i użyje swoich uprawnień do rozbudowania kwitnących żydowskich dzielnic mimo jednostronnego oburzenia społeczności międzynarodowej.    
ANKIETA – 76 % wszystkich Izraelczyków (83% Żydów) wierzą, że wycofanie się do granic sprzed 1967 roku i podział Jerozolimy nie spowoduje zakończenie konfliktu z Arabami; takie wyniki dała ankieta przeprowadzona 20 grudnia. 61% całego żydowskiego społeczeństwa uważa, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo Izraela dające się obronić granice są ważniejsze od paktu pokojowego. 78% wszystkich Żydów podaje, że głosowaliby inaczej gdyby ich partia miała zamiar oddać niepodległość Wschodniej Jerozolimy. 59% wszystkich Żydów tak samo uważa o dolinie Jordanu. (Jerozolimskie Centrum Spraw Publicznych)
OSKARŻONY ARABSKO-IZRAELSKI NASTOLATEK – Prokuratura 19 grudnia oskarżyła nastolatka, który w listopadzie podłożył bombę w autobusie w Tel Avivie, o próbę wielokrotnego zabójstwa i o wspieranie wroga w czasie wojny. Mohammed Mafarji osiemnastolatek, został oskarżony przez sąd grodzki w Tel Avivie o to, że 21 listopada w autobusie linii 142 podłożył bombę i zranił 27 osób. Był to ostatni dzień operacji „obłoki obrony” przeciw terrorystom z Gazy. Arabski młodzieniec, który przez łączenie rodzin mieszkał na zachodnim brzegu Jordanu posiada izraelskie obywatelstwo i dlatego może odpowiadać przed izraelskim sądem. Mafarji podłożył ładunek ponieważ działał na zlecenie terrorystów z Gazy, stwierdziła prokuratura.  (Times of Israel)
POZIOM JEZIORA GENEZARET BARDZO ZADOWALAJĄCY – Izrael oczekuje w tym obfitującym w opady sezonie tyle deszczu, że jezioro osiągnie poziom, jakiego nie było od 10 lat. Dr Amir Givati z izraelskiego Urzędu Gospodarki Wodnej twierdzi, że o tej porze spodziewać się można jeszcze sporych opadów przynajmniej w północnej części Izraela. Obecnie jednak nawet przy przeciętnych opadach oczekuje się podwyższenia poziomu do 210,8 m nad poziomem morza. Po siedmiu latach suszy to niespodziewany wzrost. „Widzieć o tej porze wartko płynący Jordan to fenomen, który występuje tylko co 20 lat” – powiedział Givati. (Israel Today) Proszę módlcie się nadal o obfite opady w Izraelu w tym czasie deszczów.  
TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży,  „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.
PROSZĘ POMÓŻCIE– Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na  http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

źrodło: www.wizjadlaizraela.org

 

------------------------------- 

Piątek, 14 września 2012 

ZAMIESZKI W ŚWIECIE ARABSKIM PO AMERYKAŃSKIM FILMIE – We wtorek w tym tygodniu wybuchły krwawe zamieszki w świecie islamu. Powodem jest 14 minutowa zajawka filmu nakręconego prawdopodobnie w USA. Chodzi o satyrę islamskiego proroka, która opublikowana została w YouTube, ale większą uwagę zwróciła po pokazaniu jej fragmentów w egipskiej telewizji a antyislamscy aktywiści zrobili mu reklamę. W położonym na wschodzie Libii mieście Bengazi demonstracje we wtorek przerodziły się w akty przemocy, co doprowadziło do śmierci amerykańskiego ambasadora Christophera Stevensa i trzech innych Amerykanów. Demonstranci szturmowali konsulat. Także przed ambasadą w Kairze trwały burzliwe demonstracje. Od tego czasu zanotowano mniejsze i większe protesty w Izraelu, Gazie, Libii, Egipcie, Jemenie, Sudanie, Tunezji, Maroku, Iraku, Iranie i wśród muzułmanów – w kontrolowanej przez Indie części Kaszmiru. Na całym świecie obowiązuje podwyższony stan gotowości w amerykańskich przedstawicielstwach.(Haaretz, Ynet)

ONZ MA NOWE TAJNE INFORMACJE O IRANIE Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (IAEA) otrzymała w ostatnich miesiącach nowe i znaczące informacje od wywiadu o tym, że Iran poczynił znaczne postępy w kierunku budowy bomby atomowej. Z jednej strony wzmocniło to pozycję Izraela, z drugiej strony wiadomości te nie mogły przyjść w gorszym momencie, jak obecnie, przynajmniej dla amerykańskiego prezydenta Obamy. Szef IAEA, Yukiya Amano wezwał Iran by bez zwłoki udostępnił dla inspekcji bazy Parchin, gdzie najnowocześniejsze narzędzia wywiadowcze udowodniły tajemniczą działalność, chociaż przypuszcza się, że Teheran usunął te maszyny i wyczyścił teren. Amano powiedział, że obie strony podczas całej serii wizyt i rozmów kręciłyby się tylko w kółko. „To jest frustrujące, bo jeśli Iran się nie włączy, nie możemy rozpocząć całego procesu by dać odpowiedzi na nurtujące jeszcze pytania, włącznie z możliwym zakresem wojskowym programu atomowego”. (AP, Arutz-7)

 ---

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Piątek, 29 czerwca 2012
 
 „Choćby się znalazł w niedoli, Ty mnie zachowasz przy życiu. Przeciwko złości nieprzyjaciół moich wyciągniesz rękę, A prawica twoja wybawi mnie”. - Psalm 138,7 
CHAOS Z POWODU DWÓCH POŻARÓW W JEROZOLIMIE, PRAWDOPODOBNIE PODPALENIE
Izraelskiej straży pożarnej udało się we wtorek stłumić dwa wielkie pożary szalejące w pobliżu Jerozolimy. Pożary te wybuchły przy wjeździe do Jerozolimy w dwóch ważnych miejscach: w pobliżu Motza na zachodnim końcu i w kibucu Maale haHamisha. 36 osobowy zespół strażaków potrzebował 2 godzin by kontrolować płomienie. Zaangażowano sześć samolotów gaśniczych. Co najmniej cztery osoby zatruło się dymem. Pożar szalał na powierzchni 200.000 m2 i zostawił duże straty w faunie i florze wzdłuż głównych ulic Jerozolimy. Uszkodzone zostały także studnie koło Motza. W niedzielę strażacy ugasili 15 pożarów, które wybuchły w mieście. Śledczy uważają, że to były podpalenia. W ostatnim miesiącu zatrzymano 7 osób za rozpalanie ognia na wolnej przestrzeni. W ostatnich dwóch tygodniach straż musiała interweniować ponad 200 razy gasząc podpalenia na polach i w lasach wokół Jerozolimy. (Haaretz)  W 1989 zaistniała podobna seria podpaleń wokół i w samej Jerozolimie oraz w innych częściach kraju. Często Arabowie telefonują i przyznają się do podpaleń; wyjaśniają, że walczą z Izraelem. Radiostacja operująca w Iraku wielokrotnie wzywała wtedy Arabów tzw. palestyńskich do palenia lasów – miała to być taktyka dżihadu. W latach 80 i 90 jedna trzecia pożarów lasów w Izraelu to były podpalenia. W 2007 roku ukazała się w Internecie strona Al Kaidy z listą nagród dla podpalaczy. Organizacje terrorystyczne preferują ten sposób terroru, bo pożary mogą potencjalnie przynieść wiele ofiar, a drewno jest rzadkim towarem, a nadto cierpi branża turystyczna. Usprawiedliwiają podpalenia tym, że według prawa islamskiego jest to dozwolona akcja przeciw „niewierzącym”. Proszę módlcie się by te złośliwe akcje, przynoszące straty ludziom i w przyrodzie Izraela zostały zatrzymane, a winni pociągnięci do odpowiedzialności. 
NOWA ISLAMSKA REPUBLIKA
W poprzednią niedzielę komisja wyborcza w Egipcie ogłosiła, że kandydat Bractwa Muzułmańskiego Mohammed Morsi został nowym prezydentem wielkiego i najpotężniejszego państwa arabskiego. Już przed kilkoma miesiącami Bractwo Muzułmańskie ze zjednoczoną grupą partii muzułmańskich z łatwością wygrała wybory parlamentarne. Ewolucja Egiptu od świeckiej dyktatury orientującej się na zachodzie do reżymu kontrolowanego przez islamistów opowiadających się za szariatem, odzwierciedla to co działo się w Iranie w końcówce lat 70. Irańczycy żyli pod silą ręką Szaha jak Egipcjanie pod Mubarakiem. W nadziei na zmianę wielu Irańczyków przyjęło hojne obietnice Ajatollaha Chomeiniego i poparło go za swoje odzyskane demokratyczne wolności. Tak samo będzie z Bractwem Muzułmańskim, które słusznie uważane jest za ojca wszystkich organizacji terrorystycznych, i jego rosnącymi strukturami. Dopiero po osiągnięciu pełnej kontroli nad krajem pokazał Chomeini swoją prawdziwą twarz i wpędził Iran w nieznane, nawet w czasach Szaha, ciemność i prześladowania. Morsi i Bractwo wchodzi na tę samą drogę. Morsi powiedział, że Szariat (kod moralny i religijne prawo islamu) będzie centralnym komponentem jego prezydentury. Podczas apelu na uniwersytecie Kairskim w ramach kampanii wyborczej powiedział młodym studentom: „Koran jest naszą konstytucją, prorok jest naszym przywódcą, dżihad jest naszą drogą, a śmierć w imię Allaha jest naszym celem.” Muzułmański kleryk powiązany ostatnio z Bractwem wyjaśnił niedawno, że celem Morsiego jako prezydenta będzie przejęcie Jerozolimy pod władztwo muzułmańskie. Rząd Obamy jest w przeciwieństwie do Izraela wcale nie zaniepokojony tym, że Bractwo jest u władzy. Przeciwnie: W społeczności międzynarodowej Obama najgłośniej żąda, by armia Egiptu usunęła się i pozwoliła nowo wybranym muzułmanom przejęć całą kontrolę. (Israel Today, Ryan Jones)
 
NOWE PRZYWÓDZTWO, NOWE ZAGROŻENIE
 
Poprzedni izraelski ambasador w Egipcie Zvi Mazel, współpracownik Jerozolimskiego Centrum Spraw Publicznych, powiedział, że zwycięstwo Morsiego (który wielokrotnie zapowiedział, że chce zdobyć Jerozolimę) oznacza, że rewolucja egipska z 2011 roku poniosła klęskę. Nowe egipskie przywództwo budować będzie państwo muzułmańskie. Morsi może wysokich oficerów wysłać w stan spoczynku i zastąpić ich swoimi ludźmi; mógłby także dekret o rozwiązaniu parlamentu cofnąć mając bezwzględną w nim większość. (Jerusalem Post)  Wzrost znaczenia Bractwa muzułmańskiego jest zagrożeniem dla państwa żydowskiego i dla chrześcijan koptyjskich, którzy stanowią 10% egipskiego społeczeństwa. Od upadku Mubaraka Koptowie są przez muzułmanów atakowani, zagrożone są budynki kościelne, a chrześcijanie obawiają się o swoje życie. Nowy muzułmański reżym pogłębiający swoje stosunki z Iranem stanowi coraz większe zagrożenie dla Izraela i dla chrześcijan.  
 
TERRORYŚCI Z HAMASU ŚWIĘTUJĄ EGIPSKIEGO PREZYDENTA
 
W niedzielę Gaza świętowała objęcie władzy przez Mohemeda Morsiego. Hamas i Bractwo Muzułmańskie są ściśle powiązane. Wysoki aparatczyk Hamasu Mahmnud az-Zahar stwierdził, że jego zwycięstwo jest klęską wroga (mając na myśli Izraela).(AFP) „Nie oddalaj się ode mnie, bo niedola bliska, Bo nie ma nikogo, kto by pomógł “ - Psalm 22,12
 
PUTIN OSTRZEGA, ZE ATAKI NA IRAN ODWRÓCĄ SIĘ PRZECIW ATAKUJĄCEMU
 
Rosyjski prezydent Wladimir Putin ostrzegł izraelskiego prezydent Szimona Peresa podczas wizyty w mijającym tygodniu, że atak na Iran może skończyć się odwetem. Także świat nie powinien wtykać nosa w sprawy Syrii. (Rosja ma ogromne gospodarcze interesy w Syrii dostarczając ogromne ilości broni dla Damaszku). Także w kwestii Iranu Putin i Peres nie znaleźli porozumienia. Rosja sprzeciwia się wysiłkom świata by wywrzeć nacisk na Iran. Prezydent Peres powiedział swojemu gościowi; „Irański naród nie jest naszym wrogiem. Izrael nie zagraża jego istnieniu. To urzędujący reżym irański uważa Izrael za wroga i zagraża jego istnieniu”. Premier Netanjahu powiedział jeszcze dobitniej: „Uważam, że powinniśmy uczynić dwie rzeczy: zarówno zaostrzyć sankcje, jak i żądania”. Również w kwestii Syrii nie znaleźli oni wspólnego języka. Putin unikał tematu Syrii i stwierdził jedynie, że życzy sobie pokoju i ostrzegł przed mieszaniem się z zewnątrz.(INN)
 
WOJNA W SYRII
 
Syryjski prezydent Basza al-Assad powiedział we wtorek, że jego kraj, który od 16 miesięcy znajduje się w stanie wojny z przeciwnikami reżymu, znajduje się w prawdziwie „wojennej sytuacji”. Powiedział, że jeśli jest stan wojny, trzeba uczynić wszystko by zapewnić sobie zwycięstwo. Jego stwierdzenia są o tyle niebezpieczne, że od początku powstania zginęło 15.000 ludzi. Większość ofiar to niewinni mieszkańcy, w tym kobiety i dzieci; są także wielorakie dowody na stosowanie tortur i masakr. (Arutz-7)
 
IZRAEL I INDIE CHCĄ PODWOIĆ WYMIANĘ TURYSTYCZNA W TRZY LATA
 
W tym tygodniu izraelski minister turystyki podpisał bilateralne porozumienie ze swoim indyjskim odpowiednikiem, który był u  niego gościem. Ilość turystów między obydwoma krajami ma się zwiększyć dwukrotnie w ciągu trzech lat. Dotąd Izrael odwiedza 40.000 turystów z Indii, co przynosi gospodarce izraelskiej ok. 32 mln €.  (INN)
 
DO WSZYSTKICH MĘŻCZYZN: CHCECIE SPĘDZIĆ LATO W IZRAELU?
 
Jeżeli chcecie pomóc VfI i Składowi Józefa napisz na adres: info@visionforisrael.com.
 
SUKKOT
 
Gdybyście nie  mogli być na święcie namiotów w Izraelu od 2.-4.10. możecie się zameldować w Londyńskim Emmanuel Center od 19. Do 20.10 ałbo i przyjedźcie na oba te wydarzenia. Rejestracja i informacje w Londynie  +44 (0) 1793-862121.
 
PROSZĘ POMÓŻCIE
 
Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich”, - Przysłów 29,7
 
 
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
 

---

Coś do rozważenia:
 
Oto kopia artykułu "Całe europejskie życie zginęło w Auschwitz" napisanego przez hiszpańskiego pisarza Sebastiana Vilar Rodrigueza, opublikowana w hiszpańskiej gazecie 15 stycznia 2008. 
 
Szedłem ulicą w Barcelonie, i nagle odkryłem straszną prawdę - Europa zginęła w Auschwitz ... Zabiliśmy sześć milionów Żydów i zastąpiliśmy ich 20 milionami muzułmanów. W Auschwitz spaliliśmy kulturę, myśli, kreatywność, talent. Zniszczyliśmy naród wybrany, prawdziwie wybrany, ponieważ wydał on wielkich i wspaniałych ludzi, którzy zmienili świat.
 
Wkład tych ludzi jest odczuwalny we wszystkich dziedzinach życia: nauka, sztuka, handel międzynarodowy, a przede wszystkim, jako sumienie świata. Są to ludzie, których spaliliśmy.
 
I pod pozorem tolerancji, a ponieważ chcieliśmy udowodnić sobie, że zostaliśmy wyleczeni z choroby rasizmu, otworzyliśmy nasze wrota dla 20 milionów muzułmanów, którzy przynieśli nam głupotę i ignorancję, ekstremizm religijny oraz brak tolerancji, przestępczość i ubóstwo, ze względu na niechęć do pracy i wspieranie ich rodzin z dumą.
 
Oni wysadzili w powietrze nasze pociągi i zmienili nasze piękne hiszpańskie miasta na kraj trzeciego świata, który tonie w brudzie i przestępczości.
 
Zamkneli się w mieszkaniach, które otrzymują za darmo od rządu, w których planują morderstwa i niszczenie ich naiwnych gospodarzy.
 
I tak, na nasze nieszczęście, wymieniliśmy kulturę - na fanatyczną nienawiść, twórcze telenty - na niszczycielskie umiejętności, inteligencję - na zacofanie i przesądy.
 
Cóż za straszny błąd został dokonany na nieszczęście Europy.
 
**************
 
Globalna islamska populacja wynosi około 1,2 miliardów, czyli 20% światowej populacji. Otrzymali oni następujące Nagrody Nobla:
 
Literatura:
1988 - Najib Mahfooz
 
Pokój:
1978 - Mohamed Anwar El-Sadat
1990 - Elias James Corey
1994 - Yaser Arafat:
1999 - Ahmed Zewai
 
Ekonomia:
(Zero)
 
Fizyka:
(Zero)
 
Medycyna:
1960 - Peter Brian Medawar
1998 - Mourad Ferid
 
RAZEM: 7 (siedem)
 
************
 
Globalna społeczność żydowska to około 14.000.000, to jest czternaście milionów czyli 0,02% światowej populacji. Oto lista ich Nagród Nobla:
 
Literatura:
1910 - Paul Heyse
1927 - Henri Bergson
1958 - Borys Pasternak
1966 - Szmuel Josef Agnon
1966 - Nelly Sachs
1976 - Saul Bellow
1978 - Isaac Bashevis Singer
1981 - Elias Canetti
1987 - Josif Brodski
1991 - Nadine Gordimer Świat
 
Pokój:
1911 - Alfred Fried
1911 - Tobias Michael Carel Asser
1968 - Rene Cassin
1973 - Henry Kissinger
1978 - Menachem Begin
1986 - Elie Wiesel
1994 - Szymon Peres
1994 - Icchak Rabin
 
Fizyka:
1905 - Adolph von Baeyer
1906 - Henri Moissan
1907 - Albert Abraham Michelson
1908 - Gabriel Lippmann
1910 - Otto Wallach
1915 - Richard Willstaetter
1918 - Fritz Haber
1921 - Albert Einstein
1922 - Niels Bohr
1925 - James Franck
1925 - Gustav Hertz
1943 - Gustav Stern
1943 - George Charles de Hevesy
1944 - Isidor Rabi Issac
1952 - Felix Bloch
1954 - Max Born
1958 - Igor Tamm
1959 - Emilio Segre
1960 - Donald A. Glaser
1961 - Robert Hofstadter
1961 - Melvin Calvin
1962 - Lew Dawidowicz Landau
1962 - Max Ferdinand Perutz
1965 - Richard Phillips Feynman
1965 - Julian Schwinger
1969 - Murray Gell-Mann
1971 - Dennis Gabor
1972 - William Howard Stein
1973 - Brian David Josephson
1975 - Benjamin Mottleson
1976 - Burton Richter
1977 - Ilja Prigogine
1978 - Arno Allan Penzias
1978 - Peter L Kapitza
1979 - Stephen Weinberg
1979 - Sheldon Glashow
1979 - Herbert Charles Brown
1980 - Paul Berg
1980 - Walter Gilbert
1981 - Roald Hoffmann
1982 - Aaron Klug
1985 - Albert A. Hauptman
1985 - Jerome Karle
1986 - Dudley R. Herschbach
1988 - Robert Huber
1988 - Leon Lederman
1988 - Melvin Schwartz
1988 - Jack Steinberger
1989 - Sidney Altman
1990 - Jerome Friedman
1992 - Rudolph Marcus
1995 - Martin Perl
2000 - Alan J. Heeger
 
Ekonomia:
1970 - Paul Anthony Samuelson
1971 - Simon Kuznets
1972 - Kenneth Joseph Strzałka
1975 - Leonid Kantorowicz
1976 - Milton Friedman
1978 - Herbert A. Simon
1980 - Lawrence Robert Klein
1985 - Franco Modigliani
1987 - Robert M. Solow
1990 - Harry Markowitz
1990 - Merton Miller
1992 - Gary Becker
1993 - Robert Fogel
 
Medycyna:
1908 - Elie Metchnikoff
1908 - Paul Erlich
1914 - Robert Barany
1922 - Otto Meyerhof
1930 - Karl Landsteiner
1931 - Otto Warburg
1936 - Otto Loewi
1944 - Joseph Erlanger
1944 - Herbert Spencer Gasser
1945 - Ernst Boris Chain
1946 - Hermann Joseph Muller
1950 - Tadeusz Reichstein
1952 - Selman Abraham Waksman
1953 - Hans Krebs
1953 - Fritz Albert Lipmann
1958 - Joshua Lederberg
1959 - Arthur Kornberg
1964 - Konrad Bloch
1965 - Francois Jacob
1965 - Andre Lwoff
1967 - George Wald
1968 - Marshall W. Nirenberg
1969 - Salvador Luria
1970 - Julius Axelrod
1970 - Sir Bernard Katz
1972 - Gerald Maurice Edelman
1975 - Howard Martin Temin
1976 - Baruch Blumberg S.
1977 - Roselyn Sussman Yalow
1978 - Daniel Nathans
1980 - Baruj Benacerra
1984 - Cesar Milstein
1985 - Michael Stuart Brown
1985 - Joseph L. Goldstein
1986 - Stanley Cohen [& Rita Levi-Montalcini]
1988 - Gertrude Elion
1989 - Harold Varmus
1991 - Erwin Neher
1991 - Bert Sakmann
1993 - Richard J. Roberts
1993 - Phillip Sharp
1994 - Alfred Gilman
1995 - Edward B. Lewis
1996 - Lu RoseIacovino
 
RAZEM: 129!
 
 
Żydzi nie promują prania mózgów dzieci w wojskowych obozach szkoleniowych, ucząc je wysadzać się tak, aby spowodować śmierć maksymalnej liczby Żydów i innych nie muzułmanów. Żydzi nie porwają samolotów, ani nie zabijają sportowców na Igrzyskach Olimpijskich, nie wysadzają się w niemieckich restauracjach. Nie ma ani jednego Żyda, który zniszczył kościół. Nie ma ani jednego Żyda, który protestuje, zabijając ludzi.
 
Żydzi nie są niewolnikami ruchu, ani nie mają przywódców wzywających do dżihadu i śmierci do wszystkich niewiernych.
 
Być może na świecie muzułmanie powinni rozważyć inwestowanie w klasyczną edukację i mniej obwiniać Żydów za wszystkie ich problemy.
 
Muzułmanie muszą zapytać, co mogą zrobić dla ludzkości, zamiast obwiniać Żydów za wszystkie ich problemy.
 
Niezależnie od swoich uczuć na temat kryzysu między Izraelem a Palestyńczykami i arabskimi sąsiadami, nawet jeśli uważasz, że jest większa wina ze strony Izraela, następujące dwa zdania naprawdę mówią wszystko:
 
"Jeśli Arabowie odłożyliby broń dziś, nie byłoby już więcej przemocy. Jeżeli Żydzi odłożyliby broń dziś, nie byłoby już Izraela."Benjamin Netanjahu
 
Gdy naczelny dowódca alianckich sił zbrojnych, generał Dwight Eisenhower, znalazł ofiary obozów zagłady, kazał robić tak wiele zdjęć, jak się da oraz przymusowo zebrać niemiecką ludność z okolicznych miast do obozów koncentracyjnych, a nawet każąc im grzebać zmarłych. Zrobił to, podkreślając tego cel w następujących słowach:
 
"Żeby zebrać jak najwięcej dowodów, filmów, zeznań świadków, ponieważ
nadejdzie dzień, kiedy jakiś sk…..syn powie, że to się nigdy nie
wydarzyło.”
 
Ostatnio w Wielkiej Brytanii debatowano, aby usunąć Holocaust z programu szkolnego, ponieważ obraża to ludność muzułmańską, która twierdzi, że to nigdy się nie wydarzyło. 
 
Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, łącznie z Iranem, sa ludzie twierdzący, że holokaust to "mit", dlatego konieczne jest, aby świat nigdy nie zapomniał o tej tragedii, która miała miejsce zaledwie 60 lat temu.
 

----
 
AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Piątek, 4 maja 2012

 „A potomstwo twe będzie tak liczne jak proch ziemi, ty zaś rozprzestrzenisz się na zachód i na wschód, na północ i na południe; wszystkie plemiona ziemi otrzymają błogosławieństwo przez ciebie i przez twych potomków" -  1. Mojż. 28,14

IZRAEL JEST ŻYWOTNY I OPTYMISTYCZNY

Według ankiety przeprowadzonej z okazji Dnia Niepodległości 93% pytanych cieszy się z faktu, że są Izraelczykami; 70% odpowiedziało, że „bardzo się cieszą”. Około 80% chce bardziej żyć w Izraelu, jak gdzie indziej, tylko 9% raczej żyłoby za granicą. Około 65% odpowiedziało, że czują się raczej Żydami a dopiero później Izraelczykami. (Israel Today, INN)

„Drzewo ma jeszcze nadzieję, bo ścięte, na nowo wyrasta, świeży pęd nie obumrze.“ - Hiob 14,7

NETANJAHU DZIĘKUJE W DNIU NIEPODLEGŁOŚCI TYM, KTÓRZY POPIERAJĄ IZRAEL

Premie Benjamin Netanjahu posłał z okazji dnia niepodległości szczególne pozdrowienia. Powiedział, że w tym dniu trzeba pomyśleć o tym, co sprawia że Żydzi są tak unikalni. „Izrael jest jedyny w tym, że odzyskał suwerenność, jak również zdolność obrony siebie jako narodu, który 2000 lat nie posiadał państwa i siły” - powiedział Netanjahu. „Izrael jest jedyny jeśli chodzi o ludzi, którzy rozsiani byli na wygnaniu na całej ziemi i sprowadzeni zostali do swojej prastarej ojczyzny” – dodał. „Izrael jest również niezwykły przez to, że może dorównywać najlepszym w technologiach, chociaż jak żaden inny naród nie jesteśmy tak narażeni na zagrożenia. Izrael jest także jedyny na Bliskim Wschodzie, ponieważ jest żywą liberalną demokracją, w której kobiety są równouprawnione, a mniejszości są wolne i wszyscy podlegają tym samym prawom. Ale Izrael jest jeszcze w innych aspektach jedyny” – podkreślił Netanjahu. „Jesteśmy jedynymi w  swoim rodzaju, ponieważ mamy gorących przyjaciół, zarówno Żydów jak i nie Żydów, którym leży na sercu nasze bezpieczeństwo i przyszłość. W tym Dniu Niepodległości chciałbym milionom przyjaciół Izraela na całym świecie za ich niewzruszoną postawę i wsparcie dla jedynego państwa Żydów, podziękować”.  (INN)  „…czasem przyjaciel przylgnie nad brata.“ – Przypowieści 18,24

PERES PRZYPOMINA WROGOM ICH PORAŻKĘ PRZED 64 LATY

Niezwykle wyraźny był raczej spokojny izraelski prezydent Szimon Peres wobec wrogów Izraela przed 64 laty w Dniu Niepodległości. „Tych, którzy teraz grożą Izraelowi ostrzegam: ‚Nie powtarzajcie błędów waszych przodków‘”. Na corocznej ceremonii w jego rezydencji prezydent powiedział: „Wypowiadacie wasze groźby, bo chcecie je zrealizować. My bronimy się, bo chcemy pokoju. Te (nie wywołane przez Izrael) wojny przyniosły Izraelowi nieoczekiwane zwycięstwa, a przeciwnikom – nieoczekiwane straty”. Ceremonia, podczas której odznaczono 120 wybijających się żołnierzy, odbywa się co roku. Szacuje się, że około 1,5 mln ludzi odwiedzi parki narodowe i centra wypoczynku, odpoczywając  i grillując. Wiele obiektów wojskowych było otwarte dla ludności. (Arutz-7)  Proszę módlcie się, by wszystkie złe plany przeciw żydowskiemu państwu zostały odkryte i pokrzyżowane.  

BARAK: IRAN UWAŻA ŚWIAT ZA IDIOTÓW

Minister obrony Ehud Barak powiedział w dniu niepodległości 26 kwietnia, że Iran jest zdecydowany uważać cały świat za idiotów i dostać się do broni jądrowej. Podkreślił, że irańscy politycy dalej grają swoje gierki i ani nie decydują się działać według zaleceń Rady Bezpieczeństwa, ani postulatów Międzynarodowej Agencji Atomowej (IAEA). Barak powiedział, że nie ma powodu by myśleć, że Iran przestanie nadal budować rakiety atomowe, dotąd aż przekona się, że będzie odporny na ataki. Podkreślił, że Korea Północna i Pakistan posiadają broń atomową mimo sankcji. Minister obrony powiedział, że dla Izraela zegar Iranu biegnie szybciej jak dla USA, bo Izrael nie ma tylu możliwości jak USA. (INN)

GŁÓWNODOWODZĄCY IDF: INNE KRAJE SA PRZYGOTOWANE NA MOŻLIWY ATAK NA IRAN

Szef izraelskich sił obrony (IDF) Generalleutnant Benny Gantz powiedział w dniu niepodległości, że inne kraje przygotowują swoje siły bezpieczeństwa na ewentualny atak na irańskie instalacje atomowe, by go powstrzymać przed budową broni jądrowej. Ganz nie powiedział jakie kraje byłyby gotowe poprzeć Iran lub wystąpić bezpośrednio przeciw niemu. A jednak jego komentarz był jednym z dotąd najwyraźniejszych sygnałów, że Izrael poprą inne kraje, jeśli zaatakuje Islamską Republikę. „Jednostki [wojskowe] są gotowe” – powiedział Ganz. „Nie tylko nasze jednostki , ale również innych krajów”. Dał wyraz swojej nadziei, że międzynarodowe sankcje skłonią Iran do współpracy; ale jednak podkreślił, że klucz do tego leży we wzmocnieniu kar gospodarczych w połączeniu z groźbą ataku militarnego. Na początku poprzedniego tygodnia premier Netanjahu powiedział, że sankcje w żadnym stopniu dotąd nie zaszkodziły Iranowi. (INN)

WOJSKA ASSADA ZABIŁY 102 LUDZI – MIMO MISJI ONZ

Chociaż ONZ próbuje zatrzymać brutalne traktowanie opozycji przez syryjski rząd, co i raz pojawiają się relacje o tym, że Syria zabija swoich obywateli. Rzecznik specjalnych wysłanników Kofi Anan skrytykował obie strony, zwłaszcza wojska rządowe, ponieważ te wzbraniały się zatrzymać walki. W poprzedni czwartek raporty podawały, że zabito 102 osoby w różnych częściach Syrii. 71 zginęło w mieście Hama, ale również w Daraa, Idlib i w Damaszku były ofiary śmiertelne. Jak relacjonowano zginęło 57 osób w celowych atakach w dzielnicy Hamy Musha al-Tayar. Wśród ofiar było 13 dzieci. Kraje Ligii arabskiej zapowiedziały w czwartek, że zamierzają zwrócić się do Rady Bezpieczeństwa ONZ, by prosić o ochronę ludności cywilnej. W USA daje się słyszeć głosy, że próby dyplomatyczne by zakończyć akty przemocy w Syrii nie powiodły się. Podczas przesłuchania w amerykańskim senacie zarówno urzędująca radczyni Kathleen Hicks jak i Derek Chollet, szef narodowej rady bezpieczeństwa uważają, że plan Annana jest krótko przed zapaścią. (Haaretz, INN) 

FRANCJA OSTRZEGA PRZED AKCJĄ MILITARNĄ W SYRII

Francja ostrzegła przed tym, by Rada Bezpieczeństwa ONZ nie brała pod uwagę akcji militarnej, gdyby nie powiodły się zabiegi dyplomatyczne i próbowała siłą zatrzymać walki. Francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppé, zażądał ponadto by 300 autoryzowanych obserwatorów ONZ zostało natychmiast wysłanych do Syrii. Powiedział, że Francja ustaliła praktyczny termin do 5 maja; do tego terminu Damaszek musi zaakceptować plan pokojowy Annana. Planowany na 5 maja raport Annana będzie chwilą prawdy; pośrednictwo pokojowe będzie działać, albo nie, stwierdził Juppé. Francja miała rozmawiać już z innymi mocarstwami by użyć rozdziału 7 Karty ONZ, który pozwala działać we współpracy sił militarnych. (INN, Washington Post) 

IDF RATUJE ARABSKIE NIEMOWLĘ

Rosnąca liczba Arabów mieszkających na izraelskich terenach Benjamina, zwraca się często w przypadkach pilnych medycznie do baz IDF. W zeszłym tygodniu przyszła do bazy młoda Arabka ze swoim 11 dniowym niemowlęciem, które traciło oddech. Żołnierze Frontu Ojczystego, którzy tam stacjonowali zaczęli ratować dziecko i ustabilizowali jego stan. Zażądali przyjazdu zespołu szpitalnego, który zabrał dziecko do szpitala w pobliskim Ramallah. Komendanci brygady regionalnej „Benjamin” wyjaśnili, że Arabowie z okolicy wiedzą, że w pilnym przypadku mogą zwrócić się do armii izraelskiej o pomoc. W ostatnich paru tygodniach do stacjonującego w bazie batalionu trafiły trzy bardzo podobne przypadki (Arutz 7).

IZRAEL OTRZYMAŁ KLASĘ „A“

Agencja ratingowa Fitch Ratings zaklasyfikował zdolność kredytową Izraela jako ”A” – przy stabilnych perspektywach. Zakomunikowała to gazeta gospodarcza Globes. Agencja chwali osiągnięcia izraelskiej gospodarki i zwraca uwagę na pozytywne oczekiwania, mimo kryzysu z Iranem i pogłoskach o możliwym izraelskim ataku. Fitch oczekuje 3% wzrostu gospodarczego. Jeden z komentatorów powiedział, że Izrael tak bardzo wzrósł w ostatnich 64 latach, że trudno jest pojąć ten cud gospodarczy. Dodał także, że wiele rozwiązań i innowacji High-Tech oraz odkryć pochodzi z państwa żydowskiego; przy tym wszystkim kraj cierpi jeszcze z powodu ekrtrawysokich cen i niewystarczającej różnorodności i frustrująco niskich dochodów. Dochód na głowę w Izraelu wynosi ok. 24.266 €; to jest porównywalne z Hiszpanią i Cyprem.  (Haaretz)

IZRAEL ZAJMUJE MIEJSCE 3 NA ŚWIECIE

Jeśli chodzi o konsumpcję warzyw (197,6 kg) Izrael zajmuje 3 miejsce na świecie. Na pierwszym miejscu są Grecy (257 kg) i Turcja na drugim z 252 kg. Także słodycze są bardzo lubiane; każdy Izraelczyk spożywa ich 38,8 kg rocznie. Luksemburczycy zjadają ich 59,8 kg a Islandczycy 53,1 kg (Haaretz).

BĄDŹCIE Z NAMI W LONDYNIE

Gdybyście nie mogli być w Izraelu na święcie namiotów  od 2 do 4 października, zaplanujcie chociaż udział w obchodach święta w Londynie w Centrum  Emmanuel od 19 do 20.10. Lub przyjdźcie na obie te uroczystości! By się zameldować i otrzymać dalsze informacje dzwońcie do Londynu pod numer telefonu +44 (0) 1793-862121.

źrodło: www.wizjadlaizraela.org

 

---

40 DNI POSTU I MODLITWY O IZRAEL,  30 sierpnia  –  10 października  2011 roku
20 września tego roku Palestyńczycy planują prosić Organizację Narodów Zjednoczonych o jednostronne poparcie powstania Państwa Palestyńskiego, i  tym samym poddać podziałowi  Bożą Ziemię, w tym także i Jeruzalem. W kolejnym dniu rozpocznie się w Nowym Jorku kolejna konferencja Durban III zajmująca się Prawami Człowieka, znana ze swojego antysemickiego nastawienia i nienawiści do Izraela. ( Jak do tej pory 6 krajów odmówiło udziału w tej konferencji, są nimi: USA,  Kanada,  Włochy, Republika Czeska, Holandia i Izrael.)
 
W związku z tymi wydarzeniami Palestyńczycy przygotowują się do masowych demonstracji, które mogą mieć bardzo gwałtowny charakter. Nikt nie może przewidzieć co się wydarzy, ale planowane są ofiary Palestyńczyków chcących być „męczennikami”, co widzieliśmy już wiele razy w podobnych przypadkach, mające zwrócić  światową opinię przeciwko Izraelowi w ten tak bardzo  drastyczny sposób.
 
Jako przykład może posłużyć  m.in. sprawa  Mohameda Dura, który zmarł w ramionach swojego ojca przed kamerami TV. Na podstawie przeprowadzonych bardzo wnikliwych badań, został on tak naprawdę trafiony  przez pocisk wystrzelony przez swoich ludzi. Oczywiście Izrael został natychmiast  oskarżony o tę zbrodnię, co też napędziło maszynę terroru przeciwko Izraelowi i Żydom na całym świecie. Opinia światowa nigdy nie czeka na rezultaty szczegółowych badań  śledztwa w takich sprawach.
 
Na tydzień po konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku rozpoczyna się biblijne Święto Trąb, nazywane także Rosz Haszanah. Rozpocznie ono cykl świąt przypadających na druga połowę roku, rozpoczynających jesienne święta biblijne, a w tym Dzień Sądu i Grozy. Tak jak święta wiosenne mówią o pierwszym przyjściu Mesjasza jako Baranka Bożego, który zmarł za nasze grzechy, tak też święta przypadające na jesień mówią o jego powrocie w mocy i chwale, jako Lwa z plemienia Judy, aby stanął w obronie Izraela  i osądził świat według swojej sprawiedliwości.
 
Godnym uwagi jest fakt, iż święta te w obecnym millenium są coraz bardziej otoczone intensywnością oraz przemocą. Dokładnie w datę Święta Trąb w 2000 roku rozpoczęła się druga Palestyńska  Intifada, znana także pod nazwą Wojna Oslo.  W rok póżniej 11.09, na tydzień przed Świętem Trąb zostały zniszczone Twin Towers  w Nowym Jorku. Siedem lat po tym wydarzeniu nastąpił upadek giełdy nowojorskiej, co pogrążyło świat w kryzysie finansowym.
 
Z początkiem prac sesji Narodów Zjednoczonych   oraz coraz to większym naciskiem na Izrael i Bliski Wschód, jesienne święta biblijne stają się kluczowym czasem w polityce światowej. Głównym tematem Święta Trąb jest Bóg,  jako Sędzia świata. Widzimy, jak  wiele budzi się kontrowersji wokół  Jeruzalemu, co  w przyszłości  poprowadzi  do wypełnienia się  przesłania Święta Trąb w przyjściu Mesjasza.
MIESIĄC ELUL
30 sierpnia rozpoczyna się 6 miesiąc w biblijnym kalendarzu, miesiąc Elul. Jest to czas pokuty i przygotowania do nadchodzących świąt. W każdej synagodze słychać dzwięki  szofaru, który rozbrzmiewa w celu pobudzenia ludzi do przygotowań do obchodów Dnia Sądu i Grozy.
 
Według żydowskiej tradycji Mojżesz rozpoczął swój 40 dniowy post pierwszego dnia miesiąca Elul, prosząc Boga o przebaczenie Izraelowi grzechu wykonania i oddawania czci złotemu cielcowi,  oraz wyraził błaganie Pana o odnowę przymierza ze swoim narodem .  Post Mojżesza  skończył się zatem najprawdopodobniej w dniu Yom Kippur, czyli w Dniu Pojednania.
 
„ Lecz Mojżesz łagodził gniew Pana, Boga swego i mówił: Dlaczegóż Panie, płonie gniew twój przeciwko ludowi twojemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką siłą i ręką potężną? Dlaczego to mają rozpowiadać Egipcjanie: W złym zamiarze wyprowadził ich, by pozabijać ich w górach i wytracić z powierzchni ziemi. Odwróć się od zapalczywości swojego gniewu i użal się nad złem, jakie chcesz zgotować ludowi swemu. Wspomnij na Abrahama , Izaaka i Izraela, sługi twoje, którym przysiągłeś na siebie samego, mówiąc do nich: Rozmnożę potomstwo wasze jak gwiazdy niebieskie i całą tę ziemię, o której mówiłem, dam potomstwu waszemu i posiądą ją na wieki”.
 
„ Wrócił tedy Mojżesz do Pana i rzekł: Oto lud ten popełnił ciężki grzech, bo uczynił sobie bogów ze złota. Teraz racz odpuścić ich grzech, lecz jeżeli nie, to wymaż mnie ze swojej księgi, którą napisałeś.” 2 Mojż.32:11-13;31-32
 
40 dniowy post od 1 dnia miesiąca Elul do dnia Yom Kippur stał się częścią żydowskiej tradycji , jako czas pokuty, postu i modlitwy już wieki temu. Najprawdopodobniej nasz Pan - Jeszua przechodził post 40- dniowy zapisany w Ewangeliach właśnie w tym czasie.
 Wierzymy też, że jest to szczególny czas stanięcia  w przełomie w modlitwie za Izrael, dlatego też wołamy ludzi modlitwy do 40-dniowego postu od wieczora 30 sierpnia do wieczora 10 pażdziernika i w miarę możliwości zajęcia miejsca w łańcuchu modlitwy i postu, lub też indywidualnej modlitwy  w tym okresie. Bóg widzi nasze serca i motywacje, i wszystkie modlitwy łączą się przed Jego tronem w jedno wołanie.
 
List ten jest zachętą międzynarodowej grupy The Elijah Prayer Army prowadzonej przez Larsa Enersona. Prosimy o przekazanie tego listu z prośbą o modlitwę jak największej liczbie osób. Pomóżmy wspólnie zbudować ścianę ochrony wokół Izraela.
 
Palestyńczycy już bardzo wyrażnie przedstawili swoje stanowisko: całkowita likwidacja Państwa Izrael i jak do tej pory nie zmienili swojego zdania. Tutaj nie tylko chodzi o organizację Hamas, ale także PLO nawołuje do zniszczenia Izraela, choć  żądanie wymazania takiego stwierdzenia  z dokumentów było zamieszczone w  porozumieniu konferencji z Oslo.
 
Organizacja Palestinian Media Watch przetłumaczyła ostatnio część filmu dokumentalnego i wskazała na fakt, ”że władze palestyńskie, gdy tylko odzyskają kontrolę nad Jeruzalem, planują budowę mieszkań dla społeczności arabskiej na najświętszym miejscu związanym z judaizmem, bo naprzeciwko Ściany Płaczu.” Klip video z oficjalnej Palestyńskiej telewizji rządowej z 10 sierpnia 2011 roku, kontrolowanej przez Fatah z Ramallah, twierdzi, że budowa ta byłaby częścią planu rządowego w usunięciu obecności żydowskiej z Jeruzalem.” „Dyrektor  do Stosunków Międzynarodowych organizacji Fatah Nabil Sha’ath powiedział: ‘ Historia dwóch krajów dla dwóch narodów oznacza, że tutaj będą Żydzi, a tam Arabowie. My nigdy tego nie zaakceptujemy. ‘”
To jest program, który chce poprzeć większość narodów na konferencji Narodów Zjednoczonych we wrześniu. Nowa fala terroru już się rozpoczęła w ostatnich tygodniach w Eilacie, miastach wokół Gazy, jak również  w Jeruzalem. Zagraniczne żródła finansują też ogromne protesty publiczne w Izraelu, które maja na celu destabilizację rządu Izraela.
 
Nie możemy w pełni zapobiec atakom na Izrael, które są już wcześniej przepowiedziane przez słowa proroków. Narody świata zwrócą się przeciwko Izraelowi i Jeruzalem w dniach ostatecznych, ale możemy modlić się o Bożą pomoc i ochronę. Jest to nasza odpowiedzialność i całkowicie możemy być pewni zwycięstwa. Bóg już ogłosił co się stanie z nieprzyjaciółmi.
„I wytrącę miecz z twojej lewej ręki, i sprawię, ze twoje strzały wypadną z twojej prawej ręki. Na górach izraelskich padniesz ze wszystkimi twoimi  hufcami i ludami, które są z tobą; wydam cię na żer ..” Ezechiela 39:3,4
 
* Módl się o Bożą łaskę dla Izraela i  o to, aby Bóg wspomniał na swoje przymierze zawarte z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem
„Odwróć się od zapalczywości  swego gniewu i użal się nad złem, jakie chcesz zgotować ludowi swemu. Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela, sługi twoje, którym poprzysiągłeś na siebie samego, mówiąc do niech: Rozmnożę potomstwo wasze jak gwiazdy niebieskie i całą tę ziemię, o której mówiłem, dam potomstwu waszemu i posiądą ją na wieki.” 2 Mojż.32:12-13
 
*Proś Boga, aby powstał w swoim majestacie i pomógł swojemu ludowi
„ Boże, nie milcz, nie bądż nieczuły, nie bądz bezczynny, Boże! Bo oto burzą się nieprzyjaciele twoi, A ci, którzy cię nienawidzą podnoszą głowę. Knują spisek przeciwko ludowi twemu I naradzają się przeciwko tym, których ochraniasz. Mówią: Nuże, wytępmy ich, niech nie będą narodem, Aby więcej nie wspominano imienia Izraela!” Psalm83:1-4
 
*Ogłaszaj Bożą wszechmoc i zwycięstwo!
„Kto zmierzył swoją garścią wody i piędzią wytyczył granice niebiosom? A kto korcem odmierzył glinę? Kto zważył na wadze góry i pagórki na szalach wagi? Kto kieruje Duchem Pana, a czyja rada pouczyła go?... Oto narody są jak kropla w wiadrze i znaczą tyle, co pyłek na szalach wagi, oto wyspy ważą tyle, co ziarnko piasku.” Izajasza 40:12-15
 
*Módl się, aby Bóg unicestwiał plany narodów niezgodne z Jego wolą
„Niech się boi Pan cała ziemia! Niech drżą przed nim wszyscy mieszkańcy  świata! Bo on rzekł-  i stało się, On rozkazał-  i stanęło. Pan unicestwił plan narodów, Wniwecz obrócił zamysły ludów. Plan Pana trwa na wieki, Zamysły serca jego z pokolenia w pokolenie.” Psalm 33:8-11
 
* Módl się, o błogosławieństwo i ochronę osiedli Izraelskich w Judeii i Samarii, oraz o służbę Ha Yovel wspierającą farmerów podczas żniw w tych właśnie rejonach.
„ I odbudują  starodawne ruiny, podżwigną opustoszale osiedla przodków,….I stawią się obcy, aby paść wasze owce, a cudzoziemcy będą waszymi oraczami i winiarzami.” Izajasza 61:4-5
 
*Módl się o to, aby Bóg posłał zamieszanie do obozu wroga
„Gdy tylko zaczęli śpiewać radosne pienia pochwalne, Pan nastawił zasadzkę na Moabitów i mieszkańców pogórza Seir, którzy ruszyli na Judę i zostali pobici. Ammonici  i Moabici wystąpili bowiem przeciwko mieszkańcom pogórza Seir, aby ich doszczętnie wytracić, a gdy wybili mieszkańców Seiru, dopomogli sobie nawzajem do zguby.” 2 Kronik20:22-23
 
*Módl się, aby Bóg zesłał mocne prorocze słowo przynoszące prawdę i, aby liderzy światowi podjęli właściwe stanowisko w  sprawie granic Izraela
„Czemu to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach? Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego….Bądżcie więc  teraz rozsądni ,królowie, przyjmijcie przestrogę, sędziowie ziemi! Służcie Panu z bojaźnią i weselcie się, Z drżeniem złóżcie mu hołd” Psalm2:1-2,11-12
 
*Módl się o mur Bożej ochrony  wokół Jeruzalem
„I Ja- mówi Pan-będę jego murem ognistym wokoło i będę chwałą pośród niego” Zachariasza 2:9
 
*Módl się o siłę i o mądrość dla liderów Izraela, a w szczególności Premiera Netanyahu
„I przywrócę Ci twoich sędziów jak niegdyś, i twoich radców jak na początku.” Izajasza 1:26
 
*Módl się o to, aby Izrael pokładał swoją nadzieję w Bogu Izraela
„Nie licznemu wojsku zawdzięcza król swe zwycięstwo, nie swej wielkiej sile zawdzięcza wojownik ocalenie. Oto oko Pan jest nad tymi, którzy się go boją, Nad tymi, którzy spodziewają się łaski  jego, Aby ocalić od śmierci dusze ich I podczas głodu zachować przy życiu.” Psalm33:16-20
 
*Módl się o wylanie Ducha Bożego na Izrael, by  zobaczył swojego Zbawiciela
„W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi. Lecz na Dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.” Zachariasza 12:9-10
 
*Módl się, aby Boża chwała mogła wylać się na całą ziemię poprzez odnowę Izraela
„Panie, choć podniesiona jest  twoja ręka, oni jednak tego nie widzą: Niech zobaczą twoja żarliwość o lud i zostaną zawstydzeni, … Panie zgotuj nam pokój; gdyż także wszystkich naszych dzieł Ty dokonałeś!....Rozmnożyłeś naród,, objawiłeś się w chwale, rozszerzyłeś krańce ziemi.” Izajasza26:11,12,15
 
*Módl się, aby narody arabskie położyły swoje zaufanie w Bogu
„I znowu Izajasz powiada: Wyrośnie odrośl z pnia Jessego i powstanie , aby panować nad poganami; w nim poganie nadzieję pokładać będą.” Rzym. 15:12
 
Dziękujemy, zespół Simkha-Dom oraz  Lars i Harriet Enarson

 

---

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Piątek, 12 sierpnia 2011

„Ale ziemia była skażona w oczach Boga i pełna nieprawości.” – 1. Mojż. 6,11

ŻYDZI ZE STAMFORD HILL ZAGROŻENI ZAMIESZKAMI

Zamknięte są stacje benzynowe. Setki uczestników aresztowanych od czasu zastrzelenia przez policję pasażera w Tottenham; tam mieszkają głównie imigranci i ludzie, których rodzice sami byli imigrantami. Jedna z mieszkanek Londynu powiedziała we wtorek, że Żydzi nie powinni przyjeżdżać do jej biura lub w pobliżu, ponieważ wiele sklepów zostało splądrowanych. Dodała, że niepokoje jeszcze nie dotarły do Stamford Hill. Tam właśnie mieszka wielu ortodoksyjnych Żydów. W dzielnicy Golders Green policja udaremniła niekontrolowaną eskalację zamieszek; tam również mieszka wielu Żydów. Policja walczy o ograniczenie aktów wandalizmu, które rozlały się na inne miasta jak Liverpool, Birmingham i Bristol. Premier David Cameron ostrzegł, że policja nie będzie oszczędzać przestępców; ulice patroluje obecnie 16.000 policjantów. W raportach wspomniany jest także antysemityzm i wielu Żydów było obecnych przy tumultach. Przedstawiciel żydowskich organizacji w Wielkiej Brytanii przyłączył się do warty złożonej z chrześcijan, Żydów i muzułmanów, którzy modlili się o spokój. Premier niepokoje w biednych dzielnicach miasta określił jako akty zwykłej przemocy. Nie wspominał o sytuacji socjalnej i ekonomicznej tych dzielnic, którą czołowi reprezentanci dotkniętych biedą okolic uczynili odpowiedzialną za niepokoje.  (INN) Proszę módlcie się o ochronę Żydów w Wielkiej Brytanii i powrót pokoju w miejscach ogarniętych przemocą.

IZRAEL: LEWICOWY MILIONER WSPIERA DEMONSTRANTÓW

Najnowsze protesty przeciw wysokim kosztom utrzymania były po części finansowane przez żydowsko-amerykańskiego milionera Daniela Abrahama. Reporterom wyznał, że popiera demonstrantów i jest przeciw rozbudowie osiedli dla Żydów w Judei i Samarii. „Aby poprawić standard życia należy zaprzestać budowy osiedli i popierać tylko ortodoksów” - powiedział. Wiadomo o nim, że jest za pertraktacjami z Arabami z PA, ale jest przeciw arabskim żądaniom podziału Jerozolimy. W środę znów demonstrowano w różnych miastach Izraela. W Holonie demonstranci podpalili opony, były też blokady dróg kiedy „Inspektorzy miejscy” nakazali rozebranie miasteczka namiotowego w ciągu 24 godzin. Większość ludzi w namiotach i tak nie ma gdzie mieszkać. (Arutz 7) Proszę módlcie się i odpowiednie mieszkania dla biednych, bezdomnych i klasę średnią, których nie stać ani na kupno ani na najem porządnych mieszkać. 

INTIFADA W CZASIE RAMADANU

Abu Scharif, były doradca Jassira Arafata i członek PLO, wezwał we wtorek cały muzułmański świat piątki w czasie ramadanu uczynić dniami „powstania” (Intifada) przeciw „okupacji przez Izrael” i „judaizacji Jerozolimy”. Abu Scharif wezwał też Arabów by żądali uznania przez USA i Europę niezależnego państwa „palestyńskiego” ze stolicą w Jerozolimie.  Dodał, że wezwanie do intifady w czasie ramadanu służy utrzymaniu „arabskiego charakteru” Jerozolimy i „palestyny”. Abu Scharif zarzucił w 2009 roku Izraelowi, że zamordował Arafata; który w 2004 roku umarł na AIDS, jak potwierdził jego lekarz. (Arutz 7)

WŁOSKI PARLAMENT PRZECIW JEDNOSTRONNYM KROKOM PA

Ponad 150 członków włoskiego parlamentu podpisało dokument, w którym wzywają społeczność międzynarodową by wyraziła swój sprzeciw wobec jednostronnego kroku proklamacji niepodległości PA podczas posiedzenia generalnego ONZ we wrześniu. Parlamentarzyści podkreślili, że prezydent Obama w maju powiedział to samo: sprawiedliwy i trwały pokój jest tylko możliwy, kiedy oba kraje pertraktują i gotowe są na kompromis. Włoscy politycy opisali cały szereg zasad, które zostaną zminimalizowane przez jednostronne proklamowanie PA, jak na przykład: rezolucje ONZ nr 242, 338 i 1850, plan pokojowy i różne propozycje „kwartetu”. Te ostatnie żądają rozmów w tym rezolucję, przyjętą przez obie strony i odrzucającą jednostronne kroki. Włosi podkreślili, że jednostronne postępowanie jest sprzeczne z istniejącym porozumieniem z Oslo. w którym czytamy: Żadna ze stron nie podejmie działań lub nie będzie do nich dążyć, które miały by zmienić status Zachodniego Brzegu Jordanu i strefy Gazy, za nim nie wypracowane zostaną rozwiązanie ostateczne”.  Na końcu włoscy przedstawiciele ludu piszą, że PA nie wypełnia tradycyjnych warunków państwa np. nie ma efektywnie pracującego rządu, tak że przedwczesne i jednostronne uznanie państwa PA może mieć negatywne skutki w konfliktowych regionach. (INN)

SYRIA POD NACISKIEM MIĘDZYNARODOWYM

Syryjski prezydent Baszar Assad ponownie we wtorek dostał się pod ostrzał krytyki. Turecki minister spraw zagranicznych zażądał od niego by powstrzymał zabijanie demonstrantów a przedstawiciel USA powiedział, że rząd Obamy przygotowuje się by wyraźnie wezwać Assada do zrzeczenia się wszystkich urzędów. Podczas gdy Assad przez sześć godzin rozmawiał z tureckim ministrem, jego wojska ponownie zaatakowały. Według demonstrantów zabiły przy tym ponad 20 osób. Assad odmówił zaprzestania stosowania siły. Zamiast tego wyjaśnił, że rząd podejmie wszystkie kroki przeciw tym „grupom terrorystów” (tak Syria określa swoich przeciwników), chociaż większość zabitych to bezbronni pokojowi demonstranci. Obrońcy praw człowieka podają, że od marca zabito już 1.700 osób. Nowa agresywna ofensywa rozpoczęta przed tygodniem w czas ramadanu kosztowała już życie kilkuset osób.  (AP) „Ale sam wpadł w jamę, którą wykopał. Wróci przemoc na głowę jego.“ - Psalm 7,17

ASSAD ZABIJA SYRYJSKIEGO MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH

W mniej niż 24 godziny po wypuszczeniu syryjskiego ministra spraw zagranicznych Ali Habibiego znaleziono go martwego. opozycja mówi, że zabił go prezydent Assad. Syryjska prasa pisze, że umarł on na jakąś chorobę. Chociaż w Internecie mnożą się doniesienia o zabiciu go przez jednostki rządowe.  A-Sharq al-Awsat donosił we wtorek, że Habib zmarł podczas operacji. W poniedziałek syryjski prezydent ogłosił, że zmienił szefa sztabu generalnego Daud Rajha na miejsce Habiba na stanowisko ministra obrony. Assad powiedział, że to mianowanie jest częścią reformy nad którą pracuje i podał, że stan zdrowia Habiba uległ znacznemu pogorszeniu. Opozycja z kolei podaje, że Habiba znaleziono martwego w jego mieszkaniu. (INN)

DYSKUSJA O GAZIE

Iran staje po stronie Libanu i Hisb-Allahu, które chcą rozpocząć wojnę by wywalczyć sobie dostęp do złóż gazowych na izraelskim wybrzeżu koło Haify. Irański ambasador w Libanie Ghazanfar Rokn-Abadi powiedział, że Iran będzie wspólnie pracował w eksploracji gazu ziemnego. Iran donosił już, że „syjonistyczny reżim” odkrył złoża gazu ziemnego które jednak należą do „monopolu libańskiej strefy energetycznej”, która jest „okupowana”. Od chwili odkrycia Liban zgłasza pretensje do izraelskich złóż. Hisb-Allah który ma większość w koalicji rządowej powiedział, że jeżeli trzeba również przemocą „obroni” Liban. (Arutz 7)

MENORA I MIECZ MA 2.000 LAT

W kanale, w którym mieszkańcy Jerozolimy ukrywali się przed rzymianami w czasach II Świątyni odnaleziono stary miecz w skórzanej pochwie z częścią pasa bojowego. Prawdopodobnie należał on do rzymskiego piechura stacjonującego w Jerozolimie kiedy w roku 66 wybuchła „wielka rebelia”. Z boku kanału znaleziono kamienną tablicą z menorą, głównym elementem wyposażenia świątyni. Miejsce odkrycia leży bardzo blisko świątyni i przydaje znalezisku ogromnego znaczenia. Archeolodzy wychodzą z założenia, że artyści musieli widzieć menorę w świątyni i musieli być pod wrażeniem jej piękna tak, że wyrzeźbili ją na tablicy i odłożyli na bok nie zdając sobie sprawy, że ktoś ją odkryje 2000 lat później.  (INN)

ŚWIĘTO SZAŁASÓW

Od 9.10. w Pavillon w Jerozolimie z Barrym i Batyą Segal. Dalsze informacje: post@visionfuerisrael.org. świętujmy razem z wierzącymi z Izraela i z innych krajów! Bądź z nami!

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Vision dla Izraela i Skład Józefa wspierają potrzebujących ludzi finansowo, medycznie i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół z pilnym apelem by wspomagać tę służbę waszym miłosierdziem. Kolejne informacje http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Dziękujemy bardzo.

SUKKOT W LONDYNIE

To Święto Szałasów odbędzie się 28 i 29 października. Lance Lambert, Pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band przygotowują się służyć Wam od piątku wieczór do późnej soboty. Opłata rejestracyjna wynosi 10 GBP. Dalsze informacje pod angielskim numerem telefonu +44-1793-862121

ZWRÓĆCIE UWAGĘ

Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.6.2012 pod nazwą „Podróż do czterech mórz“.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

źródło: www.wizjadlaizraela.org

---
AKTUALNOSCI Z JERUZALEM

Piątek, 1 lipca 2011

„Albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i straszliwym, który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków. On wymierza sprawiedliwość sierotom i wdowom, miłuje cudzoziemca, udzielając mu chleba i odzienia.“ – 5. Mojż. 10,17-18
O 20% WIĘCEJ MILIONERÓW W IZRAELU
Jak wynika z badań nad zamożnością mieszkańców zrobionych przez Merrill Lynch-Capgemini ilość milionerów w Izraelu w roku 2010 wzrosła o ponad 20,6% do 10.153. Wynika z tego, że wysokość ich kapitału wyniosła około 36 miliardów € w porównaniu do 30 mld. w poprzednim roku. Wzrost ten odzwierciedla globalny trend wzrostu o 8,3% w skali świata; nigdy jeszcze nie było 10,9 miliona mieszkańców świata, których można uznać za milionerów. Proszę módlcie się o miłosierdzie w sercach tych, których stać na ulżenie cierpieniu biednych Żydów w żydowskim państwie ale i innych państwach. „Jeśliby ktoś posiadał majętność tego świata i widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość?” - 1. Jana 3,17
CZY MUBARAK CIERPI NA RAKA ŻOŁĄDKA?
Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak, którego 3 sierpnia czeka proces za korupcję i rozkaz zabijania demonstrantów, jak poinformował jego prawnik, cierpi na raka żołądka. U Mubaraka, który operowany był w Niemczech w 2010 roku i leczony na woreczek żółciowy oraz raka trzustki, mogło dojść do nawrotu ewentualnie rozrostu guza. Szef lekarzy Mubaraka Assem Azza stwierdził jednak, że wszystkie testy pokazują, że nie ma on raka. Jego stan ogólny jest stabilny. W kwietniu Mubarak podczas przesłuchania przez nowy rząd dostał zawału serca i od tego czasu jest w szpitalu. Zarówno on jak i jego dwóch synów odpowiadać będą przed sądem za wydanie rozkazu strzelania do demonstrantów podczas 18 dniowych zamieszek. W lutym doprowadziło to do usunięcia go z urzędu. W przypadku wyroku skazującego orzeknięta może być kara śmierci. (Arutz-7)
ŻADNYCH ŻYDÓW W LOTACH DELTA-SAUDI AIR LINE
Żydzi i Izraelczycy, lub pasażerowie, którzy nie są wyznania muzułmańskiego, nie mogą latać z Arabii Saudyjskiej do USA -  tak przewiduje nowe partnerstwo linii Delta Air Lane i Saudi Arabian Airlines, które zacznie obowiązywać w 2012. Przed kilkoma miesiącami Delta poinformowała, że istnieje umowa z Saudyjczykami by wstąpić do „SkyTeam”, ale szczegóły ujawnione zostały dopiero ostatnio. Królestwo ma bardzo ostre warunki wjazdu. Nikt kto posiada w paszporcie stempel izraelskich służby granicznych nie może zarówno wjechać jak i przejechać tranzytem. Nikt, czyje nazwisko brzmi żydowsko nie otrzyma wizy. Obywatele z innych krajów potrzebują wizę i sponsora by wjechać; Żydzi wizy nie otrzymują nigdy. Podczas wjazdu konfiskowane są (żydowskie) biblie i inne nie muzułmańskie przedmioty religijne. Delta jest jednak linią amerykańską więc nowe postanowienia wywołały ostre kontrowersje. Colby M. May prawnik przy amerykańskim centrum prawa i sprawiedliwości konserwatywnej grupy prawników powiedział, że jego grupa sprawdzi czy to postanowienie nie jest sprzeczne z amerykańskim prawem. (INN) Taki przepis nie zagwarantuje sukces: "Będę błogosławił tym, którzy ciebie błogosławić będą, a tym, którzy tobie będą złorzeczyli, i ja będę złorzeczył. Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi. “ - 1. Mojz. 12,3
BARAK KRYTYKUJE ORGANIZATORÓW FLOTYLLI: W GAZIE NIE MA KRYZYSU HUMANITARNEGO
Minister obrony Barak ostro skrytykował 28 czerwca organizatorów planowanej w tym roku „flotylli wolności”, która dotrzeć ma do kontrolowanej przez Hamas  Gazy: „Flotylla zmierzająca do Gazy jest prowokacją”. Fakty i liczby pokazują wyraźnie i jasno, że w Gazie nie ma żadnego kryzysu humanitarnego. Barak oznajmił także decyzję izraelskiego rządu, któremu wyda rozkaz zatrzymania konwoju. „Obserwujemy stale sytuację, zwłaszcza, że wiemy że na statku może dojść do aktów przemocy”. W dniu 28 czerwca pojawił się raport według którego aktywiści którzy popłyną statkami planują zabicie żołnierzy bronią chemiczną. (INN) Proszę módlcie się by organizatorzy flotylli zaniechali swoich zamiarów i nie podejmują ryzykownych prób przełamania izraelsko-egipskiej morskiej blokady Gazy. Kontrolowana przez terrorystów Hamasu Gazy nadal atakuje Izraela. 
IDF DOSTARCZA TOWAR DO GAZY, A JEDNAK ORGANIZATORZY FLOTYLLI UWAŻAJĄ, ŻE BLOKADA ISTNIEJE
Izraelskie siły obrony IDF nadzorują codziennie przepływ 6.000 ton żywności, paliw, towarów i materiałów budowlanych do Gazy. Izrael utrzymuje jednak blokadę morską by umożliwić marynarce wojennej powstrzymanie przemytu broni; Hamas i inne ugrupowania terrorystyczne w Gazie wykorzystują broń do zabijania izraelskich cywili i żołnierzy. IDF podkreśla, że transporty drogą lądową z Europy odbywają się bezproblemowo. W 2010 roku turecka organizacja humanitarna IHH wspomogła flotyllę. Po tym jak grupa specjalna marynarki wojennej powstrzymała konwój i skierowała go do Aszdodu stwierdzono, że statek IHH nie miał żadnych środków do pomocy mieszkańcom. Pięć innych statków miało tylko 20 kontenerów zawierających przeterminowane lekarstwa. Zanim statki wybrały kierunek na Gazę, organizator flotylli powiedział, że prawdziwym jego celem jest izolacja Izraela na arenie międzynarodowej. (INN)
EFEKTYWNIEJSZE OD FLOTYLLI
Europejski konwój „Miles of Smiles 3“ (milowy uśmiech nr 3) przybył ostatniego miesiąca do przejścia granicznego w Rafah. „Konwój na który złożyło się 10 europejskich organizacji obrony praw człowieka, we współpracy z egipskim półksiężycem dostarczył 30 ton aparatury medycznej, dwanaście ambulansów, żywność dla  niemowląt i krzesła dla niepełnosprawnych”- poinformowało IDF i dodała, że „podczas transportu tych dóbr nie było przemocy, dlatego, że organizatorzy chcieli dostarczyć towar do celu zamiast delegitymizować państwo izraelskie i prowokować do reakcji”. (Arutz-7)
TYLKO 30.000 IZRAELCZYKÓW ODWIEDZIŁO TURCJĘ
między styczniem i majem w stosunku do roku poprzedniego z 72.500 wizyt ilość ta zmniejszyła się do 30.000. Duży spadek o 60% widoczny był zwłaszcza w maju. Jeszcze przed dwoma laty stosunki Izraela i Turcji były przyjacielskie; wtedy jednak premier Erdogan przyłączył się do krytyków operacji „stopiony ołów“ skierowanej przeciw terrorystom z Hamasu. Emerytowany sędzia Richard Goldstone autor niezwykłego raportu dla ONZ przyznał po niewczasie, że wiele jego oskarżeń było bezpodstawnych. (Israel National News)
„ZAAKCEPTUJCIE IZRAEL JAKO PAŃSTWO ŻYDÓW“
27 czerwca izraelski premier Netanjahu: „Stanąłem przed moim narodem i przyznałem, że mogę uznać państwo palestyńskie. Teraz prezydent Abbas musi wystąpić przed swoim ludem”. Z wyraźną emfazą zwrócił się bezpośrednio do Abbasa: „Proszę powiedzieć te proste słowa: „Akceptuję państwo żydowskie”. To jest podstawowy warunek pokoju. (Haaretz) „W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich narodów i języków uchwyci się skraju płaszcza człowieka z Judy, mówiąc: Chcemy iść z wami, albowiem zrozumieliśmy, że z wami jest Bóg.“ – Zachariasz 8,23
NASZE ŚWIĘTO NAMIOTÓW
rozpocznie się wieczorem 9 października w Jerozolimie w Pavillon. Gospodarzami konferencji będą Barry i Batya Segal. Dalsze informacje pod  Email  post@visionfuerisrael.org. Świętujmy razem wierzący z Izraela i innych narodów!
PAŃSTWO CHCE ZAMYKAĆ KOLEJNE DOMY POMOCY KOBIETOM
Domy pomocy dla kobiet w Izraelu zostaną prawdopodobnie zamknięte, ponieważ organizatorzy, którzy prowadzą je od lat nie otrzymają dodatku z ministerstwa spraw socjalnych by je nadal prowadzić. „Nie chodzi tu o robienie interesów; chodzi o fachową obsługę osób, które robią to od lat” – stwierdził Ronit Ehrenfreund-Cohen przewodniczący centrum dla ofiar przemocy w Izraelu. Ta organizacja skupia 13 centrów pomocy dla zgwałconych kobiet w całym Izraelu. W listopadzie 2009 premier Netanjahu obiecał przeznaczyć 1 milion € dla domów dla kobiet. „Do tej pory nie widzieliśmy z tego ani centa” –stwierdził Ehrenfreund-Cohen. (Haaretz) Proszę módlcie się by rząd zmienił decyzję w tej sprawie. Proszę módlcie się o kobiety i dzieci w całym Izraelu, które są ofiarami domowej przemocy i potrzebują miejsc gdzie mogłaby się schronić.   
TWOJA POMOC
Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.
 
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
 
Barry, Batya i zespół VfI

źródło: www.wizjadlaizraela.org

-----
AKTUALNOŚCI Z JERUZALEM

Piątek, 20 maja 2011

„Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość.“ (Kolosan 3:12)

W DNIU NAKBY IZRAELICI POWINNI POKAZAĆ FLAGĘ

15 maja na terenie tzw. autonomii „palestyńskiej” był dniem demonstracji z okazji dnia „nagba” (dosł. dzień katastrofy), którym to Arabowie nazywają rocznice założenia państwa Izrael. Żydzi w całym kraju reagują przypływem uczuć syjonistycznych. Według nich prawdziwą katastrofą była śmierć 6 milionów Żydów podczas holokaustu, której można byłoby uniknąć gdyby żydowskie państwo istniało już wcześniej. Tak więc Żydzi przyozdabiali swoje domy i auta izraelską flagą. Przedstawiciel samorządu mieszkańców Samarii rozdawał flagi kierowcom na skrzyżowaniu. (INN)

NETANJAHU: ABBAS PRZEKRĘCA HISTORIĘ

Premier Netanjahu skrytykował 17 maja przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa po opublikowaniu artykułu w  New York Times. „Artykuł jest jawnym zafałszowaniem faktów historycznych, które są znane i udokumentowane.  … to byli Arabowie, którzy sprzeciwiali się planowanemu podziałowi na dwa państwa podczas gdy Żydzi się na to zgodzili.” Netanjahu nawiązał do uwag Abbasa, według którego ostatnim razem na temat powstania „palestyny” w ONZ mowa była na Zgromadzeniu Ogólnym, kiedy społeczność międzynarodowa zastanawiała się czy kraj powinien być dzielony. W listopadzie 1947 roku Zgromadzenie Ogólne dało swoje zalecenia i wyraziło zgodę. Krótko potem „elementy syjonistyczne” wyrzuciły Arabów by zapewnić większość żydowską w przyszłym państwie Izrael; w odpowiedzi na to zaatakowały Izrael państwa arabskie. Rozpoczęła się wojna i kolejne ucieczki. We wstępie do artykułu Abbas pominął niewygodne kwestie i nie napisał, że po pierwsze świat arabski sprzeciwił się podziałowi, a po drugie większość żyjących w Izraelu Arabów posłuchało swoich przywódców i wysiedliło się z terenu Izraela. Według nich mogliby powrócić po paru dniach i zniszczeniu żydowskiego państwa. Abbas przemilczał również fakt, że narody arabskie zaatakowały Izrael na następny dzień po ogłoszeniu deklaracji powstania. Netanjahu dodał, że po artykule Abbasa można byłoby dojść do wniosku, że przywódcy arabscy w powołaniu państwa „palestyńskiego” widzą raczej środek by konflikt z Izraelem trwał nadal, zamiast go zakończyć. (INN) „Bo On wie, którzy ludzie są fałszywi, widzi niegodziwość i bierze ją poważnie.” - Hiob 11,11 

RZĄD HAMASU I FATAHU

Rozmowy między Hamasem i Fatahem w celu wypracowania wspólnego rządu rozpoczęły się w Kairze 16 maja, po tym jak Egipt zatroszczył się by oba ugrupowania zakopały topór wojenny. Dyskutowano o powołaniu rządu tymczasowego do zjednoczenia rządzonej przez Fatah Samarii i Judei (tzw. Zachodni Brzeg Jordanu) z kontrolowaną przez organizację terrorystyczną Hamas strefą Gazy. Kolejnymi tematami są wybory w 2012 roku. Znany Izraelowi układ został przygotowany w tajemnicy. Netanjahu określił pakt jednościowy jako „śmiertelny cios dla pokoju” i „zwycięstwo terroru”. Zastępca Abbasa Mahmud Zahar powiedział niedawno, że Hamas gotów jest zaakceptować państwo w granicach sprzed 1967 roku, ale Izraela nigdy nie zaakceptuje, ponieważ celem Hamasu jest „wyzwolenie” wszystkich Arabów tzw. „palestyńskich”.  (Haaretz) Proszę módlcie się nadall przeciw zjednoczeniu tych którzy nienawidzą Izraela i dążą do jego zniszczenia..

USA ZARZUCA SYRII PODŻEGANIE DO INCYDENTÓW GRANICZNYCH Z IZRAELEM

Biały Dom oskarżył w tym tygodniu Syrię o podżeganie do śmiertelnych potyczek między izraelskimi żołnierzami a syryjskimi demonstrantami. W ten sposób Damaszek chce odwrócić uwagę od brutalnego tłumienia demonstracji w Syrii. Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział, że Izrael ma prawo udaremniać nielegalne przekraczanie granicy. Syryjskie media pisały, że izraelscy żołnierze zabili dwóch Syryjczyków po tym jak dziesiątki Arabów wdarły się na „okupowane” przez Izrael Wzgórza Golan – wzdłuż granicy, na której przez dziesięciolecia panowała idealna cisza. Waszyngton winę za zamieszki przypisał syryjskiemu prezydentowi Basharowi al-Assadowi. (Reuters)

WAQF - WYKOPALISKA NA WZGÓRZU  ŚWIĄTYNNYM ZNISZCZĄ ZNALEZISKA ARCHEOLOGICZNE

W dorocznym raporcie państwowy kontroler wykazał szereg braków podczas nadzoru prac muzułmańskiej fundacji WAQF na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Z tego powodu uszkodzeniu uległo wiele cennych znalezisk. Jedyny opublikowany fragment raportu zawierał niepokojące wnioski – mianowicie, że nadzór nad pracami wykonanymi przez WAQF na Wzgórzu Świątynnym był problematyczny, zwłaszcza w miejscu znanemu jako stajnie Salomona. Te wykopaliska nie były wykonane we współpracy z odpowiednimi urzędami, które zapewniają poprawne i zgodne z prawem ich prowadzenie. Brakowało także odpowiednich pozwoleń i licencji. „Stosowanie ciężkich maszyn do prac uszkodziło wiele znalezisk – stwierdził kontroler. „Zachowanie antycznych przedmiotów z Wzgórza Świątynnego i uniemożliwienie ich zniszczenia jest obywatelskim obowiązkiem o najwyższej wadze”. (Haaretz)

BELGIJSCY ŻYDZI ZASZOKOWANI ZDANIEM MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI BY ZAPOMNIEĆ O NAZISTOWSKIEJ PRZESZŁOŚCI

Belgijski minister sprawiedliwości Stefaan De Clerck zszokował niedawno gminę żydowską kiedy powiedział, że popiera inicjatywę by amnestią objąć kolaborantów nazistowskich z czasów II Wojny Światowej. Rząd zrobiłby dobrze gdyby zapomniał i nazistowskiej przeszłości. Podczas debaty telewizyjnej De Clerck powiedział, że kraj nie powinien koncentrować się na przestępstwach, które wydarzyły się w  odległej historii. De Clerck jest członkiem flandryjskiej partii chrześcijańsko-demokratycznej, która posiada większość i tworzy belgijski rząd. (Haaretz) „Wrzawa dochodzi aż do krańców ziemi, gdyż Pan ma spór z narodami, spiera się z wszelkim ciałem; bezbożnych podda pod miecz - mówi Pan. - Jeremiasz 25,31 

ELEKTRYCZNE SAMOCHODY OD LIPCA DO KUPIENIA

Better Place ujawnił cenę elektrycznego Renault Fluence ZE, za którą sprzedawany będzie w Izraelu od lipca – mianowicie 123.000 nowych izraelskich szekli (ok. 24.600 €). To jest trochę więcej niż auto na gaz tej samej klasy. Założyciel Better Place Schai Agassi podał do wiadomości, że na początku oferowanych będzie pięć pakietów wyposażenia, których ceny zależne będą od ilości przejechanych kilometrów przez klienta. Każdy pakiet zakłada instalację stacji ładowania akumulatorów u klienta w domu, nieograniczoną ilość akumulatorów na wymianę i cztery lata nieograniczonego dostępu do stacji ładowania Better Place’a. Oszczędność nie jest duża w porównaniu do samochodów na benzynę, ale Better Place musi wydać miliony na budowę infrastruktury. (Haaretz)

PODROŻ DO IZRAELA

Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine

ONZ NIE ZAMYKA GRANIC PODCZAS ARABSKIEGO „DNIA GNIEWU“

To Hamas stał za zamachem na przejściu Erez z Gazą, rząd syryjski organizował szkolenie i pranie mózgów setek syryjskich Arabów atakujących przejście Majdal Shams na Wzgórzach Golan; Hisb-allah zapłacił za to i organizował zamachy od Strony Libanu. Nie istnieje żadne zdjęcie oddziałów pokojowych ONZ w pobliżu granic Izraela UNIFIL i UNDOF, które by próbowały powstrzymać nielegalne wkroczenie na teren Izraela. Nie było widać żadnych międzynarodowych misji ocalenia pokoju i ochrony Izraelskiej suwerenności i bezpieczeństwa. (Daily Alert) Proszę módlcie się o bezpieczeństwo na wszystkich granicach Izraela – tak żeby żadne wrogie siły czy terroryści mogli wedrzeć się do kraju.

INTEL ZDECYDOWAŁ SIĘ NA IZRAEL JAKO MIEJSCE PRODUKCJI NOWEGO PROCESORA „IVY BRIDGE“

W izraelskim mieście Kirjat Gat znajduje się fabryka Intela. Na całym świecie są tylko 2 miejsca gdzie produkowany będzie nowy rewolucyjny procesor do zastosowań 3D o nazwie „Ivy Bridge“; według Intela wyprodukowany w technologii 22 nanometrów. Dla porównania ludzki włos ma grubość 60.000 nanometrów. Jeden nanometr to 1 miliardowa część metra. Producent mikroprocesorów mówi, że jest to „najważniejszą technologiczną zapowiedzią roku”. Intel wyda 1,9 mld € na modernizację fabryki w Kirjat Gat leżącym między Beerszebą a Tel Avivem. Nowe procesory mają także bardziej kompleksową strukturę warstwy krzemowej jak dotychczas. Szef Intela Paul Otellini powiedział, że ta rewolucyjna technologia powiększa jeszcze wyprzedzenie wobec innych konkurentów na rynku komputerowym na świecie. (INN, Wikipedia)

POMÓŻ NAM POMAGAĆ

Vision für Israel i Joseph-Lagerhaus wspierają potrzebujących osoby prywatne i instytucje charytatywne finansowo i w zaopatrzeniu medycznym i na inne sposoby. Dlatego kierujemy się z pilnym apelem do naszych stałych przyjaciół i darczyńców by wspierali naszą służbę miłosierdzia. Szczegółowe informacje pod tym adresem internetowym http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub telefonicznie w naszym biurze w Monachium +49 89-566 595. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dla szerszego poglądu podajemy, że w Izraelu potrzebujących jest  1 77 miliona i połowa wszystkich dzieci, co najmniej 850.000 dzieci żyje w biedzie. Opublikowany raport z 26 grudnia 2010 pokazuje, że w ostatnim roku 5.000 dzieci kradło jedzenie; 2.500 zmuszonych było żebrać a 5.000 zbierało resztki jedzenia. Kolejne 110.000 nie jadło obiadu w szkole. 110.000 nie uczyło się tak dobrze jak wcześniej, ponieważ miało problemy w rodzinie a 260.000 poszło do szkoły w rozlatujących się butach. Około 480.000 dzieci nie było u dentysty. Starszym mieszkańcom żyjącym poniżej minimum też nie idzie lepiej. Około 71% nie było w stanie zapłacić za przepisane lekarstwa. Było ich 115% więcej niż przed rokiem. Dwie trzecie starszych nie wychodziło z domu z braku pieniędzy. Raport podaje, że 75% potrzebujących musiało nie raz rezygnować z posiłków – było to 21% więcej jak przed rokiem. Około 7% bało się że umrą z głodu, około 75% izraelskich organizacji pomocowych podało, że o porcję żywieniową prosiło 27% więcej osób niż poprzednio.     

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

źródło: www.wizjadlaizraela.org

----

Święto Pesach i Święto Prześników są obchodzone w tym roku 19-26 kwietnia 2011 (W Izraelu siedem dni, w diasporze o jeden dzień dłużej). 

(Zgodnie z żydowskim kalendarzem data kalendarzowa zmienia sie wraz z zachodem słońca, zatem celebracja Święta oraz Wieczerza Sederowa rozpoczyna się 18 marca po zachodzie słońca)

Naszym stałym czytelnikom oraz gościom odwiedzającym naszą witrynę życzymy:

Hag Sameach!

---

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Piątek, 18 marca 2011

„Niech się zmieszają i wszyscy razem zawstydzą, co się cieszą z moich nieszczęść; niech się okryją wstydem i wzgardą, którzy przeciwko mnie się podnoszą. A sprzyjający mej sprawie niech się radują i cieszą, i mówią zawsze: Wielki jest Pan, który chce pomyślności swojego sługi.“ 

Psalm 35,26-27 

PIĘĆ MINUT PAMIĘCI

We wtorek w całym kraju poświęcono czas na wyrażenie solidarności z Giladem Shalitem; organizatorzy prosili Izraelczyków by powstrzymali się od wszelkich prac na 5 minut - po jednej minucie na rok; tyle lat bowiem uprowadzony żołnierz spędza w arabskiej niewoli w Gazie. Planowano także zablokowanie najważniejszych skrzyżowań. Kierowców proszono jednak tylko by zatrzymali się na skraju jezdni. Pracownicy biurowi mieli opuścić swoje biura i stanąć na ulicy, także klienci kawiarni mieli zrobić to samo. Szacuje się że w akcji wzięło udział 2 miliony mieszkańców. (Haaretz) Proszę módlcie się nadal za cud uwolnienia tego młodego mężczyzny, który trzymany jest już 5 lat przez terrorystów. „Zostałem wysłany by uwolnić więźniów” – Łukasza 4,18 

PURIM

Historia święta Purim opisana jest w biblijnej Księdze Estery. Jako żydowska sierota wzrastała ona u swojego wuja Mardochaia. Jest przepiękna i król Ahaszwerosz koronował ją na królową. Kocha Esterę, ale nie wie, że jest Żydówką. Kiedy Mardochai udaremnił zamach na króla, on i Estera cieszą się zaufaniem króla. Dlatego Haman doradca królewski żywi głęboką nienawiść do Mardochaja. Sytuacja zaostrza się jeszcze bardziej kiedy Mardochai odmawia nabożnego skłonienia się Hamanowi. Później Haman dowiaduje się, że Mardochai jest Żydem i postanawia zabić nie tylko jego ale i Esterę i wszystkich Żydów mieszkających w imperium Perskim. Haman namówił króla by zatwierdził jego plan. Estera dowiaduje się o tym i rozpoczyna trzydniowy post i razem z nią wszyscy Żydzi w kraju, by przygotować się i prosić króla o zmianę decyzji. W spektakularnej akcji kronika jego dworu przypomina królowi Ahaszweroszowi, że to Mardochai uratował go od śmierci; tak więc przychyla się do prośby Estery, wywyższa Mardochaia i ratuje wszystkich Żydów. Haman i jego synowie zawisają na przyszykowanej dla Żydów szubiennicy. Purim jest radosnym wspomnieniem tamtego wydarzenia. Żydzi wzywani są do głośnego wyrażania tej radości, idą do synagog, czytają księgę Estery. Okrzyki, syczenie i tupanie należą do tradycji i są mile widziane. W czasie Purim odgrywa się zabawne scenki, organizuje się pochody przebierańców. Vision für Israel i  Skład Józefa mają nadzieję, że przyłączycie się do naszego sobotniego świętowania niezależnie gdzie się znajdziecie. 

CUD: NIEMOWLĘ URATOWANE Z RUIN

Płacz dziecka w ruinach wydawał się tak nierzeczywisty, że żołnierze, którzy przeszukiwali wioskę nawiedzoną przez tsunami zachowywali się jakby się przesłyszeli. Ale znów było słychać płacz. Był jak najbardziej realny. Odsunęli drewno i dachówki, odsunęli grubą warstwę błota i znaleźli „mały cud“. Czteromiesięczna dziewczynka ze wsi Ishinomaki była porwana przez wodę z rąk jej rodziców kiedy śmiertelna fala uderzyła w dom. Trzy dni rodzina była w żałobie, bo myśleli, że dziewczynki już nie zobaczą.  W poniedziałek wiadomość o uratowaniu dziecka przerwała na chwilę horror katastrofy. Żołnierze japońskiej armii chodzili w Ishinomaki z domu do domu i wynosili ciała na zewnątrz. Ale przez cudowną chwilę liczyło się dla żołnierzy tylko jedno: odnalezione dziecko. (Daily Mail, England) Dzięki Panie za ten zadziwiający cud i za to, że wysłuchałeś modlitw. Proszę módlcie się o małą dziewczynkę i jej rodzinę i o wszystkich utrapionych ludzi w Japonii.  

DUŻE SZKODY NA HAWAJACH

Szkody, które poczyniło tsunami w budynkach, przedsiębiorstwach, statkach, pomostach i budowanej przez rząd infrastrukturze szacuje się na dziesiątki milinów. Największe straty zanotowano w zatoce Kealakekua i Kailua-Kona i na największej wyspie (Big Island). Po wielkim trzęsieniu ziemi w Japonii tsunami dotarło na Hawaje w piątek rano. Gubernator Neil Abercrombi powiedział: „Co dotyczy majątku i rzeczy to straty idą w miliony; jeśli chodzi o zabitych i rannych to straty są minimalne. To znaczy, że mieliśmy wiele, wiele szczęścia.” Mogłoby być więcej strat gdyby nie tysiące japońskich turystów, którzy zrezygnowali z przyjazdu na Hawaje po tsunami, choć dla zależnego od turystyki stanu było to mocnym ciosem.  (Fox News)

POZIOM WODY ROŚNIE

W Jeziorze Genezaret w Galilei największym zbiorniku wody pitnej w Izraelu po wielodniowych ulewach poziom wody wzrósł ponad czerwoną linię i utrzymuje się teraz na 212,95 m poniżej stanu „normalnego”. Zarządzona przez rząd „czerwona linia” oznacza 213 m. W poprzednim tygodniu odnotowano wzrost o 28 cm: łącznie zimą opady podniosły poziom wody o 1,17 m. (INN) „Jest jak światło poranka, kiedy wschodzi słońce, bezchmurnego poranka, co uperla po deszczu ruń ziemi.“ - 2. Samuela 23,4

MASAKRA ŻYDOWSKIEJ RODZINY NIE OBCHODZI ŚWIATA

Kiedy pięciu członków żydowskiej rodziny zostało pochowanych, wiadomości o tej masakrze w serwisach prasowych w zasadzie zniknęły. W niedzielnym serwisie internetowym CNN nie było nic na ten temat. U BBC i FoxNews coś tam na dole drobnym drukiem, ale raczej obie stacje donosiły o decyzji izraelskiego rządu by budować nowych 500 domów w Samarii i Judei; to było dla dziennikarzy wartym wzmianki a nie wartym śmierć i pogrzeb rodziny Fogel. FoxNews użył teksu AP gdzie nie użyto słowa „morderstwo” by opisać tę zbrodnię; zamiast tego piszą, że rodzina „poprzez użycie noża została doprowadzona do śmierci”. To, że trzy ofiary to były dzieci zostało odnotowane, ale że najmłodszą ofiarą była trzymiesięczna dziewczynka i trzyletni chłopiec nie wspomniano. Doniesienie z Bliskiego Wschodu tradycyjnie dominują wśród doniesień agencyjnych; dlatego z punktu widzenia profesjonalisty zadziwiające jest, że masakra w Itamar została tak rozmyta i zbagatelizowana choćby przez zignorowanie najbardziej drastycznych jej aspektów. Naturalnie Żydzi są teraz jeszcze mniej skłonni do ustępstw wobec Arabów (PA) a rząd winą za masakrę obarczył propagandę nienawiści uprawianą przez PA. Może to też oznaczać, że ta zbrodnia stanie się punktem zwrotnym – tak w opinii publicznej w Izraelu jak i w polityce rządu. Generalnie media zignorowały te aspekty historii. (Arutz-7)

CYPR: ŻADNEJ WSPÓŁPRACY Z FLOTYLLĄ DO GAZY

Prezydent Cypru Demetris Christofias zapewnił w poniedziałek prezydenta Szimona Peresa w Jerozolimie, że jego naród będzie stał jak silny sprzymierzeniec przy boku Izraela. Cypryjski prezydent, który przybył do Izraela z pierwszą oficjalną wizytą zabrał ze sobą grupę 60 ludzi biznesu. Cypr jest pierwszym krajem, który oświadczył, że nie będzie brał udziału w aktywności wszelkich grup antyizraelskich i krajów, które próbują wysłać flotę by przełamać blokadę morską na Morzu Śródziemnym i dotrzeć do Gazy. „Terrorystyczne działania w Gazie są nie dopuszczalne” – powiedział   Christofias. Peres podziękował swojemu gościowi, którego kraj podjął pierwsze kroki i nie przyjmie do swoich portów statków takiej flotylli. (INN)

PA NADAL ŚWIĘTUJE TERROR

Izraelski rząd wydał „index podżegania”. Ujmuje w nim oficjalne uroczystości PA podczas których świętowany jest terroryzm, jak nazwanie pewnego placu imieniem Dalala Mughrabiego, wsławionego masakrą na wybrzeżu w 1978 roku; wtedy 40 izraelskich osób cywilnych zostało żywcem spalonych w uprowadzonym autobusie. Do tego zalicza się też nazwanie zawodów piłkarskich dla młodzieży imieniem terrorystki samobójczyni Wafa Idris z Fatahu. Idris do Izraela wdarła się karetką. Na indeks wciągnięto udowodnione fakty, które dowodzą, że PA ciągle ma terrorystyczne ambicje a tymczasem stale finansowane są przez USA i UE. Czy już nie czas by amerykański kongres przyjrzał się jak pieniądze amerykańskich podatników wydawane są na propagowanie terroryzmu? (Daily Alert)

PODROŻ DO IZRAELA

Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine .

DO KALENDARZA

Nasze tegoroczne Swięto Szałasów odbędzie się 9 do 11 października 2011 rou w Jerozolimskim Pavilion. Gośćmi konferencji będą Barry i Batya Segal. Dalsze informacje na http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

źródło: www.wizjadlaizraela.org

---

W tym roku Święto Purim obchodzimy 20-21 marca.

(Zgodnie z żydowskim kalendarzem data kalendarzowa zmienia sie wraz z zachodem słońca, zatem celebracja świeta Purim rozpoczyna się 19 marca po zachodzie słońca)

Gościom oraz stałym czytelnikom naszej strony zyczymy:

Szczęśliwego Święta Purim!!!

---

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEM
Piątek, 11 marca 2011
 
„… który nas wybawił i powołał powołaniem świętym, nie na podstawie uczynków naszych, lecz według postanowienia swojego i łaski, danej nam w Chrystusie Jezusie przed dawnymi wiekami.“ 2 Tymoteusza 1,9
TRZĘSIENIE ZIEMI I TSUNAMI W JAPONII
Trzęsienie ziemi o sile 8,9 stopni w skali Richtera zaczęło się w piątek o godzinie 14:46 czasu miejscowego (6:46 MET) w Japonii co wywołało 10 metrowe fale tsunami. Epicentrum znajdowało się blisko wybrzeża. Byli ranni i zabici, wybuchały pożary. W całym kraju panuje chaos. Łódź z ponad 100 pasażerami została przewrócona przez tsunami. To było do tej pory największe trzęsienie ziemi w tym wyspiarskim państwie, gdzie co roku notuje się ok. 500 wstrząsów. Fala powodziowa niszczyła domy, statki, samochody i stojące w ogniu domy. Czerwony Krzyż w Genewie poinformował, że fala powodziowa jest większa niż wysokość niektórych wysp na Pacyfiku; na całym obszarze Pacyfiku ogłoszono alarm przed Tsunami. Zaledwie w tę środę Japonię nawiedziło trzęsienie o sile 7,2 ͦ. Ilość ofiar będzie najprawdopodobniej wzrastać, ponieważ ogrom zniszczeń wzdłuż długiego wybrzeża jest nieprawdopodobny.  Około 500 osób jest zaginionych. Wyłączone zostały elektrownie atomowe, chociaż nie działają agregaty prądotwórcze w elektrowniach, co grozi przegrzaniem reaktorów.  (Israel News, Focus Online, Animey.Net u.a.)
EGIPT: 13 ZABITYCH W STARCIACH CHRZEŚCIJAN Z MUZUŁMANAMI
Przedstawiciele sił bezpieczeństwa i szpitali poinformowali w środę, że podczas starć chrześcijan z muzułmanami zginęło co najmniej 13 osób. Kolejnych 140 zostało rannych. Oficjalnie podano, że walki rozpoczęły się w nocy w czwartek. Uczestnicy używali broni palnej, noży i kijów. Do starć doszło, kiedy kilka tysięcy chrześcijan protestowało przeciw muzułmanom, którzy w poprzednim tygodniu spalili kościół na przedmieściach Kairu. Demonstranci zablokowali autostradę, palili opony i obrzucali samochody kamieniami. Grupa wściekłych muzułmanów zaatakowała chrześcijan i walki trwały 4 godziny. Ofiarami byli w większości chrześcijanie. (Haaretz) Proszę módlcie się o chrześcijan w Egipcie, ponieważ prześladowanie ze strony muzułmanów ciągle się zwiększa. Wszyscy chrześcijanie, którzy są prześladowani w krajach muzułmańskich potrzebują odwagi, ochrony i miłosierdzia.   
CENTRUM MŁODZIEŻOWE UNRWA NAZWAŁO ZAWODY PIŁKARSKIE IMIENIEM ARABSKIEJ SAMOBÓJCZYNI TERRORYSTKI
Al-Amari jest centrum młodzieżowym organizacji pomocowych ONZ (UNRWA) na rzecz tzw. uchodźców „palestyńskich” na terenie Samarii. Teraz poinformowało ono, że młodzieżowe zawody piłki nożnej będzie nosiło imię Wafa Idris; była ona pierwszą samobójczynią arabską. Sama wysadziła się w powietrze w Jerozolimie 27 stycznia 2002 roku zabijając przy tym jedną osobę i raniąc kolejnych 150. Jako dobrowolna pomocnica arabskiego półksiężyca (odpowiednik czerwonego krzyża) przedostała się arabską karetką przez granicę do Jerozolimy. Od tego ataku Izrael jest zmuszony zatrzymywać wszystkie karetki kontrolując i przeszukać je zanim przekroczą granicę Jerozolimy. Tzw. autonomia „palestyńska“ ciągle prezentuje ją jako bohaterkę i przykład dla innych, nazywa ulice jej imieniem i imprezy m.inn. finansowane przez UNICEF młodzieżowe obozy organizowane przez jednostki militarne FATAH dla kobiet, grupa studencka w ramach FATAH i wiele innych. Na jej cześć robi się propagandowe programy TV a nawet powstała piosenka o niej pokazana przez telewizję PA. (PMW) Jest bardzo ważne by zatrzymać finansowanie „organizacji pomocowej“ UNRWA.
POGORSZENIE IZRAELSKO ARABSKICH STOSUNKÓW W IZRAELSKICH MIASTACH
Reportaże z Jerozolimy i Tel Avivu (Jaffa) największych miast w Izraelu pokazują, że napięcie w stosunkach między Izraelitami i Arabami doszło do punktu wrzenia. W Jerozolimie zatrzymano młodych ludzi z podejrzeniem zabójstwa, a żydowscy nacjonaliści planują marsz przeciw Arabom w Jaffie. W środę odblokowano informacje o aresztowaniu 4 młodych Żydów. Mieliby oni zamordować jednego Araba. Po tej informacji dziennikarze pytali Bentzi Gupsteina; jest on jednym z członków grupy antyasymilacyjnej Lehava. „Sytuacja w Jerozolimie jest tuż przed eksplozją” – powiedział Gupstein. „Żydowskie dziewczyny boją się wyjść na zewnątrz bo są molestowane. Musimy z tym skończyć. Są Żydzi, którzy postanowili skończyć z tym elementem, przy czym to raczej kwestia policji by się z tym rozprawić. Jeśli policja nic z tym nie zrobi powstanie jeszcze więcej Żydów by działać.” (INN) „Przez ubijanie mleka robi się masło, mocniejsze wycieranie nosa powoduje krwotok, a kto wzbudza gniew, wywołuje kłótnie. - Przysłów 30,33. Proszą módlcie się przeciw wzmagającym się prowokacjom, które wywołują  akty przemocy. Prosimy módlcie się także o molestowane kobiety.
NETANJAHU UCZCIŁ KOBIETY ŻOŁNIERZY W DNIU KOBIET
Premier Benjamin Netanjahu we wtorek w międzynarodowym dniu kobiet oddał cześć kobietom służącym w armii (IDF). „Dzisiaj są dwie rzeczy, które mnie fascynują” – powiedział Netanjahu żołnierkom w dolinie Jordanu. „Po pierwsze fascynujecie mnie wy. Jedna trzecia żołnierzy w IDF to kobiety. Powodem, dla którego nie ma ich 50% jest różna długość służby. Po drugie 3% oddziałów bojowych składa się z kobiet. Dotyczy to wszystkich formacji i jednostek. Mamy też bojowe grupy straży granicznej. Mamy kobiety w lotnictwie, które służą jako piloci. To wszystko jest wyrazem zmian statutu kobiet w IDF i w państwie Izrael”. (Haaretz) „Nie kłopocz się teraz, córko moja, uczynię dla ciebie, cokolwiek sobie życzysz, wie bowiem całe miasto, żeś dzielna kobieta. - Rut 3:11 (HfA)
EX-SENATOR GRANDY ZA KRYTYKĘ ISLAMU WYPADŁ Z RAMÓWKI
Fred Grandy, niegdyś aktor w amerykańskim serialu telewizyjnym „Love Boat”, potem kilka kadencji służył w kongresie, a potem pracował w radio, wręczył wypowiedzenie z tej pracy. Powód: wywierano na niego naciski po jego krytycznych programach o radykalnym islamie. Jego żona Catherine Mann-Grandy udzieliła obszernego wywiadu wyjaśniając powody, dla których doszło do rozstania z rozgłośnią WMAL. Potwierdziła ona, że krytyczne komentarze jej i jej męża o islamie dały powód do wypowiedzenia. Podobno właśnie jej ostanie wypowiedzi spowodowały postawienie ultimatum.  Mann-Grandy w regularnych audycjach „Abecadło antyteroryzmu” informowało jak chronić się przed terrorem we własnym ich kraju. Na witrynie nadawcy nie ma o tym nic, jednak jego żona cytowała w ostatnich audycjach pewnego rabina, który porównał radykalnych muzułmanów do nazistów. Narzekała, że prezydent Obama nie robi wystarczająco dużo by pomóc Izraelowi, a poza tym ostrzegła, że w amerykańskim rządzie są ludzie gotowi poprzeć szariat. Być może, że przekroczyła tym dopuszczalną granicę; dlatego dodała, że w następnych tygodniach być może nie pojawi się na fonii. I tak się stało. (Fox News)
KOMU MOGĘ POWIERZYĆ MOJE PIENIĄDZE?
Wielu pyta się „Gdzie mogę coś ofiarować i być przy tym pewnym, że pomoc otrzymają najbardziej potrzebujący”. Hanah odpowiada: „Od kiedy w 2006 roku zaczęłam pracować w Wizji dla Izraela i w Składzie Józefa, przeżyłam sama jak rozdzielane są wśród ubogich ubrania, żywność, sprzęty gospodarstwa domowego, często dwa razy w tygodniu. Sporo sprzętu medycznego o wartości wielu tysięcy euro rozdzielane jest domom pomocy społecznej dla starszych i innym instytucjom, których nie stać na łóżka czy inne niezbędne przedmioty. Co roku rozdawane są tornistry potrzebującym dzieciom. Poza tym Wizja dla Izraela i Skład Józefa są pierwsze kiedy gdzieś zdarzy się katastrofa.” Potrzebujemy Waszej pomocy i zapraszamy sami zobaczcie jak to u nas działa. Dalsze informacje uzyskacie pod adresem  http://www.visionfuerisrael.de/spenden . Serdecznie Wam dziękujemy.
PODROŻ DO IZRAELA
Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine .
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
 
Barry, Batya i zespół VfI
 

 

---

AKTUALNOSCI Z JERUZALEM

 

Piątek, 4 lutego 2011

„Oto poczęłaś i urodzisz syna, i nazwiesz go Ismael, bo Pan usłyszał o niedoli twojej. Będzie to człowiek dziki, ręka jego będzie przeciwko wszystkim, a ręka wszystkich będzie przeciwko niemu, i będzie nastawał na wszystkich pobratymców swoich.” 1. Mojż. 16,11-12

WYDANIE SPECJALNE: NIEPOKOJE ROZSZERZAJĄ SIĘ NA CAŁY ARABSKI ŚWIAT

Na początku stycznia w Tunezji rozpoczęły się gwałtowne protesty z powodu ucisku przez państwo policyjne i z powodu biedy, które doprowadziły do ucieczki autorytarnego tunezyjskiego prezydenta z kraju. Tak zwana „jaśminowa rewolucja” wywołała falę protestów w całym arabskim świecie. Ich mieszkańcy żądają reform biorąc udział w demonstracjach przeciw swoim rządom. Tunezja jest najbardziej europejsko nastawionym państwem w Północnej Afryce. Istnieje tam stosunkowo duża klasa średnia, liberalne normy społeczne, w dużej mierze równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Dobre oceny otrzymuje od USA, ponieważ ostro ściga terrorystów. Niemniej jednak do tego okresu mieszkańcy byli uciskani przesz swój rząd jak żadne z okolicznych policyjnych państw. Poziom korupcji w elitach władzy stał się nie do wytrzymania zwłaszcza, kiedy kryzys ekonomiczny z południa Europy dotarł i tutaj. Wzrosło bezrobocie i wzrósł gniew mieszkańców. Prezydent Zine el-Abidine Ben Ali po 23 latach trzymania kraju w żelaznym uścisku uciekł z kraju. Wcześniej jeszcze próbował powstrzymać demonstracje zapowiedziami nowych wyborów. Oficjalnie 78 demonstrantów zginęło a 94 zostało rannych. (New York Times)

EGIPT

Egipskie siły bezpieczeństwa w poprzednią środę użyły armatek wodnych i gazu łzawiącego, by zdławić bezprecedensowe demonstracje antyrządowe. W poprzedni czwartek ludzie wyszli masowo na ulice by dać upust swojej złości. Przykład wzięli z Tunezji. Egipcjanie protestują przeciw rosnącym kosztom utrzymania, złej polityce gospodarczej i korupcji. Żądają wobec tego przede wszystkim: ustąpienia prezydenta Hosni Mubaraka, który rządzi już trzy dziesięciolecia. W piątek po raz czwarty z rzędu wybuchły kolejne niepokoje. Miliony zebrały się przed meczetami; organizatorzy połączyli się z milionami ludzi już na ulicach. (Jerusalem Post)   Proszę módlcie się o Egipt i cały świat muzułmański. To co całą sprawę komplikuje i czyni ją niebezpieczną to radykalne elementy islamsko-terrorystyczne; sami wrogowie Izraela, którzy chcą wziąć rząd i władzę po upadłych poprzednikach, jak to ma właśnie miejsce w Libanie.   

PONAD 100 ZABITYCH

Dziesiątki tysięcy demonstrantów zebrało się 29 stycznia w Kairze żądając ustąpienia prezydenta Mubaraka. Nikt nie wierzy w jego zapowiedzi reform i w powołanie nowego rządu. Mubarak walczy o swoją pozycję. Egipt przyjął taktykę Iranu sprzed 2 lat i wystawił policję przeciw demonstrantom.  Co najmniej 108 osób zostało zabitych w ostatni weekend; w poprzednich dniach i tak już kilkadziesiąt osób było zabitych. Według doniesień rannych było 2000. Wojsko rozszerzyło godzinę policyjną na trzy największe miasta, gdzie doszło do największych protestów: Kair, Aleksandrię i Suez. (Haaretz)

IZRAEL I USA RADZĄ WYJEŻDŻAĆ

El AL (izraelskie linie lotnicze) wywiózł specjalną maszyną z Egiptu 200 obywateli izraelskich, włącznie z dyplomatami i ich rodzinami, by ratować się z chaosu wywołanego w tym arabskim kraju. Ambasada amerykańska poradziła obywatelom USA w Egipcie by opuścili kraj przy najbliższej okazji. Póki co w Egipcie nadal znajdują się tysiące amerykańskich turystów i biznesmenów, którzy znaleźli schronienie w hotelach i mieszkaniach znajomych. (INN) Proszę módlcie się o bezpieczeństwo obywateli amerykańskich i innych krajów by w tych gwałtownie wybuchłych niepokojach mogli bezpiecznie dotrzeć do domów.

JORDANIA

Tysiące zwolenników opozycji w Jordanii wyszły na ulice w ostatni piątek żądając ustąpienia premiera. Dali upust swojej złości z powodu rosnących cen i inflacji, a także wyższego bezrobocia. Po raz trzeci pod rząd demonstranci wyszli na ulice po piątkowych modłach – inspirowani niepokojami w Tunezji i Egipcie. W centrum Ammanu zebrało się ok. 3.500 aktywistów największych opozycyjnych organizacji islamskich, członków związków zawodowych i organizacji lewackich w Jordanii z plakatami: „Pod sąd z tymi typami”. Masy protestowały przeciw nielubianemu premierowi Samirofi Rifaiemu. Wiele osób krzyczało „Rifai precz. Ceny poszybowały, Jordańczycy mają cię dość”. W innych sześciu miastach kolejne parę tysięcy ludzi wyszło na ulice po piątkowych modłach z tym samym postulatem. Gospodarka Jordańska cierpi ciężki kryzys a w tym roku spodziewać się należy rekordowego 2 miliardowego (USD) deficytu. Inflacja w ostatnim miesiącu wzrosła z 1,5% do 6.1%. Skala biedy i bezrobocia daje się we znaki w całym 6 milionowym kraju. Podczas protestów w Ammanie wśród demonstrantów byli aktywiści islamskiego frontu politycznego skrzydła potężnego bractwa islamskiego – największej partii opozycyjnej w Jordanii. (Jerusalem Post)

JEMEN

Niepokoje arabskiego świata dosięgły także Jemenu. Demonstranci w stolicy Sanie żądają końca reżimu prezydenta Ali Abdullaha Saliha. Demonstracje prowadzone są przez opozycję i młodych aktywistów. Nie da się ukryć, że są rezultatem protestów w Tunezji i Egipcie. Również niepokoje w Jemenie – najbiedniejszym kraju arabskim zagrażają stabilności w całym regionie. Zachód obserwuje uważnie Jemen z powodu obecności Al Kaidy oraz rebeliantów na północy oraz renegatów na południu. Masy ludzi zablokowały miasto w czterech dzielnicach prowadząc go do paraliżu. Chóry wołały żądania ustąpienia prezydenta Ali Abdullah Saliha, który u władzy jest niemal 32 lata. Salih wysłał wojsko i policję w różne części miasta by zapobiec większym niepokojom. To nie powstrzymuje jednak jego krytyków przed żądaniem ustąpienia. Do tej pory na taki krok decydowało się zaledwie kilku dysydentów. Prawie połowa z 42 milionów mieszkańców w Jemenie żyje poniżej granicy ubóstwa mając na swoje utrzymanie mniej niż 1 € dziennie i nie posiada porządnego dostępu do wody czy kanalizacji. Dziesiątki tysięcy ludzi musiało z powodów rozlicznych konfliktów opuścić swoje domy. Rząd jest całkowicie skorumpowany i poza Saną nie ma żadnej kontroli. (Ynet)

IZRAEL OSTRZEGA: „SIEDZIMY NA WULKANIE“

Izraelscy eksperci do spraw bezpieczeństwa obserwują niepokoje w regionie z troską. „Musimy sobie jasno powiedzieć, że żyjemy na wulkanie” – stwierdza generał Jakob Amidror były szef jednego z departamentów Izraelskich Sił Obrony. Zaprawdę, jesteś Bogiem ukrytym, Boże Izraela, Wybawicielu! Wszyscy oni pospołu będą zawstydzeni i okryci hańbą, z hańbą odejdą wytwórcy bałwanów. Zbawienie Izraela w Panu, zbawienie wieczne, nie będziecie zawstydzeni ani nie doznacie hańby na wieki wieków.“ – Izajasz 45,15-17

LIBAN

Suniccy arabowie wyszli w zeszłym tygodniu na ulice by zaprotestować przeciw nowemu premierowi i przeciw rosnącym wpływom szyickich organizacji terrorystycznych jak Hisb-Allah. Protesty w libańskich miastach Bejrucie i Trypolisie szybko przekształciły się w gwałtowne zamieszki. Podpalano opony a demonstranci rzucali kamieniami na samochody i przechodniów. Przeklinali przy tym ich zdaniem szyicką konsolidację władzy w Libanie. Schwytali jednego reportera i uszkodzili jego samochód zapaloną pochodnią. Libańska armia zastosowała w niektórych częściach Bejrutu gaz łzawiący powstrzymując demonstrantów. Z gorzkich przemówień demonstrantów wynika, że wieloletni kryzys polityczny prowadził do usztywnienia stanowiska wielu ugrupowań. Może to spowodować jeszcze większe rozruchy w całym kraju. Konstytucja tego bardzo podzielonego kraju przewiduje premiera z sunickiej części islamu. A jednak Nadschib Mikati, sunicki miliarder objął swój urząd 25 stycznia z pomocą Hisb-Allahu przy czym zarzuca mi się, że zdradził swój naród. Jego powołanie świadczy o znacznym przesunięciu wpływów w Libanie tak, że pozycja USA i jego sunicko-arabskich sojuszników ulega osłabieniu, podczas gdy wpływy Hisb-Allahu i wspierającej go Syrii rośnie podobnie jak Iranu. (AP)

„NIEPOKOJE NA BLISKIM WSCHODZIE SĄ WSTRZĄSAMI WTÓRNYMI PO ISLAMSKIEJ REWOLUCJI“

Ajatollah Achmed Chatami powiedział w ostatni piątek podczas ceremonii modlitewnej w Teheranie, że to co aktualnie wstrząsa Egiptem i innymi arabskimi krajami jest „wstrząsem wtórnym” rewolucji islamskiej z 1979 roku. „Oświadczam to wobec całego (zachodniego) świata, który jeszcze nie uznał rzeczywistości, że polityczna oś na nowym Bliskim Wschodzie wkrótce określana będzie przez islamskie rządy i składać się będzie z religijnych demokracji”. Ten ultrakonserwatywny duchowny powiedział: „Wszystkie te protesty w Egipcie, Tunezji, Jordanii i Jemenie inspirowane są przez islamską rewolucję i wstrząsy w tych krajach są de facto wstrząsami wtórnymi irańskiej rewolucji”. Era „wspieranych przez zachód dyktatorów” w arabskim świecie minęła; naród ze sloganem „Allah jest wielki” wkroczył na scenę. (Haaretz)

WASZE DATKI SĄ BARDZO WIELE WARTE

Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049 89 566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden.  Z góry serdecznie dziękujemy. 

Dziekujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i Zespol VfI

zrodlo: www.wizjadlaizraela.org

 

---
AKTUALNOSCI Z JERUZALEM

Piątek, 7 stycznia 2011

''Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą.'' Jana 15,19-20
21 ZABITYCH W ZAMACHU BOMBOWYM W NOWY ROK W EGIPSKIM KOŚCIELE
Wczesnego sobotniego ranka po nabożeństwie noworocznym na placu przed budynkiem kościoła koptyjskiego w wyniku eksplozji bomby zginęło co najmniej 21 osób i prawie 80 zostało rannych. Podejrzewa się, że za zamachem kryje się Al-Kaida. Początkowo policja twierdziła, że wybuchła bomba w zaparkowanym samochodzie. Ministerstwo spraw wewnętrznych z kolei później podało, że to raczej zamach samobójcy, który wmieszał się w tłum śródziemnomorskiego miasta Aleksandrii i wysadził w powietrze. Zamach ten miał miejsce po wielokrotnych próbach zastraszenia chrześcijan w Iraku. Gdyby w zamach rzeczywiście zamieszana była Al-Kaida to znaczyłoby, że mimo usilnych zaprzeczeń Kairu, ta terrorystyczna siatka ma w Egipcie sporo zwolenników. Al-Kaida w Iraku już od dłuższego czasu prowadzi wojną religijną przeciwko chrześcijanom w ich własnym kraju. (Fox News)
IRACCY CHRZEŚCIJANIE CHOWAJĄ KOLEJNYCH ZABITYCH PO KOLEJNYCH ATAKACH
W poprzedni piątek chrześcijanie w Iraku pochowali swoich zmarłych; w kolejnym ataku zginęły dwie osoby, 13 było rannych. Ten zamach to seria skoordynowanych ataków bombowych i rakietowych. W poprzedni czwartek celem ataku były cztery domy zamieszkałe przez chrześcijan. Terroryści związani z Al-Kaidą właśnie ponowili swoje pogróżki. Chrześcijanie żyją w strachu, zwłaszcza od zamachu w Bagdadzie, kiedy w październiku zamordowane zostały tuziny wiernych a Al-Kaida zapowiedziała, że zamierza skoncentrować się intensywniej na walce z chrześcijanami. (AP) Proszę módlcie się o prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Módlcie się o uwolnienie ich od ich wrogów i o to by nie osłabła ich wiara.  
WIKILEAKS: EGIPT UWAŻA IZREAL ZA SWOJEGO GŁÓWNEGO WROGA
Egipskie wojsko ma się coraz gorzej. Tak wynika z ujawnionych not dyplomatycznych. USA grozi Egiptowi już od dawna, że powinien skupić się na zwalczaniu terroryzmu, szmuglu przez granice i pomocy w wygaszaniu kryzysów w regionie. USA jest oburzone tym, że egipskie wojsko nadal uważa Izrael za głównego wroga – i to 31 lat po tym, jak podpisany został układ pokojowy między tymi krajami. (AP)  Proszę módlcie się o dobre stosunki Izraela z Egiptem oraz o ich współpracę w zwalczaniu terroryzmu.
TERRORYSTYCZNY HAMAS ZACIEŚNIA STOSUNKI Z JORDANIĄ
Generał Mohamed Frichat, prowadzący operacje armii Jordańskiej spotkał się w poprzedni czwartek w Gazie z przywódcą Hamasu Ismaelem Haniją. W wywiadzie dla jordańskiej gazety Hanija dał wyraz swojej nadziei, że Jordania zacieśni swoje stosunki z Hamasem. Stwierdził też, że Jordania nie jest alternatywą dla arabskiego państwa wewnątrz granic Izraela. (Arutz-7)
NETANJAHU: KONFLIKT TRWA NADAL Z POWODU NIE UZNAWANIA IZRAELA
Korzeniem arabsko-izraelskiego konfliktu nie jest obecność Izraela w osiedlach ale w Tel Avivie i Jerozolimie, powiedział premier Netanjahu w poprzedni czwartek. „Ten konflikt będzie trwał nadal, ponieważ Izrael nie jest uznawany za państwo Żydów i nie ma woli doprowadzenie do końca konfliktu”. Dla porozumienia pokojowego ważne jest też, by arabowie zrzekli się swojego „prawa” do powrotu, bo nie można mieć żydowskiego państwa i jednocześnie pozwolić się zalać go przez miliony arabów. (Jerusalem Post)
ILOŚĆ ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH ZMALAŁA W STOSUNKU DO ROKU 2009
W roku poprzednim zmalała ilość zamachów terrorystycznych względem roku 2009. Jak podały w poprzedni czwartek służby bezpieczeństwa Shin Bet w 2010 roku zarejestrowano 798 ataków terrorystycznych dokonanych przez Arabów, podczas gdy w 2009 roku było ich 1.354 (z tego 378 podczas operacji antyterrorystycznej „stopiony ołów” w Gazie). Dziewięć osób zostało zamordowanych przez terrorystów w 2010r, sześć mniej niż w 2009. Ilość osób rannych w zamachach znacznie zmalała: z 234 do 28 w roku poprzednim. Żaden z zamachów nie był zamachem samobójczym. (INN)
PRZYBYSZE PO RAZ DRUGI
Imigracja do Izraela w końcu roku 2010 wzrosła o 16%, po raz drugi po sporym wieloletnim okresie spadku. W roku 2010 było to zwłaszcza spora ilość 1650 przybyszy z Etiopii. W roku 2009 przybyło stamtąd zaledwie 140. Wielu „Olim” nowych imigrantów przybyło w zeszłym roku z ameryki Południowej. Nadal z krajów byłego Związku sowieckiego przybywa najwięcej imigrantów. Z USA przyjechało także więcej (o 6%) imigrantów jak w poprzednich latach. (INN) Proszę módlcie się, żeby Izrael był w stanie przyjąć wszystkich przybyszy i pomóc wielu biednym z przybywających z Etiopii, Ameryki Południowej i krajów byłego ZSRR.  
BYŁY IZRAELSKI PREZYDENT SKAZANY
Były izraelski prezydent Moshe Katsaw został skazany za gwałt, napady seksualne i zmuszanie. To był „smutny dzień w Izraelu” tak skomentował wyrok premier Netanjahu. Wyrok jest dowodem, że w Izraelu jednakowe prawo jest dla wszystkich obywateli, niezależnie od pozycji i stosunków. Jest to także świadectwem tego, że Izrael dużą wartość przypisuje zasadom demokracji. (Jerusalem Post)
IZRAEL MA 7,6 MILIONA MIESZKAŃCÓW
Jak podaje główne biuro statystyczne z końcem 2010 roku żyło w Izraelu 7.695.000 mieszkańców. Około 5.802.000 (75,4 %) było Żydów, 1.573.000 (20,4 %) Arabów. 320.000 (4,2 %) należało do innych grup etnicznych. Oficjalnie przybyło do Izraela 19.000 Żydów, co stanowi wzrost o 16%. (Haaretz) „Pan, wasz Bóg, rozmnożył was, i oto dzisiaj jesteście liczni jak gwiazdy na niebie.“ - 5. Mojż. 1,10
NOBLE POTWIERDZA ODKRYCIE NAJWIĘKSZYCH ZŁÓŻ GAZU W IZRAELU
Firma Noble Energy Inc. potwierdziła, że złoża Levieathan położone u wybrzeża zawierają gaz o wartości szacowanej na 70 miliardów Euro. Są to największe dotąd znalezione złoża. Powinny być wystarczająco duże by zaspokoić potrzeby Izraela na 100 lat i pomogą zmienień kraj importujący energię w jej eksportera; uniezależnią go też od dostaw z Europy i Rosji. Pole gazowe znajduje się 130 km od Hajfy. (Wall Street Journal)
WŚCIEKLI MUZUŁMANIE OTOCZYLI DOMY CHRZEŚCIJAN
Jak zostało dopiero teraz podane 26 grudnia sytuacja w Jakarcie doprowadzona została do wrzenia, kiedy grupa wściekłych muzułmanów wspierana przez policję otoczyła domy zamieszkałe przez chrześcijan. Powód: „nie autoryzowane spotkanie religijne”. Chrześcijanie mówią, że około 100 członków protestanckiego kościoła domowego w Batak (Batak Christian Protestant Church, HKBP) zostało zmuszonych przez podburzoną tłuszczę do ucieczki ze wsi Rancaekek Wetan. Szef policji Hendro Pandowo twierdzi, że sytuacja we wsi nadal jest napięta. (Worthy Christian News)  Panie! Słuchaj modlitwy mojej, Usłycz błaganie moje! Przez wierność swoją wysłuchaj mnie w sprawiedliwości swojej! - Psalm 143,1
OBAMA MUSI PRZEJŚĆ NA ISLAM W PRZECIWNYM RAZIE NADAL BĘDĄ ATAKI NA USA
Przywódca islamskich rebeliantów groził w radio w poprzedni poniedziałek atakami na USA. „Mówimy amerykańskiemu prezydentowi Obamie, że powinien islam mieć w sercu, zanim przyjdziemy do jego kraju” – powiedział Fuad Mohamed. Al-Shabab dotychczas nie dokonała ataku poza Afryką, ale zachodnie służby bezpieczeństwa już od dawna mają ją na celowniku, ponieważ grupa ta szkoli młodych Amerykanów. Do tej pory do Somalii poleciało na szkolenie 20 ochotników i co najmniej 3 zostało „wykorzystanych” w atakach samobójczych w Somalii. Al-Shabab kontroluje południe i środkową część Somalii i po swojej stronie ma setki zagranicznych żołdaków rekrutujących się głównie z radykalnych mieszkańców Afryki Wschodniej. Ta grupa terrorystyczna chce strącić rząd wpierany przez ONZ, który posiada 8.000 żołnierzy głównie z Ugandy i Burundi. Al-Shahab w skoordynowanych atakach zabiło w Ugandzie 76 osób. Podała również że czuje się zobowiązana wobec Al-Kaidy a podejrzewa się także, że Somalia ukrywa mózgi ataków na amerykańską ambasadę w Ugandzie w 2008 roku kiedy to zginęło 224 osób.  (Fox News)
DO ŚMIECHU: ZACHOWANIE REGUŁ ALE TAK NA PÓŁ GWIZDKA
Pewien 34 letni niezamaskowany mężczyzna napadł niedawno z nożem w ręku na stację benzynową w Aszkelonie. Kamera ochrony zrobiła mu dokładne foto, podczas gdy pocałował mezuzę (kapsułę z fragmentami Pisma) na drzwiach, (co pobożni Żydzi czynią) zanim zażądał gotówki. Potem uciekł pieszo – być może dlatego że był piątek wieczór a sabat nie wolno jeździć samochodem. (JTA)
WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE
Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049 89 566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden.  Z góry serdecznie dziękujemy. 
 
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
 
Barry, Batya i zespół VfI
 

 

---
AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
 
Piątek,24 grudnia 2010
„Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi, ludom ogłosi prawo.“ Izajasz 42,3
 
WESOŁYCH ŚWIĄT– życzą Wam współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa!
NIESTETY NIE MA WESOŁYCH ŚWIĄT W IRAKU
Chrześcijanie w Iraku nie będą mieli wesołych świąt, bo wielu z nich opuszcza kraj ratując życie i dobytek. Muszą oni bezsilnie się przyglądać jak ich siostry i bracia w wierze mordowani są podczas nabożeństwa, a podczas pogrzebu spadają na nich bomby. Terrorystyczna Al-Kaida zapowiedziała, że nadal chce prześladować chrześcijan. Jeszcze przed atakiem na kościół tysiące chrześcijan opuściło kraj. Od roku 2007 do USA przeniosło się 53.700 Irakijczyków. Chrześcijańscy przywódcy szacują, że w Iraku jest jeszcze od 400.000 do 600.000 chrześcijan. Przed wojną było ich 1,4 miliona. Na całym Bliskim Wschodzie prześladowanie chrześcijan narasta. (Jerusalem Post)  Proszę módlcie się by ewangelia pokoju przenikła do Bliskiego Wschodu. „ Proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje!“ – Mateusz 9,38 
CHRZEŚCIJANIE UCIEKAJĄ Z IRAKU
Wyjazd tysięcy ludzi z Bagdadu i Mosulu nastąpił po oblężeniu syryjsko-katolickiego kościoła w Bagdadzie, podczas którego zabitych zostało 56 wiernych i dwóch księży, wziętych zostało ponad 100 zakładników a ponad 70 Asyryjczyków zostało ciężko rannych. Odpowiedzialność za to wzięła na siebie stojąca w związku z Al-Kaidą grupa sunnitów. Od ataku 31 października tego roku nastąpiła cała seria ataków bombowych i samobójczych na chrześcijan. Wielu z tych którzy uciekają z regionu przed prześladowaniami mogą zabrać tylko tyle ile mieści się w samochodzie. Może dojść do tego, że w Iraku chrześcijan nie będzie już w ogóle. Gazety piszą, że ucieczki te porównać można z exodusem Żydów podczas powstawania państwa Izrael w 1948 roku. Nassir Sharhoom, 47 lat, z całą rodziną uciekł przed miesiącem do miasta Arbil. Powiedział: „Oni chcą żebyśmy wszyscy sobie poszli”. Arbil leży 80 km od Mosulu i jest stolicą prowincji irackiej i siedzibą rządu autonomii kurdyjskiej. Kurdystan jest spokojnym regionem i z tego powodu otwarto tu już kilka przedstawicielstw zagranicznych. (New York Times, Wikipedia)  Proszę módlcie się o siłę dla irackich chrześcijan, żeby wzmocniona została ich wiara i by znaleźli ochronę.
SZTOKHOLM WYDALA 5 IRACKICH CHRZEŚCIJAN
W tym tygodniu Komisja Uchodźców przy ONZ skrytykowała rząd Szwecji. Zmusił on 5 chrześcijan irackich, którzy szukali w Szwecji azylu do opuszczenia kraju. Tysiące chrześcijan szuka ochrony i azylu poza granicami swojego kraju, zwłaszcza po ostatniej masakrze w kościele. Przedstawiciele ONZ w Syrii, Jordanii i Libanie mówią, że coraz więcej irackich chrześcijan prosi o pomoc. Tylko w Syrii w listopadzie 300 osób złożyło wniosek azylowy. W Jordanii ilość ubiegających się o azyl podwoiła się w ciągu jednego miesiąca. ONZ twierdzi, że wydalenie ze Szwecji przyszło w czasie gdy coraz więcej chrześcijan przeżywa prześladowanie. (Jihad Watch)  „Niech nas rychło spotka miłosierdzie twoje, Bośmy bardzo nędzni!“ - Psalm 79,8
PAŃSTWO POMAGA RODZINOM STRAŻAKÓW
W ostatnią niedzielę rząd izraelski postanowił poprzeć finansowo rodziny strażaków, którzy zginęli podczas gaszenia pożarów na wzgórzach Karmelu. Zgodnie z postanowieniem dostaną podobne odszkodowania jak rodziny poległych żołnierzy. Premier Netanjahu podkreślił, że decyzja ta zapadła, ponieważ strażacy ratowali życie kadetów wojskowych. Ich autobus zapalił się kiedy jechali na pomoc do więzienia by ratować więźniów. Wszyscy zginęli. Badania wykazały, że polegli policjanci nie mieli szans uciec z miejsca pożaru. 37 kadetów i policjantów, którzy zginęli zostali zakwalifikowani jak członkowie służb obrony. Stąd ich bliscy mogą liczyć na zgodne z tym uposażenia. (Ynet)
PA SZYKUJE SIĘ NA JEDNOSTRONNE POWOŁANIE PAŃSTWA
Tzw. autonomia „palestyńska” (PA) nadal przygotowuje się by w przyszłym roku obwołać się niepodległym państwem – wszystko jedno czy porozumienie z Izraelem będzie osiągnięte, czy nie. Rzecznik PA Nabil Schaath zaznaczył to w poprzednią sobotę. Reporterom powiedział, że proces pokojowy jest w „głębokim uśpieniu” a propozycje USA są „całkowicie bezużyteczne”. (INN)
JOHN BOLTON ZMIERZA DO BIAŁEGO DOMU
Były ambasador USA  przy ONZ John Bolton, który radził Izraelowi wykonanie prewencyjnego ataku na Iran, zanim będzie za późno, powiedział teraz że prawdopodobnie będzie ubiegał się o urząd prezydenta w wyborach w 2012r. „Kiedy patrzę na sytuację w partii republikanów, wszystkie opcje są jeszcze możliwe. Myślę, że partia jeszcze jest przed ostateczną decyzją. I zdarzyć się mogą jeszcze dziwne rzeczy. Na przykład niedoświadczona senator z Illinois została mianowana na kandydata”. Nawiązał tym do prezydenta Baracka Obamy, który był zaledwie trzy lata w senacie zanim został wybrany. (INN)
MINISTER ZDROWIA: GRYPA WRACA
W niedzielę izraelskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że ilość przypadków grypy podlegających obowiązkowi meldowania w ostatnich dwóch tygodniach gwałtownie wzrosła. Niektóre osoby zarażone były wirusem N1H1 („świńska grypa”). W poprzednim tygodniu mówiło się, że przypadki tej grypy zanotowano w kilku koszarach. Ministerium poleciło pilnie obywatelom szczepienie się przeciwko grypie. Podano, że szczepionka pomaga w leczeniu grypy wszystkich rodzajów także N1H1. Do najbardziej zagrożonych należą niemowlęta i dzieci do 5 roku życia, kobiety w ciąży lub te tuż po porodzie, osoby po 50 roku życia i chronicznie chorzy. (Arutz-7)
IZRAELITA Z TEFILIN SPOWODOWAŁ PRAWDZIWĄ PANIKĘ
Pewien izraelski turysta, który przyleciał z Nowej Zelandii na początku miesiąca spowodował prawdziwą panikę. Kapitan przywołał policję, bo pasażer nosił przy sobie „coś podejrzanego”. Opisał, że pasażer nosi przy sobie pudełko i rzemień. „Przywiązał sobie do ręki pudełko a drugie do czoła”. Poinformował o tym rzecznik urzędu komunikacyjnego. Na żydowskich stronach internetowych od razu wyjaśniono, że pasażer zakładał po prostu Tefilin przed poranną modlitwą. Tefillin nazywany także rzemieniem modlitewnym lub filakteriami, to para czarnych skórzanych „Kapsułek modlitewnych” ze skórzanymi rzemykami zawierającymi kawałki zwojów z wersetami biblijnymi. Ortodoksyjni Żydzi używają ich rano podczas modlitwy. (Jerusalem Post, Wikipedia)
OFIARA TERRORU SPODZIEWA SIĘ DZIECKA
Trzydziestoletnia kobieta, która przed 8,5 lat przeżyła ciężki zamach bombowy w Tel Avivie, przed kilkoma tygodniami w centrum medycznym w Rehowot urodziła zdrową dziewczynkę. Po zamachu na kawiarnię Julia Halperin miała rany od odłamków w głowę i cztery dni walczyła o życie. Podczas eksplozji zabito 32 osoby a inne były ranne. Szef oddziału ciąż zagrożonych powiedział, że on razem z kolegą obserwowali dokładnie pacjentkę podczas całej ciąży. (Jerusalem Post)  „Zamieniłeś skargę moją w taniec, Rozwiązałeś mój wór pokutny i przepasałeś mię radością.“ - Psalm 30,12
„ODWRÓT Z GAZY BYŁ BŁĘDEM“
Tuzin wysokich rangą parlamentarzystów UE z całej Europy odwiedził niedawno muzeum Gush Katif w Jerozolimie. Powiedzieli przy tym, że jednostronne wycofanie się ze strefy Gazy w 2005 roku było błędem. Po wieloletnich atakach terrorystycznych radykalni islamiści wycofanie się Izraela przypisali sobie jako wygraną. Przewodniczący niemieckiej partii wolności Rene Stadtkewitz powiedział, że izraelscy Żydzi powinni budować nowe osiedla w całym kraju zwłaszcza w Samarii i Judei. Oddanie ziemi nie przyniesie pokoju, ale raczej wzmocni terrorystów. Parlamentarzystom  UE podczas wycieczki wydało się uderzające jak dużo Izraela widać ze wzgórz Samarii i Judei – wycofanie się z tych terenów byłoby bardzo niebezpieczne dla państwa żydowskiego. (Arutz-7) 
POMÓŻ NAM POMAGAĆ
Wizja dla Izraela i Skład Józefa nadal pomaga finansowo, medycznie i innymi sposobami ofiarom pożaru na górach Karmel. Dlatego ponownie zwracamy się do naszych wiernych czytelników i darczyńców by pomogli nam poprzez swoją hojność.  Wiele osób cierpi emocjonalnie i fizycznie, stracili czasem całkowicie rodzinę, majątek, czasem małe firmy i podstawę utrzymania i grozi im skrajne ubóstwo. Więcej informacji http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub biurze w Monachium 00 49 89-566 595 Dziękujemy bardzo.
WYCIECZKA DO IZRAELA
Jest już czas by zastanowić się nad drugą wycieczką do Izraela z serii „Roots & Reflections“. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011r. Jesteśmy w trakcie przygotowań. Będziecie zachwyceni przeżyciami w różnych miejscach w Jerozolimie i na południu Izraela. Dalsze informacje wkrótce.
 
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
 
Barry, Batya i zespół VfI
 

 

-----

Swieto Chanuki rozpoczyna sie w tym roku
w srode 1 grudnia po zachodzie slonca i trwa do 9 grudnia. 
 
 
Dla wszystkich czytelnikow strony oraz gosci: Chag Chanuka Sameach!

 

----

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
 
Piątek,19 listopada 2010
„I będę wyczekiwał Pana, który zakrywa swoje oblicze przed domem Jakuba, i w nim będę pokładał nadzieję.“  Izajasz 8,17
REKORDOWA LICZBA CHRZEŚCIJAN ODWIEDZIŁA JEROZOLIMSKIE STARE MIASTO
„W październiku odwiedziło nas więcej chrześcijańskich turystów niż w ostatnich 30 latach” – tak powiedział manager hotelu koło Bramy Jafskiej. Jeden z przewodników powiedział, że do końca roku przez wąskie i ciemne uliczki starego miasta spacerować będzie półtora miliona chrześcijan. W całym kraju widać podobne zjawisko w turystyce. Ilość odwiedzin w Izraelu wzrosła o 30%. W tym roku całkowita ilość wizyt osiągnie 3,23 miliona. (Daily Alert)
CHILIJSCY GÓRNICY PRZYJMUJĄ ZAPROSZENIE DO IZRAELA
33 chilijskich górników, którzy musieli spędzić pod ziemią 69 dni przyjęło zaproszenie odwiedzenia Izraela w święta Bożego Narodzenia. Mężczyźni z ich żonami w następnym miesiącu jako VIP’s będą oczekiwani w ministerstwie turystyki. Po ich wyratowaniu w mediach wielokrotnie zauważano, że na ich T-shirtach widnieje logo z filmu Jezus nakręconego przez Campus for Christ (CfC). Krótko po wypadku udało się CfC przez rurę z zaopatrzeniem wysłać im ścieżkę audio z filmu i biblię do słuchania. Wszystko to słuchano wielokrotnie, jak mówili górnicy. Wielu z nich mówiło także że niektórzy codziennie się modlili. Niektórzy byli już wierzący przed wypadkiem w kopalni, inni przyjęli wiarę zamknięci pod ziemią. Zarówno jedni jak i drudzy poświadczali jak wzmocniła się ich wiara. Połączyła ich ona w dwóch długich miesiącach, które musieli spędzić pod ziemią. (Israel Today)
8.000 ETIOPCZYKÓW WRÓCI DO OJCZYSTEGO IZRAELA
Prawie 8.000 Falaszy z Etiopii będzie mogło w następnych 4 latach osiedlić się w Izraelu; jest to postanowienie Knesetu z ostatniej niedzieli. „Chodzi o około 8.000 mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach” – powiedział Netanjahu w czasie posiedzenia. Rząd chce rozwiązać ten problem i uniknąć powstawania nowych obozów uchodźców w Etiopii. „Mamy moralną odpowiedzialność jako Żydzi, jako lud Izraela, znaleźć stosowne rozwiązanie.” – dodał premier. (Jerusalem Post)  „Dusza nasza oczekuje Pana, On pomocą naszą i tarczą naszą.“ - Psalm 33,20
GOSPODARCZY SUKCES IZRAELA
W poprzednim tygodniu premier Netanjahu powiedział w wywiadzie amerykańskiej sieci Fox Business Channel, że Izrael stał się praktycznie gospodarką nastawioną na eksport wysokich technologii. Na pytanie o to jakie czynniki żydowskiego państwa były decydujące o sukcesie, premier odpowiedział: „Wcześniej sprzedawaliśmy pomarańcze i szlifowane diamenty. Teraz sprzedajemy software na mikroczipach i produkujemy wszelkiego rodzaju techniczne innowacje”. Netanjahu podkreślił, że Izrael posiada dużo wykształconych młodych ludzi służących w armii. Podczas służby w armii otrzymują oni solidne wykształcenie techniczne, które tworzy ten potencjał. „Skoncentrowaliśmy się głównie na trzech rzeczach: Kontrolujemy wydatki, obniżyliśmy podatki i projektowaliśmy je bardzo świadomie na przyszłość w określonym celu. I zlikwidowaliśmy przeszkody  dla konkurencji”. (INN) „Tak mówi Pan Zastępów: Moje miasta będą jeszcze opływać w dostatki i jeszcze zmiłuje się Pan nad Syjonem i jeszcze obierze Jeruzalem.“ – Zachariasz 1,17
IZRAELSKA PRASA O PROPOZYCJI NOWEGO MORATORIUM NA NOWE BUDOWY
Na hebrajskich stronach „Arutz 7” można przeczytać, że jest nieprawdopodobne, by rząd wprowadził nowy zakaz budów w Judei i Samarii. Ze wstępnych szacunków wynika, że siedmiu ministrów byłoby za żądanym przez USA zakazem, ale ośmiu będzie przeciw temu. Premier Netanjahu powiedział w niedzielę, że propozycja USA – według źródeł Izraelskich: pakiet bezpieczeństwa i gwarancje dyplomatyczne – jest „jeszcze nie kompletny”. Netanjahu powiedział, że omówił z ministrami kiedy propozycja USA będzie kompletna i kiedy gabinet będzie nad nią głosował. (Arutz-7)
OSADNICY OKREŚLAJĄ SŁOWA NETANJAHU JAKO BEZ WARTOŚCI
Przewodniczący Rady Osadników powiedział w niedzielę, że plan Netanjahu przyjęcia propozycji USA na trzymiesięczne moratorium na zachodnim brzegu Jordanu jest „Kapitulacją tych, którzy najpierw mieli jakieś kontrargumenty”. Naftali Benett mówił dalej: „Przed trzema tygodniami Netanjahu powiedział światu, że nie przedłuży zakazu budowy ani o jeden dzień, chyba że Arabowie tzw., palestyńscy uznają Izrael jako żydowskie państwo. A teraz – nic o tym nie mówi. Cały świat obserwuje Netanjahu: od Achmadinedżada do Abbasa i Obamy.  Jeśli teraz się ugnie jego słowo w przyszłości nie będzie nic warte.” (Ynet)  Proszę módlcie się dalej o czołowych polityków Izraela. Oby podejmowali oni mądre decyzje, które odpowiadają Bożemu planowi dla Jego narodu i jego ludu. 
UPDATE: WASZE DATKI SA DLA NAS BARDZO CENNE
Czy wiecie około 123.500 ludzi w izraelu w 2009 roku wpadło w nędzę. Ta liczna została opublikowana przez Narodowy Instytut Ubezpieczeń. Dotyczy to zwłaszcza 850.300 dzieci, które żyją poniżej granicy ubóstwa. Prawie dwoje dzieci na pięć jest tym dotkniętych. Odsetek biednych rodzin wzrósł o 19,9% w 2008 roku i o 255 w 2009r. Ubogich mieszkańców jest więcej i wzrost wyniósł z 23,7% na 25%. Odsetek biednych dzieci wzrósł z 34% w 2008 roku do 36,355 w 2009r. na początku roku szkolnego Wizja dla Izraela i Skład Józefa rozdał 7.000 tornistrów dla potrzebujących dzieci. Następne już są przygotowywane. Jest to tylko jeden z wielu projektów by można było pomóc biednym ludziom w Izraelu. Proszę pomagajcie nam nadal byśmy mogli pomagać ofiarom terroru i innym rodzinom, które cierpią niedostatek oraz ludziom starszym. Więcej informacji pod adresem http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub w naszym monachijskim biurze telefonicznie 00 49 89-566 595 an. Serdecznie dziękujemy.
MUZUŁMAŃSKA GRUPA MODLITWY SPOTYKA SIĘ CO TYDZIEŃ NA KAPITOLU
Jedno konserwatywne ugrupowanie wezwało w poprzedni piątek amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości by sprawdziło cotygodniowe spotkania modlitewne na wzgórzu Kapitolu muzułmanów, którzy utrzymują kontakty z terrorystami, i zamieszani byli w ataki 11 września. Amerykańskie centrum prawa i praworządności zażądało tego dzień po tym, jak podjęto wiadomość o notorycznym kleryku Al-Kaidy Anwarze al-Awlakim, który był wśród problematycznych osobników odwiedzających copiątkowe modły. Organizowane są one przez stowarzyszenie muzułmańskich współpracowników kongresu. Spotkania te odbywają się od czasu prezydentury Clintona  „Jest niewiarygodne, że ci sami terroryści, którzy chcieli zniszczyć Amerykę, mają pozwolenie by spotykać się na pobłogosławionym urzędowo miejscu na Wzgórzu Kapitolińskim” – powiedział Jay Sekulow prawnik amerykańskiego Centrum Prawa i Praworządności. Powoduje to wiele wątpliwości co do narodowego bezpieczeństwa. (Fox News)
IZRAEL ZAGROŻONY PRZEZ ATAKI AL-KAIDY NA SYNAJU
W ostatni czwartek Narodowa Rada Bezpieczeństwa w Izraelu wydała poważne ostrzeżenie przed zagrożeniem atakami i uprowadzeniami terrorystycznymi. Dotyczy to Izraelitów podróżujących po półwyspie Synaj. Wezwał on wszystkich Izraelitów do jak najszybszego opuszczenia półwyspu. Przedtem „palestyńska” agencja Maan raportowała, że egipskie siły bezpieczeństwa rozbiła 25 osobową komórkę, która podejrzewana była o planowanie ataków na izraelskich turystów na Synaju. (Haaretz) Proszę módlcie się by terroryści zostali wykryci zanim dokonają swoich planowanych ataków.
SCHARON ZOSTAŁ NA PRÓBĘ PRZENIESIONY DO SWOJEGO DOMU
Ariel Scharon w ostatni weekend został na krótko przeniesiony do swojej posiadłości – pierwszy raz od wylewu w styczniu 2006 roku, po którym zapadł w śpiączkę. Były premier Izraela w tym tygodniu ponownie został przewieziony do szpitala w Szebie. Ma jakiś czas spędzać weekendy na swojej farmie na pustyni Negev a później na stałe być pielęgnowany w swoim domu. (JTA)
JEDNA TRZECIA IZRAELITÓW MIESZKA W WYNAJĘTYCH MIESZKANIACH
Około jedna trzecia wszystkich Izraelczykow wynajmuje mieszkania lub domy, tak twierdzą nowe statystyki ministerstwa budownictwa, opublikowane w ostatni czwartek. W ostatnich 15 latach ilość takich ludzi wzrosła o 25%. Powodem tego są zbyt drogie ceny mieszkań dla młodych ludzi lub młodych rodzin. Nigdzie w Izraelu ceny nie są tak wysokie jak w Jerozolimie. Oczekuje się, że w całym kraju czynsze wzrosną w przyszłym roku przynajmniej o 8%. (INN)
PAPIEŻ ŻĄDA WOLNOŚCI DLA PAKISTAŃSKICH CHRZEŚCIJAN
Papież Benedykt XVI zdecydowanie zażądał zwolnienia chrześcijanki w Pakistanie, która została skazana na śmierć z powodu „świętokradztwa”. Papież powiedział, że chrześcijanki w Pakistanie często są „ofiarami przemocy i dyskryminacji”. Żąda stanowczo uwolnienia Asii Bibii, która rzekoma obraziła proroka Mahometa.  (AP) Proszę módlcie się o Asia Bibi według Pisma: „Bóg jest nam Bogiem zbawienia, Pan wszechmocny wybawia od śmierci.“ - Psalm 68,21
 
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
 
Barry, Batya i zespół VfI
 
-----
AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Piątek, 10 września 2010

 „Znowu zmiłuje się nad nami, zmyje nasze winy, wrzuci do głębin morskich wszystkie nasze grzechy.“  Micheasz 7,19

SCHANA TOWA!

Współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa życzą Wam, drodzy przyjaciele z daleka i z bliska wszystkiego najlepszego na żydowski Nowy Rok. Zaczyna się on dniami święta Rosch ha-Schanah („głowa [zwieńczenie] roku”) a kończy dziesięć dni później wielkim dniem pojednania, Jom Kippur, poprzedzony świętem namiotów Sukkot. Rosch ha-Schana zwany jest świętem trąbek i rozpoczyna się 8 września o zachodzie słońca, a kończy o zachodzie słońca 10 września. Ludzie życzą sobie Schana Towah, co znaczy „Obyś przeżył dobry nowy rok”. Kawałki jabłka polane miodem, które się wtedy je, wyrażają nadzieję tego, że nowy rok będzie „słodki”. Na Rosch ha-Schanah pierwszy dzień 7 miesiąca według żydowskiego kalendarza wzywa się Izrael do dęcia w trąbki czyli szofar. Szofar to róg gazeli używany jako instrument dęty. Wcześniej szofaru używano też jako sygnału ostrzegającego przed niebezpieczeństwem lub przy przekazywaniu ważnych wiadomości lub oznajmującego przybycie króla. Podczas święta trąbek szofar zapowiada czas wewnętrznego nawrócenia oraz pokuty przed dniem pojednania. 

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA)

Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

LUDNOŚĆ IZRAELA WZROSŁA DO 7,6 MLN.

Według nowych danych izraelskiego urzędu statystycznego 28% wszystkich Izraelczyków ma poniżej 15 lat; w roku poprzednim przybyło do Izraela 14.572 imigrantów. W przeddzień Rosch ha-Schana liczba mieszkańców wyniosła 7.645.500 osób z tego 5.770.900 było Żydów a 1.559.100 Arabów; 315.000 było osób innej narodowości. (Haaretz)

ROZPOCZYNANIE OD POCZĄTKU: ABBAS ŻĄDA PRZEDŁUŻENIA ZAKAZU BUDOWY PRZED ROZMOWAMI

Przewodniczący PA Mahmud Abbas przemawiał w niedzielę, jakby nie było spotkania w Białym Domu w poprzednim tygodniu. Powiedział że dalsze rozmowy z Izraelem będą możliwe tylko pod warunkiem przedłużenia zakazu budów. Jego wypowiedzi cofają sytuację do czasów sprzed dyskusji w Białym Domu. Jeszcze poprzedniego tygodnia bezpośrednie rozmowy z premierem Netanjahu były wykluczone. Po osobnych spotkaniach z prezydentem Obamą w poprzedni czwartek Abbas i Netanjahu rozmawiali przez dwie godziny w cztery oczy za zamkniętymi drzwiami. George Mitchell amerykański wysłannik na Bliski Wschód powiedział, że zgodzili się nawet spotkać się ponownie w przyszłym tygodniu. Jednak podczas wizyty w Libii w poprzednią sobotę Abbas powiedział: „Jeśli zakaz budów z końcem września nie zostanie przedłużony dalej nie będzie dalszych pertraktacji”. Na myśli miał zakaz rozpoczynania nowych budów w Samarii i Judei, na który Izrael zgodził się w geście dobrej woli wobec PA w obliczu pertraktacji o powołaniu nowego kraju arabskiego pod wodzą PA. (Arutz-7)

ABBAS: PRZYSZŁE PAŃSTWO MUSI BYĆ WOLNE OD IZRAELITÓW

Najważniejszym celem pertraktacji dla arabów tzw. palestyńskich jest określenie granic przyszłego państwa wolnego od Izraelitów, tak wyraził się Mahmud Abbas w poprzedni poniedziałek. „Uzgodniliśmy, że urząd autonomii „palestyńskiej” nie zgodzi się na trwałe przebywanie izraelskich osób cywilnych lub wojskowych na terenie swojego państwa”.  (Jerusalem Post) To jest haniebne żądanie Arabów. Około 1.559.100 Arabów może mieszkać w Izraelu. Maje te same przywileje co Żydzi np. prawo do pracy, kształcenia, opieki medycznej i inne świadczenia zapewnione przez rząd, a jednak w przyszłym państwie „palestyńskim” nie ma prawa znajdować się żaden Żyd. Proszę módlcie się przeciw temu podstępnemu porozumieniu pokojowemu.

JORDAŃSKI KROL: FIASKO ROZMÓW BLISKOWSCHODNICH BĘDZIE ŚWIAT DROGO KOSZTOWAĆ

Jordański król Abdullah II powiedział w poprzednią niedzielę, że cały świat będzie musiał „zapłacić”, jeżeli rozmowy między arabami a Izraelem poniosą fiasko. Oświadczenie to padło na spotkaniu z wydawcami gazet regionalnych, na którym wyraził swoją opinię po spotkaniach z prezydentem Barackiem Obamą, izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu, przewodniczącym PA Mahmudem Abbasem i egipskim prezydentem Hosni Mubarakiem. Król Abdullah II powiedział, że niepowodzenie rozmów pokojowych miałoby na wszystkich uczestników i na wszystkie pozostałe kraje negatywne skutki. Cały region zapłaci cenę jaką będą dalsze konflikty i wojny. Razem z syryjskim prezydentem Basharem Assadem podkreślił w poniedziałek, że Izrael musi się wycofać ze wszystkich terenów zajętych w wojnie sześciodniowej w 1967 roku jeżeli chce osiągnąć porozumienie. (Haaretz)  „Ale Ty, Panie, śmiejesz się z nich, Szydzisz ze wszystkich narodów.” - Psalm 59,9

LIBERMAN: NIE MA SZANS NA POKÓJ ZA NASZYCH CZASÓW

Izraelski minister spraw zagranicznych Avidgor Lieberman ostrzegł w tym tygodniu, że oczekiwania, jakie towarzyszą pertraktacjom Izraela z PA nie są realistyczne. Wezwał rządy do przerobienia lekcji z porozumień w Oslo; zaraz po nim rozpoczęła się druga intifada z zamachami terrorystycznymi, w których życie straciły tysiące Izraelitów. Lieberman przestrzega zastanawiając się czy Abbas jest w stanie pozostać przy władzy w obliczu rosnącej opozycji. „co będzie, jeśli porozumienie podpiszemy z Abbasem, poczym do władzy dojdzie Hamas?” – pytał. „Z wycofania się z Gusch Katif niczego się nie nauczyliśmy” – kontynuował Lieberman. „Gdybyśmy wycofali się z terenów sprzed 1967 roku żądania Arabów będą jeszcze wyższe”. Izrael w 2005 roku wycofał jednostki IDF i wysiedlił tysiące mieszkańców strefy Gazy. Było to jeszcze przed tym kiedy Fatah stracił kontrolę nad strefą. Rok później Hamas wygrał wybory w PA; w roku 2007 Hamas zbrojnie przejął kontrolę nad całą strefą Gazy i rozpoczął kampanię terroru na południu Izraela. Odpalił tysiące rakiet i pocisków z granatników na żydowskie miasta i wioski w zachodniej części pustyni Negev. Podczas gdy PA gotowa byłaby pertraktować z Izraelem terrorystyczne ugrupowanie Hamasu wyklucza wszelkie kompromisy i nie robi tajemnicy ze swoich planów zniszczenia Izraela. (INN)

GAZA ŚWIĘTUJE MASAKRĘ

Arabowie tzw. „palestyński” zebrali się w całej strefie Gazy by świętować brutalny mord na czterech Żydach na ulicy w Judei. Zdjęcia pokazują arabskich mężczyzn i kobiety i dzieci z flagami Hamasu; pokazują znak zwycięstwa, rozdają słodycze. W ten sposób świętują morderstwo czterech Izraelitów: Izaaka i Talii Imas, Kochawa Even-Chaima i Abischai Schindlera. Na innym zdjęciu widać jak jakiś ojciec daje swojemu małemu dziecku pistolet-zabawkę na uroczysty pochód, pewnie w nadziei, że któregoś dnia sam stanie się mordercą. (Israel Today) Proszę módlcie się by dobra nowina Jeszui Mesiasza przeniknęła strefę Gazy. Nic innego nie może rozwiązać tej nienawiści skierowanej wobec Izraela i narodu żydowskiego.  

TERAPIA UŚMIERCENIA KOMÓREK Z HIV

Izraelscy naukowcy wymyślili nowy sposób postępowania, który uśmierca ludzkie komórki zainfekowane wirusem HIV. Może to doprowadzić do prawdziwego przełomu w leczeniu zakażenia AIDS. Podczas gdy inne metody koncentrują się na spowolnieniu namnażania się wirusa, ta metoda zabija komórki zainfekowane nie naruszając zdrowych. Naukowcy opatentowali tę metodę w Izraelu, mimo to metoda musi przejść pełny cykl badań na zwierzętach i na ludziach. (Haaretz)  „Ja tedy rzekłem: Panie, zmiłuj się nade mną! Ulecz duszę moją, gdyż zgrzeszyłem przeciwko tobie!“ - Psalm 41,5

OBAMA MOŻE ZOSTAĆ ZMIECIONY PRZEZ NOWĄ FALĘ ZŁOŚCI

Coraz więcej ankiet wskazuje na ogromny sukces republikanów w wyborach do kongresu USA w listopadzie. Kongres ma wielkie wpływy w Ameryce; by rządzić z sukcesem każdy prezydent USA (obecnie demokrata) potrzebuje kongresu, w którym jego partia ma większość. Nie byłoby oczywiście dobre dla prezydenta Obamy gdyby za dwa miesiące demokraci stracili większość na rzecz republikanów. Jeśli Obama nie został by ponownie wybrany w następnych wyborach (o ile oczywiście w  zmienionej sytuacji większościowej w kongresie w ogóle by kandydował) byłoby dla niego wielką hańbą być prezydentem tylko jedną kadencję. Ankieta Gallupa dał republikanom podejrzanie wysoką 10 procentową przewagę nad demokratami, którzy teraz mają większość. Ta nienormalnie wysoka przewaga jest największą jaką republikanie osiągnęli w ostatnich 68 latach. W ankiecie pytani mieli tylko powiedzieć jakiego kandydata by preferowali. (INN)

TWOJA POMOC

Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

zrodlo: www.wizjadlaizraela.org

 

---

8 wrzesnia 2010

Na nowy rok 5771 - Rosz Haszana - dla Wszystkich odwiedzajacych te strone, zyczenia:

Leszana towa tikatewu wetehatemu
Obyście byli zapisani (w Księdze Życia) i opieczętowani na dobry rok!

 

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

 

Piątek, 6 sierpnia 2010

 Pociechy twoje rozweselają duszę moją W licznych utrapieniach serca mego.“  Psalm 94,19

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA)

Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

 

RAKIETA KASSAM UDERZYŁA W POBLIŻU INSTYTUTU W ZEDEROT – W poprzednią sobotę rakieta eksplodowała w pobliżu wyższej szkoły w Sederot i spowodowała duże straty w budynku. Budynek w pobliżu, którego znajduje się miejsce opieki nad inwalidami, na szczęście był pusty. W innym przypadku byłoby wielu rannych. Izraelskie siły obrony (IDF) zbombardowały od razu dwa tunele przemytnicze. Atak rakietowy z Gazy był już drugim w ciągu dwóch dni. (INN)  Proszę módlcie się  o bezpieczeństwo izraelskich obywateli i gmin, które znajdują się tak blisko granicy z Gazą, że mogą być ostrzeliwane tamtejszymi rakietami.

ATAK RAKIETOWY Z GAZY TRAFIA W IZRAELSKIE MIASTO – Terroryści z Gazy odpalili w poprzedni piątek rakiety skierowane na izraelskie miasto Aszkelon. Osiem osób przeżyło ciężki szok. Straty odnotowano na pustych piętrach niezamieszkałego bloku i kilkadziesiąt samochodów. Popękało dużo szyb. Burmistrz Aszkelonu Benny Vaknin powiedział: „Jest to bardzo poważny przypadek, najpoważniejszy od operacji „stopiony ołów“ (w 2009r). Bez wątpienia atak na zamieszkałe dzielnice świadczy o eskalacji.” Miasto zamieszkałe przez 122.000 mieszkańców położone 18 km na północ od Gazy przed ofensywą izraelską był tarczą arabskich terrorystów. Od tego czasu było relatywnie spokojnie, chociaż zdarzały się ataki moździerzowe i rakietowe na przygraniczne tereny z Gazy. (AP, Ynet)  „Boże, wybaw Izraela Od wszelkich niedoli jego.“ - Psalm 25,22

WYSOKIEJ RANGI CZŁONEK HAMASU ZABITY W ZAMACHU W GAZIE – Organizacja terrorystyczna Hamas powiadomiła, że zabitym w zamachu w Gazie w poprzedni piątek mężczyzną był 40 letni Issa al-Batran, który przeżył poprzednie 5 zamachów. Dwunastu innych arabów (tzw. palestyńskich) zostało rannych, niektórzy z nich ciężko. IDF podała, że atak był odpowiedzią na ostrzał rakietowy Aszkelonu; wojsko podało także, że takie akcje będą kontynuowane wobec elementów zagrażającym mieszkańcom i żołnierzom Izraela. (Ynet)

ABBAS: WOLNE OD ŻYDÓW PAŃSTWO „PALESTYŃSKIE” – Jeśli powstanie autonomia „palestyńska” (PA) na terenach Judei i Samarii nie dopuści się do tego by ziemię tę dotknęła noga Żyda, powiadomił Abbas na spotkaniu członków Ligii arabskiej. „Nie pozwolę ani jednemu Żydowi mieszkać na naszej ziemi” – wyjaśnił Abbas. Powiedział to podczas dyskusji na temat nawiązania bezpośrednich rozmów z Izraelem. Tak jak Abbas teoretycznie kraje Ligii są za rozmowami pokojowymi ale jednak pod warunkiem zaakceptowania określonych żądań (których jak wiadomo Żydzi nie będą w stanie spełnić). Abbas żąda na przykład całkowitego zakazu budowy i to włącznie z terenami na wschód od strefy demarkacyjnej z 1949 roku, włącznie z północną, wschodnią i południową Jerozolimą. Żąda ponadto by premier Benjamin Netanjahu zaakceptował powołanie państwa „palestyńskiego” w granicach bazujących na starej granicy zawieszenia ognia. Dopóki nie zostaną spełnione te warunki, dotąd nie będzie rozmów. Abbas powtórzył też, że chce prawa powrotu, według którego Arabowie, którzy opuścili Izrael w wyniku wojny o niepodległość mogliby razem ze swoimi dziećmi, wnukami i prawnukami „wrócić” do swego miejsca urodzenia. Ich ówcześni wodzowie obiecali im szybki powrót po zniszczeniu wszystkich Żydów. W tym czasie urodziły się 4 miliony potomków tamtejszych „uciekinierów”. Ich powrót oznaczałby koniec żydowskiej ojczyzny.   

STATYSTYKA: 1.211 NAPADÓW ANTYSEMICKICH W 2009 ROKU – Raport Ligii antydyskryminacyjnej (ADL) o napadach antysemickich wymienił 1.211 przypadki ataków na osoby, żydowskie mienie i żydowskie gminy w USA. Odnotowano 29 ataków na pojedyncze osoby. 760 przypadków antysemickiego molestowania i 422 przypadki antysemickiego wandalizmu.  (ADL)  Oto Ja poślę po wielu rybaków - mówi Pan - i ci ich wyłowią; potem poślę po wielu myśliwych, i ci ich upolują na każdej górze i na każdym pagórku, i w rozpadlinach” - Jeremiasz 16,16

SYNAGOGA W MARYLAND SPROFANOWANA – W poprzednim tygodniu została sprofanowała synagoga w Olney, Maryland. Kiedy rodzice przyprowadzili swoje dzieci do synagogi odkryli antysemickie symbole (swastyka) i napisy jak „Juden raus” i podobne wysmarowane na ścianach. Także okoliczne domy miały antysemickie napisy. Wandali dotąd nie znaleziono. Policja w Montgomery zakwalifikowała przypadek jako atak nienawiści na tle rasowym o charakterze kryminalnym. (INN)

NIEMCY: OSKARŻENIE O MORD 430.000 ŻYDÓW – Samuel Kunz 90 letni Niemiec został oskarżony o udział w mordzie 430.000 Żydów w czasie II Wojny Światowej. Pracował on wtedy w obozie zagłady na terenie Polski jako strażnik. Ostatniej środy akt oskarżenia dotarł do sądu w Bonn. Zarzuca mu się także inne czyny kryminalne. Nie zdecydowano jeszcze gdzie i kiedy odbędzie się proces. (Arutz-7)

POPARCIE DLA IZRAELA W USA NA REKORDOWYM POZIOMIE – W poprzedni wieczór sobotni premier Netanjahu powiedział, że cieszy się z wielkiego poparcia amerykańskiego społeczeństwa. Opublikowana w piątek ankieta Gallupa wykazała, że 67% amerykanów ma pozytywną opinię o Izraelu, więcej niż w większości innych krajów. Poparcie dla PA było rekordowo niskie – 20%. Około 63% stoi po stronie Izraela w konflikcie bliskowschodnim. (INN)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z  niem. MWN

zrodlo: www.wizjadlaizraela.org

---- 

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Piątek, 4 czerwca 2010

PROWOKACYJNA PROPAGANDA

We wtorek Moshe Levi komendant Izraelskich Sił Obrony (IDF) odpowiedzialny za koordynację i administrację współpracy ze strefą Gazy (CLA) powiedział dziennikarzom: „Od 24 godzin sprawdzamy ładunek… i mogę was zapewnić, że ładunek na pokładach trzech statków nie zawiera niczego, czego brakowałoby w Gazie. Wszystko to co znaleźliśmy od roku jest przez nas regularnie przepuszczane do Gazy… to dowodzi bez wątpliwości, że ta podróż służyć miała wyłącznie prowokacji i propagandzie, a nie celom humanitarnym”.

MIĘDZYNARODOWE OSZUSTWO

„Hamas nadal się zbroi. Iran nadal wysyła broń do Gazy. Irańskie rakiety osiągać mają nie tylko gminy położone w pobliżu Gazy ale także Tel Aviv i Jerozolimę. Zgodnie z prawem międzynarodowym wolno nam uniemożliwić szmuglowanie broni do Gazy i temu służy blokada morska. Zamiarem flotylli statków było przerwanie blokady a nie dostawa produktów które i tak przepuszczamy [drogą lądową]” – tak premier Netanjahu powiedział w środę wieczorem w pierwszym swoim wystąpieniu po zatrzymaniu floty statków przez IDF. Zginęło przy tym dziewięciu aktywistów a prasa cała popadła w amok oburzenia. Izrael już nie po raz pierwszy doświadczył ataku międzynarodowego oburzenia. Przed dwoma laty Hamas ostrzelał dotkliwie Izrael sam kryjąc się za plecami cywili. Izrael zrobił wszystko by oszczędzić celów cywilnych, a jednak ONZ potępił Izraela zamiast Hamas.

ROSNĄCE ZAANGAŻOWANIE DZIECI PRZY BUDOWIE TUNELI DLA SZMUGLU W GAZIE

Niebezpieczne tunele dla przemytu z południowej Gazy do Egiptu kosztowały już życie wielu dzieci. Na początku maja setki mieszkańców Gazy wyszło na ulice Rafah. Protestowali przeciwko wykorzystywaniu dzieci do szmuglu. W pobliżu granicznego miasteczka Rafah wybudowano szacunkowo tysiąc tuneli. Wykorzystywane są do przemytu artykułów czarnorynkowych, narkotyków i broni. Wiele tysięcy dzieci i młodzieży wykorzystywanych jest do budowy tuneli. Właściciele tych tuneli są zdania, że dzieci chętniej gotowe są za małe pieniądze pracować tak ciężko jak dorośli. (INN)  Proszę módlcie się przeciw wykorzystywaniu arabskich dzieci przez przemytników i nakładaniu na nie niebezpiecznych dla życia prac.

W GAZIE BEDZIE GORĄCO

Samoloty lotnictwa izraelskiego (IAF) zniszczyły poprzedniego piątku to co jeszcze pozostało z lotniska w Gazie. Podczas tej akcji prewencyjnej zniszczono też jeden z tuneli prowadzących z Egiptu do lotniska. Pomyślany był jako przejście dla terrorystów do wypadów na Izrael. Atak był odpowiedzią na dwie prowokacje Hamasu: usiłowanie ataku terrorystycznego w czwartek wieczorem na północy Gazy i ponowne ostrzelanie Izraela rakietami Kassam. Późnym wieczorem IAF zniszczyło jeszcze jeden tunel w południowej Gazie – jako reakcja na kolejny atak rakietowy w piątek. IDF oświadczył przy tym: „Będziemy nadal reagować ostro i pokażemy siłę elementom nawołującym do terroryzmu wobec państwa Izrael”. (INN)  Proszę módlcie się o ochronę dla wszystkich Izraelitów młodych i starych przed terroryzmem i strachem, który pochodzi od wrogów Izraela.

IRAN: MOŻEMY ZNISZCZYĆ IZRAELA W CIĄGU TYGODNIA

Esfandiar Rahim Maschaei głównodowodzący Mahmuda Achmadinedschada, powiedział 19 maja, że jeżeli Izrael zaatakuje Iran zostanie zniszczony w ciągu tygodnia. Maschaei, który wcześniej był wiceprezydentem dodał, że nowe sankcje, które chce się nałożyć na Iran zaszkodzą samemu Zachodowi. Podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej powiedział, że zniszczenie Izraela powinno być celem globalnym. Sudańskiemu prezydentowi Omar al-Baschirowi powiedział: „Skorumpowany i kryminalny reżym syjonistyczny szkodzi nie tylko arabskiemu i muzułmańskiemu światu, ale także całej ludzkości.” (Ynet) „Lęk przed ludźmi nastawia na człowieka sidła, lecz kto ufa Panu, ten jest bezpieczny.“ – Przypowieści 29,25

PODPALENIA W ARABSKICH SKLEPACH Z POWODU SPRZEDAŻY ŻYDOWSKIM KLIENTOM

Dwa arabskie tzw. palestyńskie sklepy w mieście Hebron w Judei zostały w piątek całkowicie spalone ponieważ sprzedawały jakoby swoje towary miejscowym Żydom. Z powodu tego, że PA nałożyła embargo na wszelką wymianę towarową i biznesową z Izraelem, która powoli zaczyna być traktowana jak działalność kryminalna. Izrael zaprotestował przeciw bojkotowi i podkreślił, że w ten sposób pokój oddali się jeszcze bardziej. Mimo powagi sytuacji zarówno USA jak i zachodnie mocarstwa ignorują ten bojkot. (Israel Today)

TERRORYŚCI ATAKUJĄ LETNI OBÓZ ONZ W GAZIE

Zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni 23 maja zaatakowali prowadzony przez ONZ obóz dla dzieci. Ekstremiści z Gazy ostrzegli wprawdzie ONZ przed propagowaniu niemoralności w konserwatywnej, religijnej enklawie kontrolowanej przez islamski Hamas. Około dwudziestu mężczyzn, którzy częściowo byli uzbrojeni porwali duże namioty a magazyny podpalili. Tego lata w obozie miało wypocząć 10 tysięcy dzieci. Atakujący zarzucili organizatorom obozu z ONZowskiej agencji UNRWA, że dziewczynki w wieku szkolonym uczą się tańczyć i ćwiczą fitness.  (Reuters)

IZRAELSKIE USTĘPSTWA I ARABSKIE PROWOKACJE

„Za każdym razem kiedy robimy ustępstwa w podzięce opluwa się nas” – tak twierdzi jeden z członków Rady Jesha. „Po tym jak Netanjahu zapowiedział rozwiązanie dwóch państw dla dwóch narodów, arabowie nalegali na Europę by aresztowała oficerów IDF. Kiedy ogłosiliśmy zatrzymanie budów przeżyliśmy nazywanie miejsc publicznych nazwiskami terrorystów. Teraz zgodziliśmy się na rozmowy za pośrednictwem trzeciej strony i zaczyna się palić nasze towary.” Naftali Benett dyrektor generalny Rady Zydowskich Osiedli w Judei i Samarii (Jesha), został poproszony o zajęcie stanowiska w sprawie ostatnich podpaleń żydowskich sklepów ewentualnie w sprawie bojkotu PA izraelskich produktów w Jesha. Stwierdził, że bojkot jest wyraźnym zerwaniem porozumień z Oslo. Czołowi przedstawiciele PA jak premier Salam Fajad nalegają na bojkot bardzo zdecydowanie; także przewodniczący PA Mahmud Abbas przyłączył się do tej akcji. (Arutz 7) „Powstań, Panie, by nie przemógł człowiek; Niech będą osądzone przed tobą narody!“ - Psalm 9,19

HISB-ALLAH REKLAMUJE SIĘ SAM PRZEZ TURYSTYKĘ SPOD ZNAKU DŻIHADU W SWOICH TWIERDZACH

Studenci klaszczą i cieszą się jak przed chwilą wojownik Hisb-Allahu prezentuje wyrzutnię rakiet. Później robią zdjęcia z terrorystami i słuchają z pierwszej ręki jaką taktykę zastosują wobec Izraela podczas następnej potyczki. Taką wycieczkę do twierdz Hisb-Allahu w południowym Libanie przeżyło już 400 libańskich studentów uniwersytetów. Tego rodzaju „przygody” należą do programu autopromocji terrorystów, którzy zachęcają do „Turystyki dżihadowej”. W ten sposób Hamas pręży militarne muskuły, podczas gdy Izrael i USA są przekonane o tym, że finansowana przez Iran grupa nielegalnie zaopatruje się w najnowocześniejszą broń. (Fox)

MUZUŁMAŃSCY AKADEMICY NAWOŁUJĄ DO ATAKÓW TAKICH JAK W FORT HOOD, TEXAS

Urodzony w USA muzułmański mułła nawołuje muzułmanów w Ameryce do zabijania swoich kolegów zanim zostaną wysłani na front w Afganistanie lub Iraku. Anwar al-Awlaki, którego USA ściga w Jemenie („żywy lub martwy”) wysoko ocenił zamach Nidal Malik Hasana. Nidal, psychiatra w armii amerykańskiej przed sześcioma miesiącami zabił 13 ludzi w Fort Hood w Teksasie. „To co uczynił Nidal było bohaterskie… i wzywam wszystkich muzułmanów, którzy służą w armii USA by go naśladowali” – stwierdził al-Awlaki poprzedniego tygodnia wobec Al Kaidy. (Arutz-7)

NOWA ZELANDIA ZAKAZUJE KOSZERNEGO UBOJU

Nowa Zelandia jest już piątym krajem, który zakazuje koszernego zabijania i ściągnął na siebie złość żydowskiej części społeczeństwa. Wbrew swoim doradcom minister rolnictwa David Carter zdecydował, że  zakaz obejmie także żydowskie metody uboju. Obecnie więc wszystkie zwierzęta muszą przed obojem zostać ogłuszone. W ten sposób Żydzi nie będą mogli więcej jeść świeżego mięsa kurczaków. Jest wprawdzie dozwolony import koszernej wołowiny, ale zabroniony jest wwóz nieprzerobionego mięsa kurczaków. (Arutz-7)

OCHRONA ZDROWIA DLA WSZYSTKICH

Koszty ochrony zdrowia w Izraelu w ujęciu procentowym stanowią zaledwie połowę kosztów USA. Kraj jako całość wydaje jednak mały ułamek produktu narodowego brutto na zaopatrzenie medyczne. Mimo wszystko Izrael oferuje leczenie na najwyższym poziomie nauki i techniki. W porównaniu z USA ma więcej lekarzy na 1000 mieszkańców, mniejszą śmiertelność niemowląt, wyższą długość życia i niższą zachorowalność na choroby serca. Ankiety wykazują, że 88% izraelskich mieszkańców jest zadowolonych ze służby zdrowia. Procent pytanych arabów, którzy są bardzo zadowoleni lub zadowoleni z izraelskiej służby zdrowia wynosi nawet 94%. (Jerusalem Report)  „On pobłogosławi chleb twój i wodę twoją. Oddalę też choroby spośród ciebie.“ - 2. Mojż. 23,25

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA?

Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z  niem. MWN

zrodlo: www.wizjadlaizraela.org

---

 

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

 

Piątek, 28 maja 2010

 
„Niechże skończy się zło bezbożnych! Utwierdź sprawiedliwego, Który badasz serca i nerki, Boże sprawiedliwy!“   Psalm 7,10
 
MOISHE ROSEN ZMARŁ W WIEKU 78 LAT
Moishe Rosen, założyciel organizacji „Żydzi dla Jezusa“ zmarł w poprzednim tygodniu w swoim domu w San Francisco na raka prostaty. Miał 78 lat. W roku 1973 Rosen założył największą na świecie grupę mesjanicznych Żydów, dla których nie ma kontrowersji by być Żydem i przyjąć Jezusa jako Mesjasza. (Haaretz)  „Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem.“ - 2. Tym. 4,7
 
TERAPIA RAKOWA DLA NAWRÓCONYCH
Muzułmańska nastolatka z Ohio, która nawróciła się na chrześcijaństwo i z obawy przed zemstą rodziny uciekła na Florydę, poddana zostanie terapii raka macicy. Siedemnastoletnia Fatima Rifka Bary była już operowana dwa razy i w najbliższych dniach przejdzie to ponownie, co potwierdził Jamal Jivanjee jej pastor z Orlando. „Biopsja wykazała, że rak jest złośliwy” – stwierdził pastor. „Chodzi o prawdziwie agresywny nowotwór. Sama chce by ludzie się o nią modlili. Dlatego zwróciła się do opinii publicznej”. Proszę módlcie się o cud całkowitego uzdrowienia tej młodej kobiety.
 
NETANJAHU: UMOWA DOTYCZĄCA URANU MIĘDZY IRANEM, BRAZYLIĄ I TURCJĄ JEST OSZUSTWEM
We wtorek 25 maja izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział, że porozumienie dotyczące uranu między Iranem i Turcją jest „manewrem maskującym”. Iran oświadczył w ostatnim czasie, że lekko wzbogacony uran ze swoich reaktorów przekazywać będzie Turcji. Potem Turcja bardziej wzbogacone pręty paliwowe wysyłać będzie do Teheranu dla „reaktora badawczego w medycynie”. W zwołanym przez 40 posłów posiedzeniu Netanjahu powiedział: „To jest całkowicie jawny akt maskujący Iranu, pomyślany tak by odwieść społeczność międzynarodową od nałożenia sankcji na Iran przez Radę Bezpieczeństwa ONZ”. Ten „deal” między Iranem, Turcją i Brazylią jest oszustwem, ponieważ „Iran otrzyma wystarczająco dużo uranu by wyprodukować bombę atomową” – stwierdził Netanjahu. (INN)
 
CLINTON PRZECIW IRAŃSKIEMU OSZUSTWU
Minister spraw zagranicznych USA Hillary Clinton określiła jako niestosowne i odrzuciła plany Iranu wymiany wzbogaconego uranu na pręty paliwowe do reaktora. „Ze strony społeczności międzynarodowej widzimy, że umowa między Iranem, Brazylią i Turcją doszła do skutku tylko dlatego, że Rada Bezpieczeństwa miała już przygotowany tekst rezolucji, nad którą pracowała od wielu tygodni” – powiedziała Clintonowa. „Jest to jawny trik by uniknąć ingerencji Rady Bezpieczeństwa”. (AP)
 
SYRIA: OBAMA ZAWIÓDŁ W SWOICH STARANIACH POKOJOWYCH I STRACIŁ ZNACZENIE NA BLISKIM WSCHODZIE
Syryjski prezydent Baschar Assad powiedział niedawno, że Stany Zjednoczone straciły swoje wpływy na Bliskim Wschodzie ponieważ zawiodły w staraniach pokojowych w regionie. Prezydent Obama wprawdzie „rozbudził nadzieję w regionie” jak stwierdził Assad, ale nie zdołał uczynić zdecydowanych kroków na drodze do pokoju. Oświadczenie Assada zostało wydane krótko przed spotkaniem Obamy z libańskim premierem Saad al-Hariri, podczas którego Stany Zjednoczone wyraziły swoje wątpliwości co do dostaw broni z Syrii dla terrorystów z Hisb-Allahu. W poniedziałek wieczorem Obama wykorzystał spotkanie w Waszyngtonie by zwrócić uwagę na rosnące niebezpieczeństwo przemytu broni dla Hisb-Allahu.  (Haaretz)
 
HISB-ALLAH GROZI ZATOPIENIEM STATKÓW W DRODZE DO IZRAELA
Hassan Nasrallah, przywódca Hisb-Allahu, 25 maja zagroził zatopieniem wszystkich statków zmierzających do wód terytorialnych Izraela jeśli wybuchnie wojna. Nasrallah przemawiał na spotkaniu poświęconym „zwycięstwu“ nad Izraelem w roku 2000, po którym wojska Izraelskie wycofały się ze stref bezpieczeństwa w południowym Libanie. Powiedział, że jeśli rozpocznie się wojna i Izrael ogłosi blokadę morską to rakiety Hisb-Allahu dosięgną izraelskie i nie izraelskie statki na tych wodach. (Israel Today)
 
SYRIA UWAŻA, ZE PERES OFEROWAŁ WZGÓRZA GOLAN
Syryjski prezydent Baschar Assad utrzymuje ostatnio, że izraelski prezydent Szimon Peres przekazał przez rosyjskiego prezydenta list, w którym jest napisane, że Izrael chce oddać ważne strategicznie Wzgórza Golan, jeśli Damaszek zamrozi swoje stosunki z Iranem. Biuro izraelskiego prezydenta zaprzeczyło żeby z niego miało wyjść takie pismo. Assad utrzymuje, że przekazał go rosyjski prezydent Dmitri Medwiedew, który otrzymał go od Peresa gdy ten był w Rosji przed dwoma tygodniami. Albo coś się „pomieszało przy tłumaczeniu”, albo Assad usiłował poprzez media wywrzeć nacisk na Izrael. Połowa Wzgórz Golan zamieszkana jest przez Żydów, druga część przez Druzów. Wzgórza posiadają taki sam status jaki ma Jerozolima, w której izraelskie panowanie nie może być zmienione bez głosowania w Knesecie z absolutną większością głosów. (INN)
 
ROSYJSKA SPRZEDAŻ BRONI NIE SŁUŻY POKOJOWI
W połowie maja izraelski minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman skrytykował rosyjskie dostawy broni dla Damaszku. Nie służy to pokojowi. Powiedział także z naciskiem, że jego zdaniem reżym Bashara al-Assada nie jest zainteresowany pokojem. Określił wszystkich jako naiwnych, którzy wierzą, że Syria jest gotowa zerwać swoje stosunki z Iranem i terrorystami Hisb-Allachu w Libanie za Wzgórza Golan. Od wojny sześciodniowej w 1967 roku są one w rękach Izraela. (AFP)
 
TAJNY RAPORT: MIMO PERTRAKTACJI PA WZMAGA ANTYIZRAELSKĄ DYPLOMACJĘ
Minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman powiedział że według tajnego dokumentu PA mimo prowadzonych rozmów pokojowych nadal zwalcza Izraela na arenie międzynarodowej. Lieberman wyjaśnił swoje stanowisko w dokumencie, który przekazał na spotkaniu kilku ministrów. Stwierdza się w nim, że Arabowie prowadzą za plecami oficjalnych rozmów nieoficjalne podchody by wzmocnić nacisk USA na Izrael tak by zatrzymanie budów obowiązywało także po końcu września. (Haaretz)
 
IDF W CIĄGU GODZIN GOTOWE NA WYBUCH WOJNY
23 maja spotkali się radni z miast na północy Izraela z głównodowodzącym wojsk na północy Gadi Eisenkotem w związku z zaplanowanymi wielkimi ćwiczeniami. Podczas tego Hisb-Allah ogłosił podwyższenie gotowości bojowej. Przewodniczący rad miejskich poprosili siły zbrojne (IDF) o wydanie jasnej i pocieszającej odezwy. „Mam nadzieję, że tego lata będzie gorąco tylko w pogodzie a nie dlatego, że wybuchnie wojna” wyjaśnił Hatzor Haglilit, burmistrz miasta Schimon Swisa. Eisenkot powiedział, że IDF gotowe będzie w parę godzin, gdyby rozpoczęła się wojna. 23 maja rozpoczęła się próba generalna w przygotowaniu na najgorsze. Ćwiczenia obrony mają wypróbować szybkość reakcji wojska, pracowników ratownictwa i cywilów w razie masowego ostrzału rakietowego, ataków terrorystycznych i ataków z użyciem broni chemicznej. Ćwiczenia odbywają się w dniach kiedy wspomagani przez Iran terroryści na północy i na południu Izraela zbroją się w nową broń, a sam Iran podejrzewany jest o przygotowanie do produkcji broni jądrowej. (Ynet) Według wielu wiarygodnych źródeł lato 2010 może być bardzo niespokojne, ponieważ na Bliskim Wschodzie wybuchnąć może nowa wojna. Proszę będźcie czujni w modlitwie.
 
BROŃ HISB-ALLAHU NIE DAJE SPOKOJU
Amerykański prezydent Obama wyraził „spore wątpliwości” ponieważ Syria zaopatruje Hisb-Allah w Libanie w broń. Mógłby oczywiście wątpliwości te wyrazić podczas spotkania z libańskim prezydentem Saadem Hariri. Tymczasem na spotkaniu omawiano szerokie spektrum wspólnych zadań „by zabezpieczyć suwerenność Libanu, pokój i bezpieczeństwo w regionie”. Izrael sądzi, że Syria dostarczyła niedawno Hisb-Allahowi setki rakiet ziemia-ziemia, rakiet Scud i nowsze rakiety M600, które dosięgnąć mogą Tel Avivu i wyrządzić wielkie szkody. (Reuters) „Choćby rozbili przeciwko mnie obozy, Nie ulęknie się serce moje, Choćby wojna wybuchła przeciw mnie, Nawet wtedy będę ufał.“ - Psalm 27,3
 
TRZECH DYPLOMATÓW UE OPUŚCIŁO OBRADY UE Z POWODU ANTYIZRAELSKIEJ PROPAGANDY
Gabriele Albertini włoski euro parlamentarzysta pożegnał się z delegacją, z którą miał jechać do Izraela. Podróż tę określił jako „antyizraelską misję propagandową”. Włoch Fiorello Provera, wiceprzewodniczący komisji zagranicznej i Holender Bastiaan Belder przewodniczący delegacji parlamentu europejskiego podążyli jego śladem. „Wśród 25 przedstawicieli, którzy mieli wziąć udział w podróży zaledwie mniej niż pięciu możnaby określić jako takich którzy są proizraelscy lub choćby neutralni” – powiedział Albertini. „Zamiast pracować nad misją pokojową majstruje się przy antyizraelskiej misji propagandowej!” (INN)
 
PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA?
Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an
 
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
 
Barry, Batya i zespół VfIw
 
 
 
--------

 

Pierwsza  Konferencja Mesjańska w Polsce 

                                                    19 - 23 Maja, 2010 

Zaplanuj sobie duchowy urlop i spędź go w atmosferze judeo-mesjańskiej wspólnoty wierzących, pośród braci i sióstr w naszym Mesjaszu Jeszua w Święto Szawuot. W programie, wykłady mesjanskiego rabina Eugeniusza Emeta Banaka i zaproszonych gości oraz inne atrakcje. 

Szczegóły oraz rezerwacja uczestnictwa na stronie: http://www.wspolnotamesjanska.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=144&f452bfc5731193ad7fce3489300a475c=5edbd45076d29bf5646f5f3ad3a627d9

Organizator imprezy: Wspólnota Mesjańska - Judeo-Mesjańska Posługa Drogi Pańskiej:

http://www.wspolnotamesjanska.pl/index.php

------------

ŚWIĘTO PESACH

W tym roku (2010/5770), święto Pesach rozpoczyna się 29 marca po zachodzie słońca [wedlug zydowskiego kalendarza solarno-lunarnego]. 

------------

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Piątek, 12 marca 2010

„Bo jeśli ty w takim czasie będziesz milczeć, ratunek i ocalenie dla Żydów przyjdą skądinąd, lecz ty i dom twego ojca zginiecie. Kto zaś wie, czy godności królewskiej nie osiągnęłaś właśnie na taki czas, jak obecny?" Estery 4,14

SŁABA REAKCJA ONZ NA MASAKRY CHRZEŚCIJAN

W ostatni niedzielny poranek w Nigerii w najbrutalniejszy sposób siekierami i nożami muzułmanie zamordowali setki chrześcijan. Zaatakowali w małej wiosce w centrum kraju wczesnym rankiem. Zablokowali drogi wyjazdowe z miejscowości strzelając w powietrze ruszyli z maczetami i karabinami na chrześcijańskich mieszkańców, którzy usiłowali uciec. Szacuje się, że zamordowanych zostało 400 do 500 osób. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon powiedział w niedzielę wieczorem w bardzo oszczędnych słowach, że jest „bardzo zaniepokojony“ sytuacją. Wezwał „wszystkie strony” do opanowania. (INN)  „Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli, o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście.”- Hebrajczyków 13,3

PIEKARZ WALCZY O CERTYFIKAT

We wtorek Sąd Najwyższy Izraela postanowił, że Rada Rabinów w Aszdodzie ma przedłożyć dokumenty, które wskazywałyby na nie-równoważność certyfikatu koszerności piekarza-kobiety należącej do  mesjanicznej organizacji „Żydzi dla Jezusa” wobec piekarzy żydowskich i wymagań miasta. Wyrok ten zapadł po przesłuchaniu stron do którego doprowadziła Peninna Conforty skarżąc się na ignorowanie wyroków sądowych. W 2006 roku cofnięto jej certyfikat koszerności żywności z powodu jej przynależności religijnej. W czerwcu Sąd najwyższy orzekł, że Rabinat nie mógł cofnąć certyfikatu pani Conforty, jeżeli trzymała się stosownych przepisów; nie wolno żądać od niej bardziej ostrych wymagań jak wobec innych żydowskich piekarzy w Aszdodzie. Jeszcze dziewięć miesięcy po orzeczeniu nie otrzymała swojego certyfikatu z powrotem. Prawnik Hani Ofek powiedział podczas przesłuchania, że nie ma ani jednego rabina, który przyznał by certyfikat dla członka „Żydzi dla Jezusa”. Ale sędzia Ajala Procaccia stwierdził, że „wyroki sądu należy wykonać“. (Jerusalem Post)  Proszę módlcie się o panią Peninna Conforty, żeby swój certyfikat koszerności otrzymała bez żadnej zwłoki i by rabini nie ignorowali wyroków sądowych, tylko z powodu swoich uprzedzeń religijnych.

IZRAEL OSTRZEGA PRZED ZŁYMI OPCJAMI

Są tylko dwie „kiepskie opcje” w kwestii Iranu: (1) pozwolić mu na budowę bomby atomowej, (2) zastosowanie siły i zniszczenie jego instalacji atomowych. Obie one są bardziej prawdopodobne teraz jak jeszcze przed rokiem, jak sformułowała to ambasador Izraela w ONZ. Gabriela Schalew ostrzegła: „Nasza inteligencja podpowiada nam, że Iran ściga się by jak najszybciej mieć broń jądrową”. Na początku tygodnia John Bolton były przedstawiciel Izraela w ONZ ostrzegał, że Izrael ma tylko dwie możliwości: „atak na instalacje atomowe Iranu lub Iran z bronią atomową”. Powiedział, że Izrael ma już mało czasu na planowanie kolejnych kroków. „Jeśli Izrael użyje broni powinien to zrobić raczej szybciej niż później”. Czołowi przedstawiciele izraelskich i amerykańskich rządów oraz siły zbrojne dyskutowały w tym tygodniu na ile atak militarny jest w stanie zablokować irański program atomowy. (Fox News)  „Ty, o mój Boże, jesteś moim Królem, który Jakubowi zapewniałeś ocalenie.“ - Psalm 44,5

PERES ŻĄDA MIĘDZYNARODOWEJ IZOLACJI AHMADINEDŻADA

We wtorek izraelski prezydent Shimon Peres powiedział, że irański prezydent Ahmadinedżad powinien być „totalnie” izolowany na arenie międzynarodowej. Dodał, że jego antysemicka retoryka jest tylko przykrywką dla jego ambicji zapewnienia irańskiej dominacji na Bliskim Wschodzie. „Ktoś taki jak Ahmadinedżad, który nawołuje publicznie do zniszczenia Izraela nie może być stałym członkiem ONZ” - stwierdził Peres podczas spotkania z amerykańskim wiceprezydentem Joe Bidenem w Jerozolimie. „Człowiek który wzywa do terroru i wiesza ludzi na ulicach powinien zostać jednoznacznie zakwalifikowany. Nie można mu pozwolić spacerować w aureoli bohatera” - powiedział. „Ahmadinedżadowi należy się izolacja i nie wolno go przyjmować w stolicach państw”. (Haaretz)

IZRAEL OPUBLIKUJE WKRÓTCE INDEKS AKTÓW PODBURZANIA ARABÓW WOBEC ŻYDÓW

Zgodnie ze słowami premiera Netanjahu izraelski rząd rozpocznie oficjalnie obserwację aktów podżegania do nienawiści względem Żydów i publikacje regularnych raportów. „Ludzie muszą poznać co dokładnie się dzieje kiedy ci, którzy twierdzą, że układ pokojowy jest konieczny: czy przekonują oni ludzi do tego by zaakceptowali Izraela.” Główny punkt zainteresowania obserwacji ma pokazać jak „premier” PA przybliża swojemu ludowi (Arabom tzw. palestyńskim) „kulturę pokoju” i na niej buduje instytucje „palestyńskiego” państwa czy też nie. (Haaretz)  Oprócz faktu nawoływania w telewizji  PA do zniszczenia państwa Izrael arabskie książki są pełne kłamstw na temat Holokaustu i nienawiści do Izraela. Jeżeli spojrzeć na rzeczywiste motywy i na to co sieje się w sercach przyszłych pokoleń ludów arabskich to kwestia pokojowej koegzystencji z Izraelem wydaje się mocno wątpliwa.

EGIPSKI MUŁŁA MUZUŁMAŃSKI ZMARŁ NA ATAK SERCA

Czołowy egipski mułła szejk Mohammed Sajed Tantawi, którego umiarkowana postawa wzburzała konserwatywnych muzułmanów zmarł w środę na atak serca podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej. Miał 81 lat. Tantawi wstawiał się w kwestii praw kobiet za co był regularnie krytykowany przez fundamentalistycznych muzułmanów. Doprowadzał radykałów do wściekłości ponieważ potępiał obrzezywanie kobiet i zdecydował że kobiety mogły dochodzić swoich praw przed sądem. W roku 2008 z powodu nacisków zdecydował wycofać się z polityki. Naciski spowodowane zostały tym, że uścisnął rękę prezydenta Shimona Peresa.  (Jerusalem Post)

GAZA EKSPORTUJE CORAZ WIĘCEJ KWIATÓW DO EUROPY I OTRZYMUJE TONY POMOCY

Gaza wyeksportowała w zeszłym tygodniu goździki do Europy a otrzymała prawie 14.000 ton w ramach pomocy humanitarnej, która przeszła przez różne przejścia graniczne z Izraelem. Do Gazy dotarły setki ciężarówek z mąką, pszenicą, mięsem, kurczakami, rybami owocami i innymi produktami rolnymi. Również produkty nie przeznaczone do konsumpcji jak artykuły sanitarne i żywność dla zwierząt znalazły się w transportach. (INN)

NOWY TEST KRWI

Nowy test krwi o nazwie PLAC ma być testem wczesnego ostrzegania dla wydawałoby się zdrowych pacjentów. Dr Osama Hussein, szef medycyny wewnętrznej w szpitalu Ziv w Safedzie, powiedział, że test umożliwi wykrycie zagrażających życiu przypadków i przeprowadzić intensywne leczenie by zredukować ryzyko ataku serca do połowy. (INN)

IZRAEL PUBLIKUJE RAPORTY O WYSTĘPOWANIU PYŁKÓW BY POMOC ALERGIKOM

Wkrótce Izraelczycy otrzymają comiesięczną prognozę wystąpienia alergenów, przez co będą mogli lepiej dopasować się do sezonowego zagrożenia pyłkami. Prognoza będzie bazować na informacjach pochodzących od botaników, którzy pracują w Ogrodzie Botanicznym uniwersytetu w Tel Avivie. (Haaretz)

PESSACH STOI U DRZWI

Narodowy instytut ubezpieczeń Izraela opublikował w listopadzie ostatni raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z  niem. MWN

źródło: http://www.wizjadlaizraela.org

------------

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Piątek, 26 lutego 2010

„Bo jeśli ty w takim czasie będziesz milczeć, ratunek i ocalenie dla Żydów przyjdą skądinąd, lecz ty i dom twego ojca zginiecie. Kto zaś wie, czy godności królewskiej nie osiągnęłaś właśnie na taki czas, jak obecny?” (Estery 4:14)

PURIM

Skład Józefa i współpracownicy Wizji dla Izraela ślą wszystkim naszym miłym przyjaciołom z daleka i z bliska serdeczne pozdrowienia z okazji Święta Purim. Biblijne święta rozpoczynają się w Jerozolimie w niedzielę wieczorem o zachodzie słońca. Naród żydowski świętuje w czas Purim wyratowanie go przed zagładą w V stuleciu przed Chrystusem za sprawą pięknej i mądrej Żydówki Estery, która została żoną i królową króla Ahaszwerosza. Wielu Żydów żyło wtedy jeszcze pod panowaniem perskim. Haman, najwyższy rangą dworzanin króla, podjął zamiar wytępienia Żydów. Przekonał króla by zgodził się na to morderstwo. Intryga ta została udaremniona przez odważną żydowską królową i jej odważnego wója Mardocheja. Oboje są klasycznym przykładem, że działanie zespołowe i niewzruszona jedność wyratowała Żydów i sprowadziła zniszczenie na tych, którzy ich nienawidzili. Na końcu więc Haman został powieszony a Mardochaj został rzecznikiem Żydów w imperium perskim, a nawet premierem. Iran, wcześniej Persja, jest w przededniu zbudowania bomby atomowej. Ten ekstremistycznie islamski kraj uznaje mini państwo żydowskie za swojego najgorszego wroga, którego nienawidzi. Izrael widzi w Iranie, od kiedy posiadać będzie broń atomową, największe zagrożenie swojego istnienia.   Drodzy strażnicy: ruszcie na mury i módlcie się o zwycięstwo Izraela nad tym współczesnym Hamanem.  

IRAN ZAMIERZA W GÓRACH ZBUDOWAĆ INSTALACJĘ WZBOGACANIA

Iran chce zbudować ukryte w górach dwie instalacje do wzbogacania Uranu, by były chronione przed atakiem. Irański wiceprezydent Ali Akbar Salehi powiedział, że Teheran zastosuje tam najnowocześniejsze wirówki, które pracują szybciej niż te w starszych zakładach. W ten sposób Iran mógł będzie szybciej wzbogacać Uran i szybciej pozyskać materiał rozszczepialny do budowy broni jądrowej. W poniedziałek USA oznajmiło, że najnowszy plan Iranu jest dowodem, na to że w ogóle nie jest on zainteresowany uznać uwagi społeczności międzynarodowej. (AP)

IZRAEL ŻĄDA EMBARGA NA ROPĘ NAFTOWĄ NAWET BEZ ZGODY ONZ

Premier Benjamin Netanjahu zażądał wprowadzenia ambarga dla irańskiej gospodarki energetycznej od zaraz. Zgoda Rady Bezpieczeństwa ONZ nie jest koniecznie potrzebna. Dążenie Iranu do broni atomowej, mimo różnorodnych sankcji nałożonych przez Radę Bezpieczeństwa prowadzi do tego, że mocarstwa światowe rozmyślają - w odróżnieniu od Izraela, który grozi atakiem wojskowym – nad wprowadzeniem ostrzejszych sankcji uważając opcję militarną za krok ostateczny. Netanjahu powiedział, że jeżeli społeczność światowa rzeczywiście chce powstrzymać Iran nie może używać rozwodnionych lub łagodnych sankcji, a zamiast tego musi użyć efektywnych i bolesnych sankcji, które ograniczą eksport i import paliw do i z Iranu. (Haaretz)

GRUPA OBROŃCÓW PRAW CZŁOWIEKA CHCE ROZWIĄZANIA JAD LACHIM

Jerozolimski Instytut Sprawiedliwości zwrócił się  do ministra sprawiedliwości Jehudy Weinsteina. Instytut wnioskuje rozwiązanie organizacji Jad Lachim i zakwalifikowanie jej jako organizacji terrorystycznej. Według instytutu żydowski terrorysta Jack Teitel był przez 5 lat członkiem Jad Lachim. Do wniosku instytutu załączona jest długa lista nielegalnych działań, która ta ultra ortodoksyjna organizacja dopuścić się miała względem mniejszości etnicznych i religijnych. (Ynet) Jad Lachim stała się sławetna poprzez swoje ataki na Żydów mesjanicznych. Teitel – obywatel Izraela w listopadzie został oskarżony o zabicie dwóch Arabów tzw. palestyńskich i usiłowanie zabójstwa w trzech przypadkach min. Ami Ortiza. Nastolatek z rodziny mesjańskich Żydów został w marcu 2008 roku strasznie okaleczony kiedy eksplodowała bomba ukryta w podarowanym mu koszyku. Teitel powiedział, że podrzucił tę bombę, ponieważ członkowie rodziny byli misjonarzami i próbowali przekonać na swoją stronę słabszych wiarą Żydów. Proszę módlcie się by sądy zdecydowały o rozwiązaniu Jad Lachim.    

SARKOZY: ZAGROŻENIE TRZECIĄ INTIFADĄ

Rozmowy pokojowe na Bliskim Wschodzie muszą zostać wznowione by zapobiec katastrofie, powiedział Francuzki prezydent w poprzednim tygodniu. „Sądzimy, że zakończenie rozmów wiąże ręce ekstremistom” – powiedział Sarkozy na konferencji prasowej. „Bez rozmów grozi nam jako społeczności międzynarodowej przeżycie trzeciej Intifady.”  (Haaretz)

PRÓBA ZAMACHU NA SYNAGOGĘ W KAIRZE

W tym tygodniu ktoś próbował dokonać ataku na największą synagogę w Egipcie. Jak poinformowała egipska policja usiłował on w niedzielę rankiem podpalić ją. Ładunek zapalający rzucił z czwartego piętra sąsiadującego z synagogą hotelu. We wtorek zamachowiec został ujęty. Okazał się on nałogowym narkomanem, który już wielokrotnie odsiadywał karę więzienia za handel narkotykami, ostatnio w 2007 roku. Podejrzanemu, który szybko się przyznał, zarzucano też udaremnione zamachy bombowe organizowane przez islamskie grupy terrorystyczne, w które był zamieszany; celem wtedy był sklep z wideo. (INN)

POLICJA PA ZNISZCZYŁA SKRADZIONE Z IZRAELA SAMOCHODY

W poprzednim tygodniu w tzw. „autonomii palestyńskiej” (PA) policja arabska zniszczyła setki skradzionych w Izraelu samochodów, w miasteczku Jamaen, zamiast oddać je prawowitym właścicielom. Miasto znajduje się w na południe od Szechem w Samarii, kontrolowanej przez PA. Miasto służyło jako ogromna „dziupla“ wielkiej szajki złodziei samochodów; niedawno znaleziono tam prawie 500 skradzionych aut. Co najmniej 941 skradzionych samochodów od stycznia 2010 roku zostało przez policję PA „zajętych” i zniszczonych. (Arutz 7)

CHINY PRODUKUJĄ KOSZERNE MLEKO

W tym tygodniu żydowska gmina w Chinach po raz pierwszy rozkoszowała się koszernym mlekiem. Mleczarnia w Pekinie jako pierwsza zgłosiła gotowość na przyjazd inspektorów, którzy mieli stwierdzić czy mleko spełnia wymogi koszerności. W Chinach mieszka około 10.000 Żydów. Przed trzema laty gmina w Pekinie otworzyła pierwszą koszerną restaurację i rozpoczęła produkcję koszernych wyrobów z mięsa. (INN)

ARCHEOLODZY ODKRYLI BIBLIJNE MURY

Izraelscy archeolodzy oznajmili o odkryciu masywnych murów, które wzniesione zostały 1 X stuleciu przed Chrystusem między Wzgórzem Świątynnym w Jerozolimie i wioską Silwan. Kierownik archeologów dr Eilat Mazar datuje mury na czas króla Salomona i pierwszej świątyni, jaka opisana jest w Biblii. (Haaretz)  „Salomon spowinowacił się z faraonem, królem egipskim, biorąc córkę faraona za żonę i sprowadzając ją do Miasta Dawidowego, zanim jeszcze ukończył budowę swojego domu i przybytku dla Pana oraz muru wokół Jeruzalemu”. 1. Królewska 3,1

USA CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ Z SYRIĄ

Obecny prezydent USA Barack Obama znów zaczął zmieniać wytyczoną przez poprzedniego prezydenta Georga W. Busha linię polityczną. Niedawno wyznaczył on Roberta Forda na nieobsadzone od 2005 roku stanowisko ambasadora USA w Syrii. Nominacja ta pasuje do ostatnich gorączkowych działań dyplomatycznych USA; na przykład z syryjskim prezydentem Bashirem Assadem spotkał się i rozmawiał o kwestiach zwalczania terroryzmu Wiliam Burns sekretarz stanu do spraw politycznych. Próba dyskutowania z Damaszkiem o zwalczaniu terroryzmu nie jest trafiona, jak to krótko sformułował jeden z reporterów. Syria nadal nie zamierza zaprzestania popierania terrorystów z Hisb Allachu i Hamasu. Kraj ten nadal znajduje się na liście USA krajów wspierających i finansujących terror. Poza tym Syria jest najbliższym sojusznikiem Iranu. (INN) „Wypowiedź o Damaszku. Oto Damaszek przestanie być miastem, a stanie się kupą gruzów. – Izajasz 17,1

COFNIĘTE OSTRZEŻENIE PRZED WYJAZDAMI

Amerykański departament stanu poinformowało w tym tygodniu, że cofa ostrzeżenie przed wyjazdami do Syrii, które wydane było z powodów bezpieczeństwa. Informacja ta ukazała się po spotkaniu syryjskiego prezydenta z najwyższym rangą przedstawicielem USA, który po 5 latach po raz pierwszy odwiedził Syrię. Rozmowy prowadzone były w duchu „otwartości”. (AP)

SYRIA OSTRZEGA IZRAEL

Syryjski premier Naji al-Otari powiedział w ostatnią sobotę po spotkaniu z francuskim premierem Francois Fillonem w Damaszku, że nowa wojna na Bliskim Wschodzie będzie groźna nie tylko w regionie ale i dla całego świata.  W piątek na bilateralnych rozmowach na tematy polityczne, gospodarcze i kulturalne spotkali się prezydent Assad i premier Fillon. Assad zaznaczył przy tym, że Europa musi zmusić Izraela do wypełnienia warunków wstępnych do traktatów pokojowych. (Haaretz) Na początku lutego syryjski minister spraw zagranicznych ostrzegł Izrael, że nowa wojna przeniesie się do miast izraelskich. Minister spraw zagranicznych Izraela Lieberman odpowiedział, że przy kolejnym konflikcie syryjska armia zostanie pokonana i reżim syryjski się załamie. Nie ma potrzeby być prorokiem by zauważyć, że militarny konflikt w regionie wybuchnąć może w każdej chwili.   

PROSZĘ POMÓŻCIE IZRAELOWI W TRUDNYCH CZASACH

Proszę wspomagajcie nas nadal by pomagać ofiarom zamachów terrorystycznych, które żyją w biedzie, ludziom starszym i innym potrzebującym rodzinom w Izraelu. Potrzebujemy i cenimy bardzo Waszą pomoc.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

eMail:  Info@VisionfuerIsrael.de

Web:  www.VisionfuerIsrael.de

tłum z  niem. MWN

---

źródło: http://www.wizjadlaizraela.org

*************************************************

MESJAŃSKIE POSELSTWO W ŚWIĘCIE PURIM

http://messianicstudio.com/mediasite/Viewer/?peid=58cde887-2273-4ed9-bd41-291fea208e34

Post Estery - 25.02.2010

PURIM - פורים

Swieto Purim - 14 Adar (28.02.2010)

HAG SAMEACH!
HAPPY PURIM!

 

*************************************************

AKTUALNOSCI Z JERUZALEM 

Piątek, 22 stycznia 2010

IZRAELSKA POMOC DLA HAITI

W ciągu ośmiu godzin od swojego przybycia w poprzedni piątek izraelski zespół uruchomił największy na Haiti szpital polowy, który od razu udzielał pomocy pacjentom. Był to wtedy jedyny lazaret, który posiadał funkcjonujący blok operacyjny, w którym tego samego dnia dokonano trzech operacji. Pracownicy grupy wyładowali tuzin ciężarówek wypełnionych sprzętem medycznym. W skład zespołu weszło 200 żołnierzy i oficerów IDF, z tego 120 jest lekarzami. Izraelczycy pracują całą dobę i udzielają pomocy ok. 500 pacjentom dziennie.  Izraelscy ratownicy wysłani do zawalonych budynków uniwersytetu wydobyli z ruin ośmiu studentów. Cały zespół uważa że jeszcze nie jest za późno by ratować życie. 

VISION FOR ISRAEL WYSYŁA DRUGĄ PRZESYŁKĘ NA HAITI

Po strasznej katastrofie trzęsienia ziemi na Haiti Wizja dla Izraela w poprzednim tygodniu wysłała pilnie potrzebne urządzenia i wyposażenie medyczne z pierwszą grupą lekarzy. Druga dostawa poszła w ostatnią środę. Potrzeby, liczba rannych i zabitych na Tahiti nie da się opisać. Nasze własne zapasy są na ukończeniu i potrzebujemy jeszcze więcej zaopatrzenia medycznego; wszelkiego rodzaju datki rzeczowe i finansowe przyjmiemy z wdzięcznością. To właśnie wasze hojne datki pozwalają nam być błogosławieństwem dla ludzi - czy to dla tych na dotkniętych kryzysami Haiti czy w Izraelu. By złagodzić choć trochę tę biedę chcemy wysłać kolejne transporty z absolutnie pilną pomocą jak np. punkty pierwszej pomocy medycznej z najbardziej potrzebnym sprzętem. Prosimy udzielajcie z tego co macie ze szczerym sercem. Nasze monachijskie biuro: post@visionfuerisrael.org. Dziękujemy!

NAJMŁODSZE OFIARY PRZEŻYWAJĄ - TAK PO PROSTU

W pobliżu sierocińca w Port-au-Prince według relacji ludzi z CNN stoi jeszcze jeden cały dom. Ale dzieci boją się do niego wejść. Bose, zakurzone dzieci schowały się pod plandeką. "Większość zachowuje się spokojnie ale niektóre przychodzą do nas kładą ręce na naszych kolanach i uśmiechają się. Wokół jest pełno much, ale do jedzenia nie ma zbyt wiele" - opowiada jeden z odwiedzających. Dyrektor Pierre Alexis opowiada, że boi się, że niektóre z dzieci mogą chorować i umrzeć jeśli nie nadejdzie szybko pomoc. "To wyślemy ciężarówkę" zadeklarował gość. "Było 25 dzieci, które mieszkały za kartonami w wieku poniżej jednego roku. W sierocińcu nie ma żadnych odżywek dla dzieci, więc przywieźliśmy mleko w proszku i wodę" Jest tak wiele podobnych relacji. Tak wiele dzieci, tak wiele cierpienia. (CNN)  Proszę módcie się. Proszę pomóżcie.

IZRAEL CHWALONY W MEDIACH ZA POMOC DLA HAITI

Dr Jennifer Furin z wydziału medycznego uniwersytetu Harvarda powiedział w tym tygodniu dziennikarzom: "Jestem tu od czwartku. Żaden inny oprócz izraelskiego szpitala nie przyjął jednego z moich pacjentów. to jest inny świat w porównaniu do innych szpitali. Ten ma urządzenia do skanowania, blok operacyjny, wentylatory, monitory. To zadziwiające". Były amerykański prezydent Bill Clinton, który był na Haiti chwalił wysiłki Izraelczyków w wywiadzie, który wyemitował 2. program izraelskiej telewizji. "Jestem wdzięczny Izraelczykom z całego serca. Świadczą doskonałą pomoc". (Jerusalem Post, Daily Alert)

NARODZINY W SZPITALU POLOWYM

Lazaret izraelskich sił obrony (IDF) w stolicy Haiti pracuje pełną parą. Niekończący się strumień ofiar znajduje tu pomoc. Jeden ze sztabowych lekarzy określa sytuację jako wojnę. W sobotnią noc izraelscy lekarze przeżyli wzruszający moment: narodziny małego chłopca. Jego matka  Gubilande Michel zadecydowała od razu by nazywać go "Izrael". Grupa ratownicza IDF nadal prowadziła swoje poszukiwania. Szacunki ratowników podają liczbę 200.000 zaginionych mieszkańców nawiedzonych terenów. (Jerusalem Post)

URATOWANI Z RUIN ŚPIEWAJĄCY I MODLĄCY SIĘ HAITANCZYCY

Przed tygodniem uratowano zamkniętą w ruinach 69 letnią Enę Zizi, która była w rezydencji katolickiego arcybiskupa Haiti, kiedy zadrżała ziemia. Zizi powiedziała, że po trzęsieniu wielokrotnie rozmawiała z wikarym, który też był w luce w ruinach. Ale po kilku dniach więcej go już nie słyszała. Pozostały czas Zizi spędziła na modlitwie i czekaniu. "Rozmawiałam tylko z moim szefem - Bogiem - powiedziała. "Wtedy nie potrzebowałam żadnego innego rozmówcy". (Fox News)

WYROK: UCIEKINIERKA NOWO NARODZONA Z DUCHA CHRZEŚCIJANKA WOLNA OD SWOICH RODZICÓW

Nastolatka z Ohio, która uciekła z domu, kiedy z islamu przeszła na chrześcijaństwo uzyskała sądowe zapewnienie wolności od zwierzchnictwa swoich muzułmańskich rodziców. Według wyroku 17 letnia Rifqa Bary może pozostać pod opieką swoich rodziców zastępczych aż do sierpnia, kiedy skończy 18 lat. Potem oficjalnie jako pełnoletnia może mieszkać gdzie chce. Barry uciekła latem z Florydy, ponieważ obawiała się, że jej ojciec ją okaleczy lub zabije, ponieważ odwróciła się od islamu. (Fox News)  "Bóg skałą moją, jemu ufam, Tarczą moją, rogiem zbawienia mojego, schronieniem moim i ucieczką moją, Wybawicielem moim, który mnie od przemocy wybawia." - 2. Sam. 22,3

PIERWSZY RAZ OD DZIESIĘCIU LAT BEZ SAMOBÓJCZEGO ZAMACHU

Jak w poprzednią niedzielę poinformowała tajna służba Shin Beit liczba ataków arabskich na państwo Izrael w roku 2009 zmalała znacząco w porównaniu do lat poprzednich. Po raz pierwszy nie było ani jednego ataku samobójczego. Według ISA Hamas kontrolujący Gazę koncentruje się obecnie na wzmocnieniu swojego potencjału militarnego i polepszeniu swoich tuneli przemytniczych. (Haaretz) Proszę módlcie się, by Hamas i inne ugrupowania terrorystyczne w Gazie przekonał się, że ich wysiłki budowy kolejnych tuneli są bezcelowe. Egipt i Izrael budują specjalne zapory graniczne. Finansowane dotychczas przez Iran służyły te tunele do szmuglowania broni i amunicji używanej przeciwko państwu żydowskiemu.

SZEF TAJNYCH SŁUŻB: "TURCJA NIE POTRZEBUJE JUZ DOBRYCH STOSUNKÓW Z IZRAELEM

Szef wywiadu wojskowego generał Amos Jadlin powiedział w ostatni wtorek przed komisją spraw zagranicznych Knesetu, że rozdźwięk w stosunkach turecko-izraelskich wynika z tego, że Turcja odchodzi od sekularyzmu na stronę radykalnego islamu. "W przeszłości Ankara zmierzała w stronę Zachodu. chciała być częścią wspólnego rynku i myślała, że dobre stosunki z Izraelem będą pomocne na rynku amerykańskim. Ale nie osiągnęła tego co chciała. W tej kalkulacji zmieniła się jej polityka i odchodzi od zasad sekularyzmu i przesuwa się w stronę radykalnego islamu" - powiedział Jadlin. Dodał, że Iran nie da sobie wyperswadować budowy broni atomowej, a jego "wieczny" przyjaciel Turcja idzie ręka w rękę z muzułmańskimi ekstremistami. (Haaretz) Turcja i Iran, wcześniej Meshel i Tubal należą do narodów, które zwrócą się przeciw Izraelowi, jak opisuje Hezekjasz 39,1-4.

OBAMĘ ODESŁANO DO KĄTA

Wyborcy w amerykańskim stanie Massachusetts zaskoczyli prezydenta Obamę we wtorek i zakończyli jego większość w Senacie wybierając na senatora mało znanego polityka Republikanów Scotta Browna. To był decydujący wybór bo teraz Obamie brakuje w Senacie jeden głos by mieć większość. Teraz reforma zdrowotna, która tuż po wyborach wydawała się pewna, jest zagrożona. W dłuższej perspektywie również polityka zagraniczna na Bliskim Wschodzie Obamy wydaje się zagrożona. Odróżnia się ona zasadniczo od postulatów Republikanów, którzy chcą by Arabowie z PA wypełnili swoje zobowiązania w tzw. planie drogowym zanim Izrael poczyni kolejne ustępstwa. W poprzednim roku Obama określił izraelskich obywateli Wschodniej Jerozolimy, Judei i Samarii jako "nielegalnych" i zaakceptował żądania Arabów zaprzestania budowy osiedli. Czołowi Republikanie krytykowali za to ostro Obamę. Zarzucali mu oderwanie od rzeczywistości i przygotowanie kolejnej eksplozji na Bliskim Wschodzie - kolejnej Intifady. Poprzednia zaczęła się kiedy PA odrzuciła możliwość budowania swojego państwa.  (INN) "Bo do Pana należy królestwo, On panuje nad narodami".Psalm 22,29

AMBASADOR NA HAITI

Amos Radian, izraelski ambasador w Republice Dominikany - sąsiadującej z Haiti przybył w środę do Port-au-Prince i rozpoczął raportowanie do Jerozolimskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Takie horrory jakie zobaczył nie oglądał jeszcze w swoim życiu. "Tysiące ludzi siedziało na środku ulicy ze strachu by wejść pod jakikolwiek dach. Miasto jest zniszczone. Wzdłuż ulic leżą zabici. Ludzie chodzą bez celu w jedną i z powrotem. Jest to okropny widok . szedłem przez biedną dzielnicę i widać było jak wszystko co tu stało zamieniło się w ruinę, dosłownie zniszczony był każdy dom."  Radian cytuje amerykańskiego ratownika: "Nie ma wody, nie ma jedzenie, nie ma paliwa i nie ma rządu, który zaprowadzić mógłby porządek. Szpitale są tylko ruinami, miejscowa administracja nie istnieje". (Jerusalem Post)

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z  niem. MWNAKTUALNOSCI Z JERUZALEM 

 

zrodlo: http://www.wizjadlaizraela.org

------

AKTUALNOSCI Z JERUZALEM 

Piątek, 7 sierpnia 2009

SŁUŻBA W ARMII – POZYTYWNE GŁOSY PRASY O ŻYDACH MESJANICZNYCH – Wysokonakładowy Jerusalem Post pozytywnie pisze w ostatnim tygodniu o gminach Żydów mesjanicznych. Ten popularny dziennik: „Powrót ludu żydowskiego do kraju Izraela po powstaniu państwa Izrael prowadził do tego, że mała ale ciągle wzrastająca grupka 10.000 do 15.000 Żydów mesjanicznych przybyła do kraju. Świętują oni żydowskie święta, czczą piątek wieczorem i świętują sobotę. Ale wierzą oni także, że Jeszua (Jezus) jest Mesjaszem i że On jest jedyną drogą do zbawienia. Mesjaniczni Żydzi odróżniający się od Jude for Jesus  (akcentujących kwestię nawrócenia) są bardzo otwarci na dyskusje o swojej wierze włącznie z przekonaniem, że tradycyjne żydowskie wierzenie nie wystarcza do zbawienia. W ciągu ostatnich lat Żydzi mesjaniczni byli celem wielu ataków i ofiarą dyskryminacji, również w ramach sił zbrojnych (IDF). W tym roku do armii wstąpiło 150 wysoko motywowanych wierzących. Wielu z nich służbę odbędzie w siłach liniowych. Niektórzy z nich niedawno odbyło tygodniowe przygotowanie mentalne i duchowe. Zbory mesjaniczne oferują program Nestor. Nestor znaczy „stanie na posterunku”. Jeden z młodych wiernych po treningu powiedział: „Podczas służby w IDF dam z siebie wszystko co najlepsze, by służyć Bogu duchem i ciałem“. (Jerusalem Post)

CHRZEŚCIJAŃSKIE RODZINY SPALONE W PAKISTANIE – Setki uzbrojonych zwolenników islamskich grup terrorystycznych w zeszłym tygodniu podpaliły tuziny chrześcijańskich domów w pakistańskim Gojra, po tym kiedy pojawiły się pogłoski o sprofanowaniu Koranu. Motłoch strzelał na oślep, odpalał bomby gazowe i plądrował domy chrześcijan, tak że tysiące przerażonych chrześcijan musiały uciekać by się schronić. Mieszkańcy stamtąd opowiadają, że policja przyglądała się tylko. Według oficjalnych danych policji w pożarach zabitych zostało co najmniej osiem osób w tym cztery kobiety i jedno dziecko. Kolejne dwie osoby zginęły od ran postrzałowych. Mieszkańcy twierdzą jednak, że ofiar było dużo więcej. Inna osoba uważa, że były tuziny ofiar, wiele z nich leży pod gruzami i popiołem. Minister do spraw mniejszości Schahbas Batti powiedział, że podpalonych zostało 40 domów. Dodał, że pogłoski o sprofanowaniu Koranu były bezpodstawne. Policja zignorowała jego wezwanie do ochrony chrześcijan. (Fox NewsProszę módlcie się o chrześcijan w Pakistanie.

STRZELANINA W TEL AVIVIE – DWÓCH ZABITYCH I DWANAŚCIE RANNYCH – Do wydarzeń doszło w poprzednią sobotę koło Centrum dla Homoseksualistów, który zorganizował wieczór dla nastolatków. Ubrany na czarno napastnik uciekli i do dzisiaj go nie ujęto. Policja sądzi, że użył on pistoletu szturmowego M 16. Napastnik jest nadal na wolności, stąd przejściowo zamknięto wszystkie kluby pedałów w Tel Avivie. (INN) 

FATAH POWRACA DO PRZEMOCY I ODRZUCA ISTNIENIE IZRAELA JAKO PAŃSTWA ŻYDÓW – Partia Fatah przewodząca PA zamierzała w tym tygodniu spotkać się w Betlejem i wezwać do „kontrolowanej przemocy” przeciw Izraelowi. Jest to jawne złamanie planu pokojowego przewidującego wezwanie do zaprzestania przemocy wobec Izraela. Fatah ponownie oświadczył, że nie uzna państwa żydowskiego. W ten sposób zamyka sobie drogę do jakichkolwiek pertraktacji o powstaniu państwa Arabów tzw. Palestyńskich. Premier Netanjahu powiedział, że jedynym warunkiem rozmów pokojowych jest uznanie Izraela jako państwa narodu żydowskiego, co byłoby przeszkodą przed zalaniem Izraela Arabami z zagranicy. Fatah pod przywództwem Abbas upiera się by państwo PA mogło powstać w granicach z 1949 roku (które istniały do 1967 roku). Poza tym miliony Arabów żyjące w innych krajach miałyby prawo wprowadzić się do Izraela argumentując, że mieli w nim przodków. Dodatkowo żądają rekompensaty za ich „nieobecność”. (INN)  Przyjęcie tych haniebnych warunków oznaczałoby koniec żydowskiego państwa.

NETANJAHU ZATRZYMUJE PROJEKTY BUDOWLANE PO ROZMOWIE Z  MITCHELLEM – Izraelski premier Netanjahu wydał rozporządzenie zatrzymania budowy około 900 apartamentów we wschodniej części Jerozolimy w dzielnicy Pisgat Zeeb, po tym jak w zeszłym tygodniu spotkał się z amerykańskim wysłannikiem na Bliski Wschód, Georgem Mitchellem. W Pisgat Zjeb mieszkają dziesiątki tysięcy Żydów. Netanjahu już od jakiegoś czasu jest pod presją USA. Amerykanie chcą zamrożenia planów budowlanych w Pisgat Zeeb i innych żydowskich dzielnicach, do których pretensje wysuwają Arabowie. Do tej pory Netanjahu odpowiadał, że budowy w rozrastających się naturalnie osiedlach w Samarii i Judei nie będą blokowane. Odrzucał dotąd zdecydowanie żądania by Jerozolima nie pozostała całkowicie w izraelskich rękach. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że Netanjahu prawdopodobnie przygotowuje się do zmiany stanowiska, gdyby administracja Obamy wprowadziła działania by udaremnić budowę broni atomowej w Iranie. (Israel Today)  „Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.“ – 1 Tymoteusza 2,1-2

NETANJAHU – BĘDZIEMY REAGOWAĆ NA STRZAŁY Z GAZY – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w ostatnią niedzielę na posiedzeniu rządu: „Przed czterema laty rozpoczęliśmy wycofywanie się [z Gazy]. Wyrwane zostały tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci ze swoich miejsc. Niestety Gaza stała się bazą dla terrorystów – pod wpływem Hamasu i Iranu”. Netanjahu dodał: „W  międzyczasie spadło na nas tysiące rakiet. Nie przyzwyczaimy się  do tego, że rakiety spadają nam na głowy. Nawet jeśli będzie to tylko jedna. Będziemy reagować na każdy atak rakietowy.” (Ynet)  Bądź mężny! Walczmy dzielnie za nasz lud i za miasta naszego Boga“ – 2 Samuela 10,12 

ŻYDZI ORTODOKSYJNI ZATRZYMANI PO NIEPOKOJACH W JEROZOLIMIE – Setki Żydów ortodoksyjnych brało udział w zamieszkach w Jerozolimie w poprzednią niedzielę, ponieważ w szabat otwarty został parking w Carta-Parkhaus. Dotąd otwarty był w kolejnych sześć sobót. Zatrzymane zostało 15 osób, kiedy demonstranci blokowali bramę wjazdową a inni próbowali przerwać blokadę policji w Mea Shearim. Mea Shearim  (nazw oznacza „stokrotnie” i pochodzi z 1 Mojżeszowej 26,12) jest jedną z najstarszych dzielnic ortodoksyjnych Żydów poza Starym Miastem, która powstała w 1874 roku. (Jerusalem Post, Wikipedia) 

NIEMIECKA FUNDACJA FINANSUJE HISB-ALLAH – Niemiecka fundacja Stowarzyszenie dla Sierot w Libanie, jest czołową organizacją, która zbiera pieniądze dla samobójców z Hisb-Allah. Raportuje o tym brukselska komisja ekspertów. Projekt dla sierot w Libanie ma powiązania z kontrolowaną przez Hisb-Allah libańską grupą Al-Schahid. Szkoli ona i werbuje dzieci do ataków samobójczych w Izraelu i na celu ma zniszczenie Izraela. (Jerusalem Post)

FRANCUSCY KATOLICY PODRÓŻUJĄ – Do Izraela wybrała się 1.800 osobowa grupa francuskich katolików na 10 dniową podróż. Zorganizowana ona została przez konferencję biskupów we Francji. Pielgrzymka 18-25 letnich studentów, z których większość nie była jeszcze w Izraelu jest pierwszą tego rodzaju organizowaną przez kościół we Francji we współpracy z Ministerium Turystyki. (Jerusalem Post)

NETANJAHU: MIESZKAŃCY GAZY CHCĄ HAMAS POZBAWIĆ WŁADZY – Izraelski premier Netanjahu powiedział we wtorek, że mieszkańcy Gazy chcą odebrać władzę rządowi Hamasu i z czasem to zrobią. Podczas przemówienia w Szkole Bezpieczeństwa Narodowego komentował niedawno wprowadzony obowiązek w zakrywania głowy w sądach przez prawniczki. Powiedział: „Fakt, że Hamas zmusza kobiety do zakrywania głów nie przysparza mu popularności wśród Arabów”. Ostrzegł też przed tym, że muzułmańscy ekstremiści dążą do posiadania broni atomowej. Dążenie to wiąże się z tym, że władze religijnych fanatyków tracą poparcie. (Haaretz)  Proszę módlcie się nadal by reżimowe władze Hamasu w Gazie zostały pozbawione władzy.

AKCJA TORNISTER – Wizja dla Izraela i Skład Józefa co roku szykują tornistry z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla biednych dzieci. Podczas przygotowań na nowy rok we wrześniu 2009 zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt mało pieniędzy, by i w tym roku zrealizować nasz projekt. A jednak bożą troską jest zaspokojenie potrzeb dzieci również w Izraelu. Ufamy więc, że pomożecie nam zebrać odpowiednie środki. Proszę pomyślcie o tym, że nasze skarby złożone są w niebie i pomóżcie nam pobłogosławić tysiące pokrzywdzonych dzieci w nadchodzącym roku szkolnym. 

KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELU

Serdecznie zapraszamy Was do Jerozolimy na Święto Namiotów od 4 do 7 października 2009 oraz towarzyszącą świętu wycieczkę po Izraelu. Jako mówcy i prowadzący uwielbienie zgłosili się już Barry & Batya Segal, Lance Lambert, Jonathan Bernis, Frank i Marlou van Essen. Bliższe informacje pod tym adresem internetowym:

http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/  

 

Dziękujemy Bogu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i team VfI

 

źródło: http://www.wizjadlaizraela.org

 

---

 

Święto szałasów 2009

Świętuj z nami w 62 roku państwa Izrael

Konferencja z okazji Święta Namiotów
4-7 października 2009

Miejsce uroczystości: Yad Hashmona

Trasa i konferencja: 1-10 października 2009

"W miesiącu siódmym, pierwszego dnia tegoż miesiąca, będziecie mieli dzień odpoczynku, dzień pamiętny, obwołane trąbieniem, święte zgromadzenie; ... Wszyscy pozostali ze wszystkich narodów, które wystąpiły zbrojnie przeciwko Jeruzalemowi, będą corocznie pielgrzymowali, aby oddać pokłon królowi, Panu Zastępów, i obchodzić Święto Szałasów. Dla tych zaś, którzy spośród rodów ziemi nie będą pielgrzymowali do Jeruzalemu, aby oddać hołd Królowi, Panu Zastępów, nie będzie deszczu."
3 Mojż. 23,24 i Zachariasz 14,16.17

Z trzech świąt pielgrzymich święto szałasów było najdłuższe i najbardziej radosne, stanowiło kulminację obchodów roku biblijnego. Było świętem wdzięczności i uwielbienia Boga za zbiory i za jego obecność wśród Swojego ludu. To święto ma także znaczenie prorocze, wskazujące, że w przyszłych czasach Królestwa wszystkie narody będą brały udział w tym kończącym biblijny rok obchodach.

Zapraszamy was razem z resztką Izraela i resztką z narodów do Jerozolimy by świętować razem święto szałasów (sukot).

Swój udział potwierdzili następujący mówcy i prowadzący uwielbienie: Barry i Batya Segal, Lance Lambert, Jonathan Bernis, Frank i Marlou van Essen. Dołączą jeszcze inni.

Konferencja w tym roku odbędzie się znów w moszawie Yad Hashmona. Yad Hashmona położona jest 13 km na zachód od Jerozolimy przy drodze ekspresowej nr 1 do Tel Avivu i na lotnisko Ben Guriona. Z centralnego dworca autobusowego w Jerozolimie co godzinę jedzie autobus nr 185 w kierunku Neve Ilan i do Yad Hashmona.

wiecej szczegołów na stronie: http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/

http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/podroz/

źrodło: http://www.wizjadlaizraela.org/

---

Konferencja mesjańska "PRZEŁOM DLA EUROPY”

Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Armia Dawida w Gdańsku www.armiadawida.pl

Stowarzyszenie Chrystus Dla Narodów – Polska www.chdn.org

Gdańsk 19-20.06.2009

Usługujący: Członkowie mesjańskich wspólnot żydowskich z Ukrainy:  Rabin Vadim Kildysz z Berdyczewa wraz z żoną, Rabin Sergiej Czuprina ze Smiełej wraz z żoną i Rabin Sergiej Pilczak ze Lwowa, Kantor/lider uwielbienia Dima Szumski. Gościć będziemy również świadków cudotwórczej mocy Jezusa. Wśród nich będzie osoba wskrzeszona z umarłych.

Rejestracja: Biuro stowarzyszenia Chrystus Dla Narodów - Polska Telefonicznie pon.-pt. 8.00-15.00 (58) 620 01 84, 608 149 584, lub email: office@chdn.org  Liczba miejsc jest ograniczona. Wcześniejsza rejestracja zapewni ci miejsce w sali.

Koszt: 40 złotych całość, 1 sesja 15 zł

Więcej szczegółów na stronie: http://www.chdn.org/ogloszenie8.htm

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Armia Dawida w Gdańsku - www.armiadawida.pl

Stowarzyszenie Chrystus Dla Narodów – Polska  - www.chdn.org

-------------

Święto Szawuot

28 maja (2009) po zachodzie słońca rozpoczyna się święto Szawuot (Święto Tygodni) - wypada ono w pięćdziesiąty dzień odliczania Omeru.

Dla większości chrześcijan znane jest ono pod nazwą Dnia Pięćdziesiątnicy, kiedy to na uczniów Chrystusa został wylany Duch Święty (Dzieje 2:1-6). To własnie  w mocy tego Ducha zaczęli oni przemawiać w różnych językach do zgromadzonych z okazji Święta Szawuot Żydów z całego świata. Każdy z nich mógł słyszeć  Ewangelię o Jezusie w swoim własnym języku.

Niesamowite, że stało się to akurat w tym dniu, kiedy Żydzi uroczyście celebrowali rocznicę przekazania Tory  Izraelowi. W mocy Ducha Bożego działy się wtedy,  na górze Synaj, niezwykłe zjawiska (2 Mojż. 19:16-19). Wśród grzmotów z błyskawicami: "Pan zstąpił na nią w ogniu i uniósł się dym z niej jakby z pieca, i cała góra bardzo się trzęsła" (w. 19b).

Co się natomiast wydarzyło w tym samym dniu około 1500 lat poźniej?

"I powstał nagle z nieba szum, jakby wiejącego gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, gdzie siedzieli. I ukazały się im języki jakby z ognia, które się rozdzieliły i usiadły na każdym z nich. I napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i zaczęli mówić innymi językami, tak jak im Duch poddawał" (Dzieje 2:2-4).

Tak jak Żydzi mogli słyszeć moment przekazywania im Tory, to i w tym szczególnym dniu stało się to wśród słyszalnych znaków manifestujących Bożą obecność. 

Duch Boży, który zstąpił w ogniu na Synaju, wyrywszy Dziesięć Przykazań na kamiennych tablicach , teraz wypisał swoje Prawo w sercach uczniów Jezusa (2 Kor 3: 3).

Więcej na temat duchowego kontekstu Święta Szawuot tutaj.

----------

Odliczanie Omeru

Dzień po Święcie Pesach rozpoczyna się odliczanie ‘omeru’. 

„Od następnego dnia po sabacie, kiedyście przynieśli snop dla dokonania obrzędu potrząsania, odliczycie sobie pełnych siedem tygodni. Aż do następnego dnia po siódmym sabacie odliczycie pięćdziesiąt dni i wtedy złożycie nową ofiarę z pokarmów dla Pana” (3 Mojż. 23:15-16, BW*).

Co to jest omer?

Hebrajskie słowo omer (עמר) w tym kontekście oznacza snop (omer to także starożytna hebrajska jednostka miary objętości ciał sypkich). Określenia ‘odliczanie omeru’ używa się z uwagi na składaną w Świątyni, w drugi dzień Pesach, ofiarę omera zmielonego jęczmienia, pochodzącego z pierwszego snopa wiosennych żniw tego zboża. Właśnie od tego dnia należało odliczyć owe 50 dni. 

Odliczanie omeru doprowadza nas do – zawdzięczającego temu swoją nazwę – Dnia Pięćdziesiątnicy, zwanego też Świętem Szawuot (Święto Tygodni). 

W tym dniu należało złożyć nową ofiarę. Tym razem była to ofiara z właśnie rozpoczętych zbiorów pszenicy. 

Ten okres, pomiędzy drugim dniem Pesach, a Dniem Pięćdziesiątnicy – okres 49 dni (7 tygodni) – jest czasem szczególnym, który zasługuje na uwagę nie mniejszą niż wspomniane święta. Dlaczego? Nosząc swoją własną nazwę ‘sfirat ha-omer’ (dosłownie: odliczanie omeru, choć faktycznie liczy się dni, a nie snopy), wyznacza szczególny czas na przygotowanie się na nadchodzące Święto – ważne z wielu względów. Odliczanie wiąże się zawsze z radosnym i utęsknionym oczekiwaniem na coś. Tak jest i w tym wypadku. 

Okres odliczanych 49 dni wyznacza drogę od fizycznego do duchowego odkupienia. Pesach przyniósł ocalenie życia pierworodnym Izraela i stał się dniem wyzwolenia Izraelitów z fizycznej niewoli, ale to był dopiero początek ich wyzwolenia. Nie przypadkiem, po 49 dniach (2 Mojż. 19:1, 10-11) – według tradycji 6 Siwan, w którym przypada Święto Szawuot – stojąc u stóp góry Syjon cały lud Izraela był świadkiem objawienia się mocy Bożej, kiedy to Haszem wśród grzmotów i błyskawic (2 Mojż. 20:18) nadał swojemu ludowi Prawo. 

Podobną analogię odnajdujemy w wydarzeniach mających miejsce ok. 1500 lat później. Pamiętnego Święta Paschy, naznaczonego krwią niezwykłego baranka paschalnego – Baranka Bożego – dokonało się fizyczne odkupienie tych, którzy uwierzyli w Jego ofiarę. Pięćdziesiąt dni później występuje niezwykłe zjawisko – oto wśród szumu, jakby gwałtownego wiatru, a następnie płomyków ognia, manifestuje się ponownie moc Boża. Wierzący w Jeszuę (Jezusa) Izraelici, zgromadzeni w tym dniu w jednym miejscu, zostają napełnieni Duchem Świętym (Dzieje 2:1-7). 

Obydwa zjawiska, występujące 50 dni po Święcie Pesach, mają niewątpliwie duchowy wymiar. Bóg w cudowny sposób przekazuje swym wybranym Prawo (5 Mojż. 5:1-5, por. Hebr. 12:18-24 i Jana 14:26). Znakiem towarzyszącym objawieniu się Chwały Bożej na Synaju był ogień i błyskawice. Nieprzypadkowo też Duch Święty manifestuje swą moc w postaci języków ognia. Pośrednikiem pierwszego Przymierza jest Mojżesz, natomiast Pośrednikiem odnowionego Przymierza jest Jeszua (Jezus). 

Dlatego też czas, dzielący te dwa ważne i jakże ze sobą powiązane święta, wypadałoby potraktować z należytym respektem. Każdy dzień tego odliczania możemy poświęcić na doskonalenie duchowe. Ten proces uświęcania się przywodzi na myśl wędrówkę Izraelitów przez pustynię po wyjściu z Egiptu, a przybliżającą ich dzień po dniu do świętej góry, aby stawić się przed obliczem Najwyższego, który następnie uroczyście zawiera z nimi wieczne Przymierze. 

Duchowa głębia odliczania omeru powinna zachęcać do wyobrażenia sobie każdego z tych dni jako kolejnego kroku zbliżania się przed napawający lękiem i czcią Majestat Boży, przed którym co roku - w dniu Szawuot - przywodzimy na pamięć wieczne Przymierze Najwyższego Prawodawcy ze swym ludem oraz nadanie Zakonu.

Począwszy od drugiej nocy święta Pesach liczymy dni i tygodnie: „Dzisiaj mamy jeden dzień omeru,” „Dzisiaj mamy dwa dni omeru”. „Dzisiaj mamy siedem dni, co odpowiada jednemu tygodniowi omeru” i tak dalej, aż do „Dzisiaj mamy czterdzieści dziewięć dni, co odpowiada siedmiu tygodniom omeru. Szawuot, czyli Święto Tygodni jest rezultatem tego liczenia.  

Zachęcam do przeczytania opracowania na temat: Cy święta biblijne są nadal aktualne.

Więcej na temat odliczania omeru na stronie:

http://www.hatikvah.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=35

---

* wytłuszczenie w tekście biblijnym - autor opracowania

----------------
Święto Pesach
Ostatnia Wieczerza - Pamiątka Śmierci Pana Jezusa 

W tym roku (2009/5769) święto Pesach rozpocznie się w środę, 8 kwietnia wieczorem, po zachodzie słońca (14 Nissan).  

Święto Paschy pokrywa się z czasem w którym Pan Jezus podczas swojej Ostatniej Wieczerzy ustanowił Pamiątkę swojej śmierci. Nie był to przypadek, gdyż to Jego ciało miało się stać Barankiem Paschalnym (Jana 1:29, 1 Kor. 5:7) wydanym na odkupienie grzechów tych, którzy w tę ofiarę uwierzą:

„O nim to świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego” (Dzieje 10:43, BW).

Dlatego te dwa święta są ze sobą ściśle zespolone. Święto Paschy od wieków wskazywało na Baranka Bożego a wyzwolenie z niewoli egipskiej proroczo wskazywało na wyzwolenie z niewoli skażenia – ucisku tego świata, grzechu oraz śmierci. Szerzej na temat chrześcijańskiego kontekstu Święta Paschy można przeczytać tutaj

Nakaz naszego Zbawiciela brzmi: „to czyńcie na pamiątkę moją” (Łuk. 22:19).

„Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie” (1 Kor. 11:26, BW). 

Dlatego i my, chcemy z godnością i wielkim szacunkiem uczcić ten wielki dzień – Dzień naszego odkupienia. 

„I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni” (Dzieje 4:12, BW). 

Jest to dzień szczególny, zasługujący na najwyższą uwagę, ponieważ Bóg poświęcił życie swego jednorodzonego Syna (Hebr. 1:6, 1 Jana 4:9), który zniżył się do ludzkiej postaci i wiele wycierpiał od grzesznych ludzi (Filip. 2:6-8). Ponosząc haniebną śmierć wziął On ciężar naszych grzechów na swoje barki: 

„Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie. A my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony. Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust” (Izaj. 53:4-7, BW). 

„Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca" (Filip. 2:9-11, BW). 

„… jakże my ujdziemy cało, jeżeli zlekceważymy tak wielkie zbawienie?” (Hebr. 2:3a, BW).

Wszystkim gościom serwisu mesjasz.info życzę, aby Najwyższy pobłogosławił Wam ten szczególny czas poprzez Zbawiciela – Jezusa Chrystusa (Jeszuę Mesjasza). 

 
 
----------------
MARSZ ŻYWYCH 2009

Serdecznie zapraszamy na Marsz Żywych, który odbędzie się w dniu 21.04.09 roku w Oświęcimiu. W tegorocznym Marszu Żywych chcemy jak co roku upamiętnić ofiary holokaustu wraz z uczestnikami marszu z różnych stron świata. Wspominając przeszłość pamiętajmy o teraźniejszości w której Izrael żyje będąc ciągle zagrożonym ze strony swoich wrogów ponownym holokaustem. Pamiętając o tym zagrożeniu chcemy ponownie stanąć na tym miejscu jako Przyjaciele Izraela z Polski w solidarności z narodem izraelskim błogosławiąc ich i pocieszając. Stając z Izraelem na terenie byłego obozu KL Auschwitz – Birkenau chcemy także wyrazić naszą solidarność z Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba, którego plan odnośnie Izraela nie może być zmieniony, a Jego obietnice są niezmienne. Już od 16 lat uczestniczymy w Marszu Żywych jako Przyjaciele Izraela z Polski. Serdecznie każdego z Was zapraszamy do uczestniczenia z nami w Marszu Żywych. W poniedziałek dnia dzień przed Marszem Żywych 20.04.09 po raz pierwszy pragniemy zorganizować całodniowe spotkanie modlitewne za wszystkich uczestników tego marszu. Przez naszą modlitwę pragniemy przygotować ludowi drogę i otoczyć ich modlitwą wstawienniczą.

… Gotujcie drogę ludowi!.... Izajasza 62,10

Modlitwa rozpocznie się w dniu 20.04.09 o godz. 9.00 w siedzibie Stowarzyszenia Służba Szalom w Oświęcimiu ul. Kilińskiego 4/104, 32-600 Oświęcim, a następnie będzie kontynuowana na terenie byłego obozu KL Auschwitz-Birkenau. Dla wszystkich z Was, którzy pragniecie przyjechać już na modlitwę w dniu 20.04.09 a następnego dnia wziąć udział w Marszu Żywych istnieje możliwość zarezerwowania noclegu ze śniadaniem w cenie 45,- zł.

Szczegóły i warunki uczestnictwa w Marszu Żywych - www.shalomoswiecim.pl

----------------

Chrześcijanie znowu giną w Nigerii

Opublikowano 05 March 2009

W piątek 20 lutego w Bauchi, położonym w północnej Nigerii ok. 110 km od Jos (w którym pod koniec listopada zeszłego roku w zamieszkach wywołanych przez muzułmanów zginęło ponad stu chrześcijan), doszło do ostrego nieporozumienia między dwoma rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami islamskimi, które przybyły w tym samym czasie na nabożeństwo do wspólnie użytkowanego przez siebie meczetu. Meczet stanął w płomieniach, a po mieście rozniosła się pogłoska, że to chrześcijanie go podpalili. Wywołało to gwałtowną falę aktów przemocy wymierzoną w chrześcijan. Przynajmniej 12 chrześcijan zostało zabitych, a dziesiątki rannych, w tym wielu ciężko. Spalono 14 kościołów, 8 plebanii i wiele domów należących do chrześcijan. Ponad tysiąc chrześcijan musiało opuścić swoje domy i schroniło się w koszarach wojskowych. Niektórzy uciekli do pobliskiego Jos. W celu zaprowadzenia porządku do miasta wysłano wojsko i wprowadzono godzinę policyjną.

Wbrew konstytucji Nigerii w północnych stanach tego kraju, zdominowanych przez muzułmanów, obowiązuje prawo szariatu, co dodatkowo zaognia sytuację i wzmaga prześladowania chrześcijan.

Módlmy się o siłę wytrwania dla naszych braci i sióstr z północy Nigerii, aby pomimo grożącego im śmiertelnego niebezpieczeństwa pozostali wierni Jezusowi i odpowiadali miłością na nienawiść, a zło zwyciężali dobrem.

Zespół GPCh

Źródło: Raport Voice of the Christians Martyrs z Nigerii; Religious Liberty Prayer Bulletin

----------------

Izrael: Żydzi mesjanistyczni uzyskali obywatelstwo Izraela

Opublikowano 16 May 2008

16 kwietnia izraelski Sąd Najwyższy orzekł, że Żydzi Mesjanistyczni mają te same prawa w zakresie automatycznego uzyskiwania obywatelstwa Izraela, co Żydzi, którzy nie wierzą, że Jezus jest Mesjaszem. Sprawę wniosło do sądu dwunastu Żydów, którym odmówiono obywatelstwa z powodu tego, że są członkami społeczności mesjanistycznej.

Wydaje się, że to orzeczenie Sądu Najwyższego będzie miało znaczący wpływ na społeczność Żydów Mesjanistycznych w Izraelu, jakkolwiek dotyczy tylko tych, których żydowskie pochodzenie liczy się ze strony ojca (czyli takich, którzy nie byli wcześniej żydami, w myśl definicji religijnej, a jedynie ich potomkami).

Dziękuj Bogu za to prawne zwycięstwo. Módl się też, by naśladowcy Jezusa w Izraelu nadal odważnie składali świadectwo o tym, że Jezus jest Mesjaszem.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

----------------

Aktualności o tematyce mesjańskiej (z podaniem źródła) prosimy kierować na adres: info@mesjasz.info